Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio bendruomenė dalyvauja VRM organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“.
Antrasis šio konkurso renginys vyko gražią ir šiltą birželio 22 dieną. Renginio tikslas daugialypis: pirmiausia dar kartą pasitikrinti žinias važiuojant dviračiu, kad kelionė būtų saugi, skatinti bendruomenės narius kuo daugiau judėti, sportuoti, bendrauti, bei artimiau ir daugiau susipažinti su savo kraštu, aplankyti visai netoli esančias įdomias vietas, pasisemti istorijos bei pasigrožėti gamta. Šis renginys sutraukė dviračių mėgėjus. O susirinko jų išties nemažai. Smagu, kad įsijungė daug jaunimo. Visi atvyko vilkėdami ryškiaspalves, šviesą atspindinčias liemenes. Susirinkusiųjų prie mokyklos jau lauke policijos darbuotojai: Mantas Breskus ir Ingrida Dutkienė, kurie apžiūrėjo visų dalyvių dviračius, nustatydami ko kiekvienam trūksta, paaiškindami kodėl to reikia. Kartu apžvelgė įteiktus lankstinukus „ Dviratininkas – pilnateisis eismo dalyvis“, dar kartą priminė visiems, kaip reikia važiuoti kelyje ir patraukėme link pirmojo objekto- Antatilčių piliakalnio link.
Antatilčių kaimas turtingas savo praeitimi ir piliakalniais. Pirmasis sustojimas Antatilčių „Pilale“ vadinamame piliakalnyje. Čia, kaip ir lankant kitus objektus, informacijos suteikė Žemaitkiemio seniūnė Rita Mikutienė. Pailsėjome ir dar aplankėme , kaip manoma, apeigų akmenį, esantį šalia piliakalnio. Daugumai keliautojų tai buvo naujiena, nes seniūnijos darbuotojai ruošdami taką, jį atrado neseniai. Sustojome prie kaimo kryžiaus. Šis kaimas turi labai gražią tradiciją: mirus kaimo gyventojui bet kuriame pasaulio kampelyje, šalia kryžiaus iškeliama vėliava su gedulo ženklu. Prie kryžiaus su kaimu atsisveikina gyventojai iškeliaujantys į amžinybę. Antatilčiai turėjo ir kitą piliakalnį su alkakalniu, tačiau piliakalnį pasiglemžė upė. Kaimas garsus ir kovotojais už tėvynę pokario metais, čia buvo įrengtas bunkeris. Šia gimė ir pirmasis Lietuvos enciklopedijos autorius Juozas Kapočius.
Sekanti sustojimo vieta – prie pilkapio su kryžiumi Valtūnų kaime. Pasakojama, kad čia palaidoti kariai, kovoję su švedais, bei maro aukos. Valtūnų kaimas garsus iš čia kilusiais žmonėmis: čia gimė ir augo kunigas Simonas Morkūnas, dar vadinamas „ vargšų karaliumi“-prieškario Kaune pastatęs pačią moderniausią senelių prieglaudą. Sustojome prie koplytstulpio kanauninkui Feliksui Kapočiui atminti- pastačiusiam Kauno Prisikėlimo bažnyčią.
Oras vis šilo, tad norėjosi įkvėpti gaivos, tad lauko keliuku pasukome prie upės. Siesartis, kaip visada srauni ir vėsi – gera buvo braidyti po vandenį, gėrėtis aplink augančiais medžiais. Pasistiprinę ir pailsėję, patraukėme toliau keliuku pro kaip jūra šiūruojančius kviečių laukus, kvėpuodami gaiviu gimtinės oru. Dar pailsėję kartą kitą , sugrįžome į Žemaitkiemį praturtėję ir kūnu, ir siela… su naujomis idėjomis ateičiai.
Žemaitkiemio miestelio bendruomenės informacija