Pinigų karta įvertino Seimo narius: tarp „lyderių” – ukmergiškis Arūnas Dudėnas

    2839
    0
    dddd2

    dddd2

    „Tegu dirba tavo naudai ir žmonių gėrybei…”. O kieno gėrybei iš tikrųjų dirba LR Seimo nariai? – klausia LRT laidos Pinigų karta kūrėjai.

     dddda

    Kaip manote, kuris vaizdas Seimo salėje yra labiau įprastas: kairėje ar dešinėje?

    Gruodžio 23 dieną buvo paskutinis rudens sesijos posėdis, bet jame nepasirodė mažiausiai 50 Seimo narių, bet tai dar ne pats blogiausias variantas, mat kartais čia būna ir daugiau tuščių kėdžių. Seimo nariai posėdžių nelankymą dažniausiai argumentuoja tuo, kad jiems tenka važinėti į komandiruotes ar vykti į svarbius susitikimus.

    Pinigų karta laidos kūrėjai patikrino kaip Seimo nariai laikėsi prievolės lankytis posėdžiuose per rudens sesiją, kuri tęsiasi nuo rugsėjo iki pat gruodžio pabaigos. Jos metu įvyko 48 plenariniai posėdžiai.

    dddd8

    Pagal lankomumą išsiskyrė trys parlamentarai. Ukmergiškis socialdemokratas Arūnas Dudėnas (17 iš 48), konservatorius Emanuelis Zingeris (17 iš 48), darbietis Gediminas Jakavonis (16 iš 48). 

    Nors posėdžiai praleisti, pasirodo, ne už visus būtina teisintis. Jei posėdyje nėra iš anksto numatytų balsavimų dėl teisės aktų, parlamentarai teisintis kur buvo neprivalo ir jie tuo naudojasi.

    Iš trijulės išsiskiria ukmergiškis Arūnas Dudėnas, kuris be pateisinamos priežasties praleido 2 posėdžius lapkritį, o dar už 5 praleistus posėdžius jam nereikėjo atsiskaityti. Per rugsėjį ir spalį praleido 13 posėdžių, nes gimė dukra.

    Arūnas Dudėnas viso to nesureikšmina: „Esu parašęs į Etikos komisijos valdybą raštą, kad tą mėnesį atlaidžiau žiūrėtų į lankomumą. Nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 21 d. To dalyko nesureikšminu, jei matau, kad galiu išvažiuoti, tai tiesiog išvažiuoju”.  Žinoma, vaiko gimimas svarbi akimirka, bet jei neišeini tėvystės atostogų ar tikrai gali prašyti atlaidesnio žiūrėjimo ir būti lygesnis už lygius?, – klausia Pinigų kartos kūrėjai.

    Analizuojant neefektyviausiai dirbančius Seimo narius, tarp lyderių ir vėl jau minėtas ukmergiškis Arūnas Dudėnas. Jo darbo efektyvumas 34,3 proc. 

    Ir tai yra jaunosios socialdemokratų veiklos atstovas. Tik vargiai Lietuvoje kam girdėtas, net patiems Seimo nariams, matantiems A. Dudėną parlamente kaip jauną mėnulį. Ne tik vangiai lankęs posėdžius, bet pateikęs tik vieną teisės aktą ir tą nesėkmingai. Bet, jo nuomone, jis dirba neblogai.

    Pinigų karta visų žiūrovų klausia ar girdėjote apskritai apie tokį Seimo narį? Gal ir ne, jei negyvenate Ukmergės rajone arba kaime, kur buvo išasfaltuota gatvė ir toks sutapimas, kad tame kaime ir toje gatvėje gyvena ir Seimo narys su šeima. Sutapimas. Be abejo, tik sutapimas. Gal ir negirdėjote, o be reikalo. A. Dudėnas yra jaunoji politikos ateitis, jaunųjų socialdemokratų vienas iš lyderių. Būtent to, ko mes norime –  jauni politikai, kurie yra mūsų viešojo intereso gynimo ateitis.

    Ką gi jis veikė visus šiuos metus?

    Susitikimuose su rinkėjais Seimo puslapyje matome nieko neparašyta, arba neįkelta. Ką veikė pernai? Pagal jo asmeninį puslapį: susitiko su pašto darbuotojais, kepė spalvotus meduolius,  apdovanojo spartakiados dalyvius, kėlė inkilus, basas išbandė naują taką, ragavo sveiką maistą, organizavo atvirukų konkursą ir piešinių parodą, matavosi naujausius akinių modelius…. Kai tiek veiklos, tai kur jau ten posėdžiuose dalyvauti. Tiesa, birželį Seime susitiko su vaikais ir kaip pats rašo, nuoširdžiai ir paprastai atsakė į vaikų klausimus. Į klausimą „Ar sunku dirbti Seime?” turbūt irgi atsakė nuoširdžiai ir paprastai.

    dddd2

    Per rudens sesiją kiekvienas Seimo narys uždirbo apie 8000 eurus, tačiau pažvelgus į lentelę matome, kad dalis parlamentarų net apie 65 proc. laiko dirbo neefektyviai, o tai reiškia, kad apie 5200 eurų uždirbo už nieką. Kas gi nenorėtų tokių pinigų?

    Išsamų ir pilną reportažą apie LR Seimo narių lankomumą žiūrėkite LRT laidoje Pinigų karta:  http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/91757/pinigu_karta#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1508000

    Parengta pagal lrt.lt informaciją

    logo

     

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia