Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos Veprių stovykloje nurimo programos „Šventosios vingiai. Vasaros vitaminai“ šurmulys – baigėsi vaikų vasaros stovyklos. O jų šią vasarą buvo net 4 – pirmą kartą stovyklaujantiems tėvų lėšomis organizuota Pradžiamokslio stovyklėlė ir 3 pamainos, kurių 55 dalyviams dalinį finansavimą skyrė Ukmergės rajono savivaldybės administracija, o 80 dalyvių – Švietimo mainų paramos fondo projektas TAPK2. Per vasarą programoje dalyvavo 224 vaikai, didžiausia jų dalis – net 153 – mūsų rajono ugdymo įstaigų mokiniai.
Kaip ir kur buvo renkami „Vasaros vitaminai“? Stovyklų sezoną pradėjo jauniausieji stovyklautojai, kurie kasdien pildė „Vasaros vitaminų“ lūkesčių indą. Vaikai daug laiko praleido aktyviai bendraudami ir žaisdami gryname ore, vykdydami įvairias komandines misijas, linksmųjų estafečių užduotis, dalyvaudami žygiuose pėsčiomis. Noriai mokėsi šiuolaikinių šokių, statė bendrą šokį, o laisvalaikiu kantriai mokėsi pinti draugystės apyrankes, maudėsi ežere. Veprių apylinkių legendas sužinojo dalyvaudami edukacinėje krašto muziejaus programoje. Vakarus leido prie stovyklos laužo – kepė bulves, aptardavo dienos įvykius ir nutikimus. Daug įspūdžių patyrė naktiniame Šilinio Girinio žygyje. O svarbiausia – susirado draugų, išmoko savarankiškumo.
Į vyresniųjų pamainas rinkosi daugiau stovyklavimo patirčių turintys dalyviai, kurie siūlė ir savo idėjas veikloms. Visi įsijungė į bendro šokio statymą. Abejingų nepaliko komandos formavimo užduotys ir žygiai plaustais bei baidarėmis. Susitelkti bendram tikslui skatino komandiniai žaidimai „Pasiek tikslą!“„Batukai“, „Pagrobta vėliava“, „Kanojų lenktynės“. Ištvermės pareikalavo dviračių žygis iki Moko, pėsčiųjų žygiai Veprių apylinkėmis bei netikėti naktiniai žygiai. Buvo varžomasi protmūšiuose, šėlstama diskotekoje, vakarojama prie laužo. Žolinės proga susitikta Veprių krašto muziejuje, šokta su folkloro kolektyvu „Siemanys“, supinti žolynų paveikslai.
Stovyklautojai turėjo progą drauge išsikepti šakotį, stebėti jojamųjų žirgų pasirodymą, sužinoti apie sportinių balandžių sugebėjimus. Susipažino su Šaulių veikla, pajuto karinės istorijos klubo „Miško broliai “ dvasią. Praktiškų patarimų sulaukė susitikimuose su žolininkais, tyrinėjo maisto ir augalų spalvas, drauge tapė paveikslą… dantų šepetukais. Visi norintys pademonstravo savo talentus ir ypatingus gebėjimus. Kiekvienas rasdavo bendraminčių kvadrato, tinklinio aikštelėse ar prie stalo žaidimų pavėsinėje.
„Vasaros vitaminai“ surinkti. Stovyklautojai įgijo naujų patirčių, pasitikėjimo savimi, patobulino savo socialines-emocines kompetencijas. Tai viso stovyklos kolektyvo, o ypač – atsakingų, ištvermingų, darnių vadovų ir savanorių komandų nuopelnas. Jie buvo itin atidūs kiekvienam vaikui, sprendė iškylančias problemas, kūrė nepakartojamą stovyklos atmosferą. Todėl stovyklautojai atsisveikindami ir kartojo – „Sugrįšime čia kitą vasarą!“
Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos NVŠ projektų koordinatorė, programos „Šventosios vingiai. Vasaros vitaminai“ vadovė Vida Ramanauskienė