Nutirpus sniegui bei šiltėjant orams, kasmet prasideda pernykštės žolės gaisrai. Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. O jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, tuojau pat kvieskite ugniagesius BENDRUOJU PAGALBOS TELEFONU 112
Ugniagesiai įspėja: nedeginkite nenupjautos žolės ir ražienų – liepsnos gali persimesti į miškus, gyventojų sodybas. Tokių gaisrų pasekmės dažnai būna neprognozuojamos ir skaudžios.
Išvykę gesinti degančių pievų, ugniagesiai ne visada galės laiku suskubti į gaisrą, kilusį Jūsų namuose.
Atsargiai elkitės su ugnimi: nemėtykite degančių degtukų ir neužgesintų nuorūkų. Prieš kurdami laužą pagalvokite, ar bus saugu. Nekurkite laužo, kai pučia stiprus vėjas. Baigę kūrenti – užpilkite žarijas vandeniu. Augalinės kilmės atliekas deginkite tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas ir ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų.
Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų. Norime priminti, kad už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, Jūs galite būti nubausti nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 60 iki 300 eurų. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą.
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba