Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Siuntų pakavimo medžiagos: kokias naudoti?

Siuntų pakavimo medžiagos: kokias naudoti?

2370
0
freeimages.com nuotr.

Siuntos pakavimas – vienas atsakingiausių ir svarbiausių darbų, ruošiant siuntinį išsiųsti. Būtent tinkama pakuotė didele dalimi prisideda prie sklandžios siuntinio kelionės bei saugaus pristatymo. Tvarkingai, kokybiškai ir patvariai supakuoti daiktai bus efektyviai apsaugoti nuo poveikio iš išorės, apgadinimo rizikos, kuri gali atsirasti transportavimo metu, taip pat pakuotė saugo ne tik siunčiamą daiktą, bet ir kitas drauge keliaujančias siuntas. Taigi, pakuotės pasirinkimas labai svarbus.

Į ką pakuoti siuntas?

Pakuotes galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes:
• dėžės (paprastai naudojamos ir rekomenduojamos gofruoto kartono, taisyklingai (nors kur kas rečiau) vadinamo raukšlėtuoju kartonu);
• popieriniai vokai;
• plastikiniai vokai;
• tūtos (kaip ir dėžės, rekomenduojamos gofruoto kartono).

Visų grupių pakuotės būna įvairių dydžių, todėl tikrai kiekvienas išsirinks tinkamiausią pagal tai, kokie ir kiek daiktų bus pakuojama.

Dėžė – dažniausiai pasitaikanti pakuotė, puikiai tiksianti daugeliui daiktų gabenti, pavyzdžiui, drabužiams, avalynei, žaislams, patalynei, knygoms, indams, suvenyrams, negreit gendantiems maisto produktams ir kt. Popierinis ar plastikinis vokas tiks smulkiems daiktams pakuoti, pavyzdžiui, foto juostelėms, knygoms (jei jų nedaug, nedidelės), be rėmelių siunčiamoms nuotraukoms (jei su rėmeliu, rinkitės dėžę, ne voką), raktams ir kt. Tūta bus geras pasirinkimas žemėlapiams, plakatams, brėžiniams ir pan. daiktams gabenti saugiai ir kokybiškai.

Svarbu paminėti, kad paprasta plėvelė, į kurią neretai mėgstama suvynioti daiktus, nelaikoma pakuote ir į ją suvynioti daiktai negali būti siunčiami. Pakuotės alternatyva negali tapti ir popierius, medžiaginės pakuotės, maišeliai.
Dovanos pakuotė taip pat negali pakeisti gofruoto kartono dėžės. Jei norite siųsti dailiai supakuotą dovaną, ją dėkite dar į siuntimui tinkamą pakuotę.

Kuo užpildyti ertmes ir kaip apsaugoti daiktus?

Viena svarbiausių taisyklių pakuojant siuntas – dėžėje negali likti tuščių ertmių, leisiančių dėžės turiniui judėti. Laisvai vietai užpildyti rekomenduojama naudoti specialias pakavimui skirtas medžiagas: pakavimo juostą, birų putų polistireną, oro maišelius, putplastį, pakavimo granules ir kt.

Oro maišeliai tiks, jei siunčiami lengvi daiktai, bet bus netinkamas pasirinkimas, kai siunčiami aštrūs ar jautrūs temperatūros pokyčiams daiktai. Birus putų polistirenas taip pat tiks užpildyti ertmėms, kai siunčiami lengvi daiktai, bet bus netinkamas pasirinkimas siunčiant plokščius, taip pat siaurus daiktus. Lengviems ir vidutinio sunkumo daiktams geras pasirinkimas bus ir tvirtas glamžytas popierius, bet jo nenaudokite, jei siunčiami trapūs daiktai. Putplasčio putos – patogus ir patikimas sprendimas. Purkškite putas tolygiai į ertmę, kur jos saugiai ir patikimai apgaubs dėžėje esančius daiktus.

Norint, kad visi siunčiami daiktai keliautų saugiai, reikia kruopščiai juos pakuoti, apgalvojant kiekvieną galimą riziką. Pavyzdžiui, trapius, dūžtančius daiktus pakuokite itin atsakingai. Atskira pakavimo medžiaga apvyniokite kiekvieną daikto galūnę, atsikišimą. Keliais sluoksniais apsaugine medžiaga apvyniokite visą daiktą ir į dėžę dėkite tik jį vieną. Pavyzdžiui, knygoms, įrėmintoms nuotraukoms, paveikslams naudokite polistireną ir tik tada dėkite į dėžę. Aštrių daiktų smaigalius ir kraštus patikimai apgaubkite storu kartonu, naudokite apsauginę medžiagą ir tik tada pakuokite į dėžę.

Svarbu žinoti, kad laikraščiai, rankšluosčiai ir panašios medžiagos pakuotės ertmėms užpildyti netinka!

Šis tas žinotina ir siuntos gavėjui

Siuntos pakuotė svarbi ir gavėjui. Pavyzdžiui, Venipak ragina siuntinių gavėjus neskubėti priimti siuntos, pasirašyti ir jos atidaryti. Pirmiausia reikėtų įvertinti pakuotę: ar ji nepažeista, juosta neatsiklijavusi.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia