Ukmergės bėgikas pagerbė Žalgirio mūšio žemę

    0
    zalgiris

    Žalgirio mūšio lauke (Lenkija), liepos 15 dieną, po 600 metų (1410 liepos 15 d.), ukmergiškis Juozas Songaila kartu su dar  22 Lietuvos stajeriais,  mūšio inscenizacijos dalyviais, garbiais svečiais, tarp kurių Lietuvos ir Lenkijos prezidentai, pagerbė  šlovingos praeities Lietuvos Vytauto Didžiojo kunigaikščio ir Jogailos, Lenkijos karaliaus jungtinės kariuomenės pergalę prieš Kryžiuočių ordiną… Tai buvo tikro lūžio ir jėgos persidalijimo metai, o Pagarbos ir istorinio atminimo šventėje kalbėjusi Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vėliau simboliškai  įbėrė  žiupsnelį tos žemės, kurią Lietuvos stajeriai etapais nešė į Vilnių iki Karaliaus Mindaugo paminklo..

     

     

     

    Išvakarėse, liepos 14 dieną, palaiminęs dalyvius ir pamokslą pasakęs kunigas Ričardas Domeika bėgikams palinkėjo ištvermės – Lenkijoje karštis siekė 35 -,40 laipsnių, o ilgą trasą  „Griunvaldas – Vilnius“  etapais, sakė Juozas Songaila, suplanavęs Lietuvos bėgikų mėgėjų asociacijos prezidentas Romas Bernotas, sudėliojo trasą į atkarpas,  numatė  nakvynes Punske,  Seiniuose Lenkijoje, susitikimą su Merkinės bendruomene …

    Būtent šie įsiminti vakarai ypač džiugino mūsų bėgiką, kai svetingi punskiečiai su folkloro ansambliu dainavo lietuviškas patriotines dainas, džiaugėsi šventės dalyviais, vaišino gardėsiais.. Tos patriotizmo dvasios jau primiršę lietuviai vėl pasijuto stiprūs savo prigimtimi, Punsko bendruomenė be dainų parengė ir poezijos vakarą, kur buvo skaitoma eilėraščiai.  Ne tik Juozą, bet ir kitus dalyvius, stebino faktai, kai sužinojo, kad  Punske mokosi 500 lietuvių vaikų…  Arba kitą rytą (16 dieną), po alinančio bėgimo jie poilsio sustojo Seiniuose, kur palaidotas kunigas Antanas Baranauskas, garsaus „ Anykščių šilelio“ autorius. Vėlgi džiugino didelė  seiniškių pagarba  bėgimo dalyviams, o stajerių komanda padėjo gėlių bažnyčios navoje, kur palaidotas A. Baranauskas.

    Po nakties juos (17 diena) ,bėgikus, pasitiko Merkinės gyventojai su gėlėmis, įteikė dovanas ir atminimo medalius. Vėl patriotinėje šventėje liejosi eilės, dainos posmai…

    Komanda buvo draugiška, sakė Juozas Songaila, įvairių profesijų žmonės, tarkim, Vilniaus Dailės akademijos profesorius, vėl ir vėl kalbėjo apie blėstančią Lietuvos patriotizmo dvasią, ir jeigu ne šie istoriniai pagarbos datų paminėjimai, kad ir maratono bėgimas, paskęstume savo daugžodžiavimuose, pamiršdami tikrą Lietuvos įvaizdį.

    Juozas Songaila man parodė atminimo medalį „ Griunvaldas – Vilnius“ 600 metų, kurį įteikė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Žalgirio mūšio lauke liepos 15 dieną….

    O prie Mindaugo paminklo Vilniuje, kai iškilmingai po trijų dienų bėgimo dalyvius  palydėję baikerių eskortui,  iš kapsulių buvo išpilti žemių žiupsneliai, tos simbolinės, krauju aplaistytos mūšio žemės….Vėlgi kiekvienas bėgimo dalyvis buvo apdovanotas  vertingomis istorine tematika knygomis…Ir, svarbiausia, pareikšta Padėka žmonių, suvokusių šio bėgimo reikšmę Lietuvai ir jos istorijai….

     

    Kęstutis Česnaitis

    Nuotr.. pirmoje eilėje antras iš kairės – Juozas Songaila

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia