Ukmergėje oficialiai atidaryta modernizuota biokuro katilinė – joje statybos bendrovės „Kauno dujotiekio statyba“ pastatytu moderniu 2,6 mln. eurų vertės biokatilu jau šildoma dalis miesto.
Investicijos į šį projektą sudarė per 2,6 mln. eurų, iš jų – beveik 0,96 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama.
„Kauno dujotiekio statyba“ vadovas Petras Sabalys teigia, kad šis projektas įgyvendintas pritaikant pažangiausius technologinius sprendimus.
„Projekto tikslas – gerinti veiklos efektyvumą bei kokybiškai plėtoti infrastruktūrą, todėl buvo nuspręsta vietoj dviejų dujinių katilų, iki šiol buvusių šioje katilinėje, įrengti naują modernų biokuro katilą“, – teigia P. Sabalys.
Greta naujo biokatilo, pastatytas ir naujas biokuro katilinės kuro sandėlis, sumontuoti kiti susiję įrenginiai: pelenų šalinimo sistema, multiciklonas, plokštelinis ekonomaizeris, technologiniai vamzdynai, taip pat vykdyti inžinerinių sistemų ir tinklų įrengimo darbai.
Šio projekto nauda miestui neabejoja ir jo užsakovas – bendrovės „Ukmergės šiluma“ vadovas Raimondas Ragauskas.
„Projektas įgyvendintas greitai ir sėkmingai, todėl šiuo metu dalis miesto jau šildoma biokuru. Taip iš dalies yra pakeičiamas importuojamas kuras – gamtinės dujos – kas padės iš esmės sumažinti aplinkos taršą“, – teigia bendrovės „Ukmergės šiluma“ vadovas R. Ragauskas.
Įgyvendinus šį projektą, ne tik modernizuotas miesto šilumos ūkis, bet ir bus skatinama vietos ekonomika.
„Biokatilui reikalingą žaliavą planuojame pirkti ne tik iš biokuro biržos, bet ir iš vietos verslininkų, todėl taip bus prisidėta ir prie regiono verslo plėtros. Neabejotinai miestui – tai labai naudingas projektas“, – pasakoja R. Ragauskas.
Ukmergėje gamtinių dujų deginimą pakeičiant atsinaujinančiu biokuru, bus sumažintas ir šiltnamio efektą sukeliančių teršalų išmetimas į aplinką. Prognozuojama, kad įgyvendinus šį projektą, anglies dioksido, susidarančio deginant gamtines dujas, sumažėtų 6333 tonomis per metus.
Lietuva Europos Sąjungai (ES) yra įsipareigojusi iki 2020 m. pasiekti, kad Lietuvoje 23 proc. šalies energijos būtų pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių, šiuo metu šis rodiklis siekia apie 15 proc.
Apie „Kauno dujotiekio statybą“: statybos bendrovės „Kauno dujotiekio statyba“ 100 proc. akcijų valdo KDS įmonių grupė. Grupės įmonėse šiuo metu dirba 437 darbuotojai, 2013 m. bendrosios pajamos (nekonsoliduotos) sudarė per 41,99 mln. Eur, už praėjusius metus planuojamos panašios pajamos.