Žemaitkiemio seniūnija, sauganti savo paveldo objektus bei krašto istoriją, taip pat besidžiaugianti bendruomenės organizuojamais renginiais pretenduoja į dvi konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominacijas: „Už tautinės savimonės puoselėjimą“ ir „Už kūrybiškumo ugdymą“. Aplinka besirūpinantys Šešuolių seniūnijos gyventojai siekia tapti nugalėtojais nominacijoje „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“.
Meteoritų lietumi išgarsėjęs miestelis
Norėdama pamatyti konkursui pateiktose paraiškose aprašytus darbus konkurso „Valstybę kuriame mes“ komisija visą rugsėjo mėnesį lanko nominuotas seniūnijas. Žemaitkiemyje ji pabuvojo prie sutvarkytų piliakalnių, užsuko į biblioteką, buvusios mokyklos patalpose įrengtą muziejų.
„Pusantrų metų kūrėme jį, rinkome medžiagą, kad išliktų mūsų istorija“, – pasakojo muzejaus įkūrėjas, buvęs mokyklos direktorius Stasys Misiūnas, priminęs ir istoriją apie meteoritų lietų, įamžintą miestelio herbe. Visa Žemaitkiemio istorija išdėstyta ir kraštotyrinėje knygoje „Žemaitkiemis – mūsų protėvių žemė“.
Tai, kad seniūnijoje rūpinamasi garsių kraštiečių atminimu, liudija ir šio krašto poetui Vladui Šlaitui įkurtas muziejus, ir kitiems daug nuveikusiems šio krašto žmonėms skirti koplytstulpiai. Prisimenami šių žmonių darbai, saugoma jų atmintis.
O kad Žemaitkiemyje gyvena kūrybingi žmonės, įrodo čia veikiantis mėgėjų teatras „Plaštaka“, tradicinė šventė „Aukštaitiškos talaluškos“, kasmet švenčiamos Žibuoklių žydėjimo, Joninių, Žolinių ir kitos šventės.
Aikštelė visiems vaikams
„Čia gali žaisti visi vaikai“, – lipdamas ant supynių paaiškino penkiametis Liaušių kaimo gyventojas vienai iš konkurso komisijos narių, kai ši lankėsi Šešuolių seniūnijoje. Iš tiesų – šios seniūnijos gyventojai daug dėmesio skiria jaukiai gyvenamajai aplinkai sukurti.
Per pastaruosius metus sutvarkyta Šešuolių, Liaušių gatvės, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos, sutvarkyti tvenkinių lieptai, pasodintas ąžuoliukų parkas ir pan. Tam, kad seniūnijos gyventojams būtų jaukiau ir gražiau gyventi, kad būtų kur praleisti laisvalaikį.
O laisvalaikis čia taip pat įvairus – pradedant tradicinėmis šventėmis: Joninėmis, Oninėmis, Velykomis, baigiant originaliais projekto „Suk rankeną“ renginiais, į kuriuos susirenka motociklininkai iš visos Lietuvos.
Projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui
Konkurso „Valstybę kuriame mes“ nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį. Paraiškas konkursui pateikusios daugiau kaip 60 seniūnijų pretendavo į vieną iš keturių nominacijų – „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, „Už kūrybiškumo ugdymą“, „Už saugią Lietuvą“.
Į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programą įtrauktą konkursą inicijavo Kultūros ministerija.
Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės.
Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti Kultūros ministerijos svetainėje http://lrkm.lrv.lt/valstybekuriamemes