Pradinis Švietimas MIŠKASODŽIO ŠVENTĖ

MIŠKASODŽIO ŠVENTĖ

336
1

Paskutinį šių metų balandžio mėnesio šeštadienį visoje Lietuvoje vyko jau tradicine tapusi nacionalinio miškasodžio šventė. Balandžio 28 dieną miškininkai dovanojo nacionalinio miškasodžio šventę, skirtą šimtmetį švenčiančiai Lietuvos Valstybei – „Lietuvai – 100“ Visoje Lietuvoje vykusios šventės metu sužaliavo 100 ha miškų.

Ukmergės rajone Pašilės girininkijos miškuose vykusioje miškosadžio šventėje dalyvauti nusprendė ir Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos jaunieji gamtos mylėtojai, būrelio „EKO draugai“ nariai, dalyvaujantys projekte „Be sienų“. Į talką miškininkams padėti vyko 7 – 8 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoju Tadu Petriku. Visiems mokiniams tai buvo nauja patirtis prisidedant prie atkuriamo Lietuvos miško. Miško sodinimo talkoje visi mokiniai dalyvavo pirmą kartą. Kartu su kitais šventės dalyviais į iš anksto paruoštą miško žemę sodino eglaites. Mokiniams tai buvo puiki edukacinė priemonė ir galimybė iš arti susipažinti su miškininko profesija. Miškininkai papasakojo apie miško svarbą ir naudą, kvietė miškus išsaugoti ateities kartoms, supažindino su miško sodinimo specifika bei praktiškai parodė, kaip reikia teisingai pasodinti gležną augalėlį. O kad pasodintos gležnos eglaitės išaugtų į brandų mišką, kuris liks ateities kartoms, – tuo pasirūpins miškininkai.

Po talkos miškininkai kvietė taip greitai neišvykti, dar pabūti gamtoje, pasidžiaugti nuostabiu oru, kuris lepino miško sodinimo talkininkus, pabendrauti, vaišino pačių ruoštais pietumis, karšta arbata, skanauti saldžiomis vaišėmis. Pakvietė sugrįžti ir stebėti, kaip auga pačių pasodintas miškas. Kalbą sakė ir už dalyvavimą talkoje dėkojo miškininkai: Pašilės girininkijos girininkas Gestautas Lazauskas, miško želdinimo specialistė Asta Strazdienė.

Nuotraukų aut. A. Strazdienė, T. Petrikas

1 komentaras

  1. Kai darbą pateiki kaip šventę, kai jį taip ir priimi, dirbti vienas malonumas. Visi nusiteikę pozityviai, dirbo su malonumu, be jokios prievartos, skubėjimo. Reikia dažniau tokių panašių akcijų!

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here