Vaistinėje monitoriaus ekrane taip pat yra pateikiama informacija ir apie nekompensuojamųjų vaistų didžiausias mažmenines kainas, todėl pacientas vaistinėje ar interneto svetainėje adresu ČIA, gali net būdamas namuose pasižiūrėti, kiek kainuos jam reikalingi kompensuojamieji ir nekompensuojami vaistai. Dar paprasčiau tai padaryti VLK svetainės www.vlk.lt titulinio puslapio dešinėje paspaudus nuorodą „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška”. Vaistų kainų paieškos informacinėje sistemoje visais atvejais nurodomos didžiausios galimos vaistų kainos vaistinėje. Tiesa, šie vaistai gali kainuoti ir mažiau, – jei vaistinės taiko nuolaidas ar akcijas.
Kaip jau skelbta, nuo birželio 1-osios gydytojai, skirdami ligoniui vaistus, receptuose privalės nurodyti ne konkretaus gamintojo prekinį, o tik bendrinį preparato pavadinimą. Tuo siekiama paskatinti vaistų gamintojų konkurenciją, mažinti galimą medikų finansinį suinteresuotumą bei suteikti pacientams platesnį vaistų pasirinkimą.
Primename, kad nuo šių metų kovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu patvirtinti vaistinėse būtinų turėti pigiausių kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašai, o ligonių kasų 2010 m. sutartyse su vaistinėmis taip pat numatytas reikalavimas, kad jos turėtų ir siūlytų pacientams minėtų sąrašų vaistus ir medicinos pagalbos priemones.
Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus gydytojas gali išrašyti tik apdraustajam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui, gydomam ambulatoriškai (poliklinikoje ar gaunančiam ambulatorinės reabilitacijos paslaugas) ar dienos stacionare. Teisę išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus turi tik gydytojas, dirbantis su teritorine ligonių kasa sutartį pasirašiusioje sveikatos priežiūros įstaigoje.
Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos priemonėms numatyta daugiau kaip 642 mln. litų.