Rugpjūčio 23 d. Deltuvos miestelio bendruomenės VDC „Delnai“ vaikai su vadovėmis I.T. Maksimovič ir B. Skeiriene bei būriu tėvų keliavo po Anykščių kraštą.
Ekskursiją pradėjome nuo lankomiausios vietos – Anykščio šilelio ir Puntuko akmens.
Toliau keliavome į Medžių lajų taką pasivaikščioti taku, kuris yra įrengtas medžių viršūnėse. Lipome į 36 metrų aukščio bokštą iš kurio pamatėme Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius ir lygumas aplink.
Pasigrožėję gamta vykome apžiūrėti įspūdingais vitražais puoštą Šv.Mato bažnyčią. Viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė. Užkopę į viršų atsidūrėme tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui pamatėme Šventosios upės slėnio panoramą.
Nagi o kaipgi kelionė be pramogų. Aplankėme „Cosmos“ Paukščių taką – tai unikali ir vienintelė vieta pabaltyje, kur galima panirti į kosmosą ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Veidrodžių, šviesų ir muzikos pagalba sukuriama begalinės erdvės iliuzija, į kurią pasinėrėme ir mes…
Tai nepakartojamas jausmas… Toliau nuotykių ieškoti nuvykome ant “Kalitos “ kalno. Čia visi ekskursijos dalyviai nusileido vasaros rogučių trasa. Tai dar viena pramoga sužavėjusi visus ekskursijos dalyvius.
Kupini adrenalino nukeliavome į Geležinkelio “Siauruko” stotį. Čia mus pasitiko gidas, kuris papasakojo ir parodė geležinkelio muziejų ir istorijos ekspozicijas. Vaikai su tėvais važiavo dviračiu ant bėgių ir vairavo rankinę draziną.
Toliau keliavome į Laimės žiburį. Beveik 90 laiptelių lipome į statų kalną aplankyti Jono Biliūno kapą. Laimės žiburiu vadinamas rašytojui skirtas paminklas ant Liudiškių kalvos. Vieni lipo, norėdami pagerbti klasiko, kurio palaikai 1953 metais buvo perlaidoti ant šios kalvos, atminimą, kiti –vilėsi būti laimingi, treti – pasigrožėti Anykščių gamta.
Aplankėme Puntuką, privalėjome aplankyti ir jo brolį, todėl toliau keliavome į Pašventupio mišką, kur randasi Puntuko brolis.
Aplankę Anykščių kraštą, pavargę, pilni įspūdžių užsukome į Ažuožerių kaimo bendruomenę. Čia mus pasitiko Ažuožerių kaimo bendruomenės bibliotekininkė D. Agafanovienė ir pakvietė į biblioteką, kur mūsų laukė svečiai ir jų paruošta paroda “Senovės buities rakandai”. Svečiai papasakojo ir paaiškino daiktų paskirtį. Sudalyvavome viktorinoje, aplankėme gražiausias Ažuožerių kaimo sodybas ir įžymias vietas.
Už šią nuostabią, nepakartojamą išvyką esame dėkingi Ukmergės rajono savivaldybei, kuri prisidėjo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų dienos centrų projekto bei kitų remėjų.