Pradinis Aktualijos Pranešimai Rajono ligoninėje ĮRENGTAS DRUSKŲ KAMBARYS

Rajono ligoninėje ĮRENGTAS DRUSKŲ KAMBARYS

13497
14

VšĮ Ukmergės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje nuo rugpjūčio 1-osios pradedamos teikti haloterapijos procedūros. Haloterapija – tai nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra bei oro drėgnumu. Druskos kambario įrengimas gydymo įstaigai atsiėjo apie 15 tūkst. eurų.


Jau nuo senų laikų yra žinoma apie teigiamą druskos poveikį organizmui bei savijautai. Druską naudojame įvairiems poreikiams patenkinti. Be jos neapsieiname gamindami maistą, vos prasidėjus slogai ar gerklės skausmui tirpalu skalaujame nosį bei gerklę, o pavargę nuo kasdienių rūpesčių ir trokšdami pailsėti, atsikratyti įtampos – mėgaujamės druskų vonia…

Buvimas druskingoje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Būtent todėl gydymo, reabilitacijos bei SPA centruose ir įrenginėjami druskų kambariai.

Kadangi Ukmergės rajono ligoninė – ne sanatorija, haloterapijai skirta patalpa nėra didelė, kambaryje – tik keturios vietos suaugusiems ir keturios vaikams. Patalpoje nepamatysite įprastų grindų arba lubų, kadangi viskas padengta druskos sluoksniu.

Kaip pasakojo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Gertrūda Ivanovaitė, procedūros, kuri trunka 45 minučių suaugusiems ir 30 min. – vaikams, metu per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Gydymo eigoje sustiprėja imunitetas, kuris priešinasi bakterinei ir virusinei infekcijai…

Gydytojos G. Ivanovaitės teigimu, ši procedūra yra skirta ne tik gydymui, bet ir ligų profilaktikai. Taip pat apsilankymai druskų kambaryje padeda prasidėjus alergijai dėl buitinių, pramoninių dirgiklių, padidėjus jautrumui tam tikroms cheminėms medžiagoms. Haloterapija ypač efektinga žmonėms, kurie dažnai serga rinitu, sinusitu, faringitu, bronchine astma. „Ši procedūra ne tik gydo įvairias ligas, bet ir mažina stresą, psichologinę įtampą. Vien kambario aplinka – besikeičiančios spalvos, tyliai skambanti muzika – padeda atsipalaiduoti ir mėgautis ramybe“, – privalumus vardijo medikė.

Skyriaus vedėja G. Ivanovaitė paminėjo ir tam tikras kontraindikacijas, kada haloterapija nerekomenduojama:Druskų kambaryje negalima lankytis karščiuojant, vos susirgus įvairiomis ligomis. Ateiti reikia tada, kai jau pradedama sveikti ir nėra galimybės užkrėsti kitų. Vaikai iki 2 metų neįleidžiami, nebent tai būtų gydytojo rekomendacija. Šios procedūros reikėtų vengti sergantiems širdies kraujagyslių, ūmiomis ir lėtinėmis inkstų ligomis, nėštumo metu, sergant epilepsija ar hipertenzine liga.“

Gydytojai pacientams paprastai rekomenduoja 10 seansų.

Pasak Ukmergės rajono ligoninės vadovo Rimvydo Civilkos, ši nauja paslauga nemokamai bus skiriama tik stacionare besigydantiems suaugusiems ir vaikams, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, bei Dienos psichikos centro pacientams.

Haloterapijos procedūrose galima lankytis ir profilaktiniais tikslais, norint sustiprinti savo sveikatą. Tokiu atveju už paslaugas teks susimokėti pagal patvirtintus įkainius.

Kol kas druskų kambarys veiks įprastu Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbo laiku, tačiau jau dabar svarstoma galimybė šias paslaugas teikti ir po darbo, šeštadieniais. Daugelis dirbančių žmonių dieną neturi galimybės atvykti į ligoninę, tačiau mielai į haloterapijos seansus atvyktų vakare ar savaitgalį. Tikimasi, kad naujoji paslauga sudomins ne tik ukmergiškius, bet ir aplinkinių rajonų gyventojus. Kad ši procedūra nepabostų mažiesiems pacientams, jiems žadama parūpinti žaislų, planšečių.
Haloterapija teikiama ir be gydytojo siuntimo, ir be reabilitologo konsultacijos, už paslaugą sumokėjus ligoninės kasoje.

Dėl apsilankymo druskų kambaryje informacija darbo laiku teikiama telefonu 8 676 16 978.

Ieva ŠAKALYTĖ

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia