Pradinis Gyvenimas Patarimai ŽIURKĖS: Kokie pavojai tyko ir kaip jų atsikratyti?

ŽIURKĖS: Kokie pavojai tyko ir kaip jų atsikratyti?

0
Giedrės Šuminskaitės nuotr.
Giedrės Šuminskaitės nuotr.

vilkmerge.lt redaktorės Giedrės Šuminskaitės namus, tiesa, kol kas tik ūkinį pastatą, apniko žiurkės.  Taigi, rūpestis  kaip jas išnaikinti.  Su tokia problema tikime susidūrė ne vienas. Plačiau apie pavojus bei naikinimo būdus žemiau straipsnyje.

Žiurkės kelia didelį pavojų žmonių ir naminių gyvūnų sveikatai. Dažniausios žiurkių platinamos ligos – salmoneliozė, Veilio liga, E. coli, tuberkuliozė ir kt. Žiurkės taip pat ir ūminės užkrečiamosios ligos – leptospirozės – infekcijos šaltinis. Literatūroje rašoma, jog kai kuriose teritorijose leptospiromis užsikrėtusios apie 50 procentų žiurkių, kurios su šlapimu užteršia vandenį, dirvožemį, maisto produktus, o vėliau juos vartodami žmonės užsikrečia leptospiroze. Be to, žiurkės perneša blusas, erkes, kurios gali sukelti ūmias alergines reakcijas.

Jeigu Jūs lauke pastebėjote žiurkių, tai labai rimta problema net ir tuo atveju, jeigu jų dar nesimato gyvenamosiose patalpose. Žiurkių kontrolę reikia vykdyti nedelsiant. Svarbu naikinti žiurkes, kol jos nepateko į namus. Žiurkės yra pavojingos net ir sode ar kieme, ypač ten, kur būna vaikai ar naminiai gyvūnai.

Žiurkės labai organizuotos – pastebėjusios žuvusias drauges, nuodų neliečia. Tad labai svarbu įvertinti situaciją ir gebėti parinkti tinkamą priemonę, kad ji būtų ir veiksminga, ir saugi.

Žiurkės turi pavydėtiną apetitą ir gali nesustodamos, per daug nesirinkdamos viską paeiliui graužti: buitinės technikos, kompiuterių, signalizacijos ir kitų prietaisų laidus, sienas, daržoves, vaisius. Ką jau kalbėti apie graužikų platinamas ligas.

Kaip išvengti žiurkių?

Dažnai gyventojai naudoja priemones netinkamai, t.y. per mažomis dozėmis, pasirenka graužikams nepatrauklią jų formą, deda juos netinkamose vietose ir nepasiekia norimo rezultato. Štai keletas patarimų, kaip naikinti žiurkes ir jų išvengti.

Jei jau nutiko taip, kad graužikai pateko į namus, pirmiausiai įvertinkite, kiek didelė populiacija.

Raskite kelius, per kuriuos patenka kenkėjai, kuo maitinasi.

Graužikus naikinkite nuodais, spąstais, lipniomis lentelėmis.

Jaukai graužikams – granulės ir grūdai

Kokius jaukus rinktis? Naudokite paruoštus naudojimui masalus žiurkių ir pelių naikinimui patalpose ir lauke – „Tornado”. Jauką galite rasti supakuotą įvairiomis pakuotėmis: 200 g, 300 g, 500 g, 900 g. Graužikams naikinti taip pat rekomenduojami „Rodimur” ir „Bromad” jaukai: žiurkėms – granulės, smulkiems graužikams-grūdai.

Kai reikia, kad graužikai nugaištų ne patalpose

Viena iš efektyviausių priemonių – padidintos mumifikacijos jaukas -„Rodimur” pasta.

Kokie dar yra žiurkių ir kitų graužikų naikinimo būdai?

Graužikai naikinami ne tik jaukais (granulėmis, grūdais ar pasta), bet ir kitomis priemonėmis – tam naudojami klijų spąstai arba klijai graužikams. Jaukams ir lipnioms priemonėms apsaugoti nuo naminių gyvūnų, žmonių ir nepalankių aplinkos sąlygų naudojamos plastikinės, metalinės ir vienkartinės kartoninės jauko dėžutės.

Veiksmingi ir ultragarsiniai „Weitech” kompanijos graužikų atbaidymo prietaisai.

dezinfa.lt ir valdopatarimai.lt informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia