Kaip išsirinkti kavą ar kavos pupeles?

    3621
    0

    Įvairių kavos rūšių gausa šiandien mums leidžia pasirinkti tokią kavą, kuri pavergs ir aromatu, ir skoniu, tačiau ne visada yra paprasta pasirinkti tikrai kokybišką kavą. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, ir kokie kriterijai gali užtikrinti, kad kavos kokybė bus pati geriausia?

    Kavos šviežumas

    Kavos galiojimo trukmė nėra tokia ilga, kaip gali atrodyti. Taigi, renkantis kavą visada svarbu atkreipti dėmesį į tai, iki kada ji galioja.Vakuuminėse pakuotėse parduodama kava galioja iki pusantrų metų, o tuomet, jei rinksitės kavos pupeles, jų šviežumą galės išduoti kavos pupelių išvaizda. Šviežios kavos pupelės turi blizgėti, nes jose yra saugomi eteriniai aliejai. Kavos pupelės turi būti sveikos – nesirinkite tokių pupelių, kurios yra suskilusios ar aptrupėjusios. Nors tai žino nedaugelis, tačiau norint išlaikyti geriausią kavos skonį ir aromatą, maltą kavą ar pupeles reikėtų laikyti šaldytuve, supiltas į hermetišką indą. Taip laikoma kava gali būti naudojama vienerius metus. Vakuumo pakuotėje kava išlieka šviežia tol, kol pakuotė pradaroma. Vėliau kavą reikėtų suberti į sandarų indą ir suvartoti pakankamai greitai – per dvi savaites.

    Kavos skrudinimo būdai

    Kavos pupelės yra skrudinamos keletą minučių maždaug 200 laipsnių Celsijaus temperatūroje, kol kava įgyja tamsesnį atspalvį. Kavos skrudinimo būdai yra keli, ir kiekvienas jų suteikia gėrimui savitą skonį. Taigi, kuo pasižymi kiekvienas kavos skrudinimo būdas?

    ● Lengvas skrudinimas paprastai yra taikomas tik arabikos kavos rūšims. Toks skrudinimo būdas išryškina kavos specifinį skonį;
    ● Vidutinis skrudinimas suteikia kavos pupelėms tamsesnį atspalvį ir aliejingą blizgesį. Kavos skonis tampa maloniai kartus;
    ● Stiprus skrudinimas suteikia kavai kartų skonį ir tamsiai pilką spalvą. Tokios kavos pupelės labiausiai tinka ruošti espresso kavą.

    Pagrindinės kavos rūšys

    Nors gali atrodyti priešingai, tačiau kavos rūšių yra daugybė. Jei nusprendžiama rinktis maltą kavą, svarbu žinoti, kad ji yra gaminama mažiausiai iš dviejų kavos rūšių, tad parduodamos maltos kavos skonių yra tikrai nemažai. Kartais gamintojai nurodo, kad malta kava yra pagaminta vien tik arabikos kavos pupelių, tačiau dažniausiai tai nėra tiesa. Kas kita, jei nusprendžiama rinktis kavos pupeles – galima išskirti pagrindines šios kavos rūšis.

    Arabika yra laikoma absoliučia lydere. Tai – aukščiausios rūšies kava, auginama šlaituose, kuriuose iškrenta daug kritulių. Šios kavos pupelės pasižymi ypatingai puikiu skoniu bei aromatu;
    Robusta yra kavos rūšis, kuri auginama žemesnėse vietovėse. Dažniausiai Robustos kavos pupelės yra maišomos su kitų rūšių pupelėmis, iš jos gaminama tirpi kava;
    Liberikos kavos pupelės taip pat yra naudojamos kavos gėrimų ir tirpios kavos gamybai. Tai yra mažiausiai paplitusi kavos pupelių rūšis.

    Tirpi kava skoniu bei aromatu negalėtų prilygti tikrai kavai. Dažniausiai tirpi kava yra gaminama iš vidutinės (ar žemos) kokybės robustos pupelių mišinio. Pigiausia tirpi kava yra gaminama purškimo-džiovinimo būdu, geresnės kokybės tirpi kava gaminama džiovinant užšaldytos kavos gabalėlius. Kava be kofeino nepraranda skonio ir aromato savybių, tačiau jos ruošimo principas yra kitoks. Naudojat garus ir organinius tirpiklius kofeinas pašalinamas iš žalių kavos pupelių. Kavos gėrimai dažniausiai gaminami iš cikorijų šaknų. Jos yra džiovinamos, skrudinamos ir malamos. Skrudinimo metu susidaro aromatingi aliejai, kurie primena kavos aliejų. Taip pat kavos gėrimai gali būti gaminami iš riešutų, kaštonų, gilių, avižų, ir t.t.

    Kavos kaina

    Renkantis kavą dažnai atsižvelgiama į tai, kokia yra jos kaina. Pirkėjus neretai vilioja įvairios akcijos, tačiau svarbu žinoti, kad kavai taikomas antkainis paprastai nėra toks didelis, kad kavą būtų galima įsigyti labai pigiai. Kokybė visada yra svarbiausias kriterijus, todėl būkite atidūs ir nesirinkite nekokybiškos kavos vien dėl to, kad jai yra taikoma akcija. Tikrai kokybiška kava negali kainuoti labai pigiai.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia