Vasario 16-ąją Nepriklausoma Lietuva minėjo savo 99-ą gimtadienį. Šią šventę ukmergiškiai ir miesto svečiai pasitiko gausybe renginių. Žiūrovai buvo kviečiami ne tik prie piliakalnio ar į miesto centrą, bet ir į kitas Ukmergės ar rajono vietas.
Gimtadienis prasidėjo žygiu pėsčiomis iš Ukmergės į Pabaiską bei plaukimu baidarėmis Siesarties ir Šventosios upėmis.
baidariuzygiai.lt video
O Ukmergėje renginiai prasidėjo prie piliakalnio. Kadangi Ukmergė yra vienas iš dviejų Lietuvos miestų, savo širdyje turinčių piliakalnius, Vasario 16-oji tapo puikia proga pradėti Piliakalnių metus. Juos paskelbti renginio vedančioji pakvietė rajono merą Rolandą Janicką.
Koncertą mušamaisiais instrumentais pradėjo jaunieji ukmergiškiai, vadovaujami Violetos Širmenės. Skambant jungtinio choro, į kurį susivienijo Kultūros centro kolektyvai: „Vyturys“, „Tremtinys“, „Bočiai“, „Magnificat“, „Žemyna“ dainoms, šauliai piliakalnį nuspalvino tautinės vėliavos spalvų dūmais.
Merui pakvietus susirinkusius bendrai nuotraukai, choras pasipildė naujais – žiūrovų balsais. Bet dainos prie piliakalnio nesibaigė – visi iki paminklo „Lituania Restituta“ palydėjo tautinę vėliavą nešančius Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-osios šaulių kuopos šaulius.
Prie paminklo iškilmingame Vasario 16-osios dienos minėjime ukmergiškius ir miesto svečius sveikino rajono meras Rolandas Janickas, Seimo narys Juozas Varžgalys. Minėjimo vedėjas Martynas Dabužinskas iššauti patrankos salvę pakvietė Ukmergės karo istorijos klubo„1-as LDK Didžiojo Etmono Pėstininkų Regimentas“ karius. Susirinkusiems dainavo Kultūros centro folkloro ansamblis „Dagilėlis“.
Baigiantis minėjimui susirinkusieji buvo pakviesti į akciją „Brangiausios spalvos trys“. Turintieji tautinės vėliavos spalvų aprangos detales išsirikiavo į tris grupes – geltoną, žalią ir raudoną.
Pasibaigus minėjimui pasitikti tradicinio bėgimo Pabaiskas – Ukmergė dalyviai. Šiais metais bėgime dalyvavo 221 bėgikas, tarp jų 60 moterų. Rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir Sporto centro direktorius Vytautas Tutlys apdovanojo greičiausiai įveikusius 11 600 metrų trasą.
Greičiausiais bėgikais tapo: greičiausiai trasą įveikė Loreta Petkevičienė ir Darius Sadeckas iš Vilniaus, II-ąją vietą iškovojo Jovita Poškutė ir Dovydas Stašys iš Vilniaus, III vietą – Gitana Akmanavičiūtė iš Kauno ir Edgaras Galdikas iš Vilniaus. Pabaisko krašto bendraminčių klubo įsteigtais ir kalvio Andriaus Janulio pagamintais prizais apdovanota elegantiškiausia bėgikė – Sonata Motiejūnienė iš Širvintų. Taip pat vyriausias bėgikas – 77 metų amžiaus Jonas Vilčinskas iš Vilniaus ir jauniausias – dešimtmetis ukmergiškis Ernestas Beinoras. Bėgimo rezultatai
Kraštotyros muziejaus sausakimšoje salėje šventiniame koncerte „Mūsų Lietuva“ dainavo Virgilijus Noreika ir Dainius Puišys. Jiems akomponavo Lina Giedraitytė. Koncertą vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Po koncerto susirinkusieji pakviesti nusikelti į Ukmergės praeitį, prisiminti tarpukarį. Ekskursijai po Ukmergę ir jos praeitį pakvietė į Ukmergės burmistro Vlado Rėklaičio vaidmenį įsikūnijęs istorikas, Kraštotyros muziejaus muziejininkas Raimondas Ramanauskas.
Vakarop restorane „Big Stone“ skambėjo pamėgtos ir gerai žinomos dainos koncerte „Populiarioji klasika“. Jaukiai prie staliukų įsikūrę žiūrovai klausėsi pučiamųjų seksteto „Brass Bravo“ ir dainininko Egidijaus Bavikino atliekamų melodijų.
Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos renginius vainikavo grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“ Kultūros centre.
Kultūrinius renginius parėmė Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.
Arvydas Pėšina
Arvydo Pėšinos ir Giedrės Šuminskaitės nuotr. ir video
Vasario 16-osios dienos minėjimas Pašilėje: