Pradinis Sportas Kitas sportas Lietuvos jaunučių ir jaunių klasikinių šachmatų čempionate – antra vieta

Lietuvos jaunučių ir jaunių klasikinių šachmatų čempionate – antra vieta

2423
0

Vasario 16 – 21 dieną Vilniuje vyko Lietuvos jaunučių ir jaunių klasikinių šachmatų čempionatas. Penkiose amžiaus grupėse varžėsi 237 šachmatininkai.

Mergaičių grupėje iki 10 metų antrą vietą laimėjo Agnė Mickūnaitė ir iškovojo teisę mūsų šalį atstovauti Pasaulio arba Europos čempionate. Šešias dienas Agnė važinėjo į Vilnių, kad sužaistų vieną partiją per dieną. Prie šachmatų lentos vaikai kovėsi iki trijų keturių valandų, kol sužaidžia vieną partiją.

Agnė pirmą kart iškovojo sidabro medalį klasikinių šachmatų čempionate būdama septynių metų. Tuomet vyko į Čekiją atstovauti Lietuvą Europos čempionate. O šachmatais pradėjo žaisti penkerių metų dar darželyje. Visi ją apibūdina kaip judrią mergaitę, tačiau žaidžiant šachmatais ji susikaupia ir pasineria į kovas lentoje. Mama pasakojo, kad per pačias pirmas varžybas 2013 metais Agnei atsibodo sėdėti prie lentos dešimt minučių ir ji kelis kartus nepastebimai nušliuožė nuo kėdės ir ropodama norėjo pabėgti. Bet taip buvo kai ji buvo penkerių. Šiame čempionate, prabėgus beveik penkiems metams nuo pirmų varžybų, su pirmos vietos laimėtoja Agnė žaidė ilgiau nei tris valandas!

Agnės pirmos varžybos 2013 metais

O šeštoje partijoje po dviejų valandų žaidimo varžovė jai pasiūlė lygiąsias ir Agnė nesutiko. Paklausus kodėl, atsakymas buvo ,,Dar norėjau pažaisti“! Ir tą partiją ji laimėjo. Tai rodo, kad ši dar labai maža mergaitė turi tvirtą charakterį, užsispyrimą ir tikslą. Sėkmės Agnei siekiant savo tikslų ir pergalių garsinant Ukmergę!