Už prekybą nelegaliu alkoholiu gresia baudos

    0

    Siekiant užkardyti ir išaiškinti neteisėto alkoholinių gėrimų realizavimo atvejus ir kitus teisės  pažeidimus, susijusius su alkoholio ir kitų akcizais apmokestintų prekių apyvartos kontrole,  spalio 12 – gruodžio 31 d. šalyje vykdoma prevencinė priemonė „Nelegalus alkoholis“.

    „Prekyba nelegaliu alkoholiu ir tabako gaminiais – opi problema, todėl patikrinimai vykdomi nuolat“, – sako  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyr.tyrėjas Gediminas Kalesnykas. Policijos duomenimis, rajone yra apie 100 asmenų, kurie įtariami nelegalia prekyba. Šiais metais buvo nustatyti 28 atvejai nelegalios prekybos alkoholiniais gėrimais. Alkoholiniai  gėrimai buvo konfiskuoti. Atlikus ekspertizę paaiškėjo, kad 16 atvejų buvo prekiaujama savos gamybos degtine, o 12  – spirito skiediniais.

    Žmogaus sveikatai ypač kenksmingi spirito skiediniai. Paprastai atlikus ekspertizę paaiškėja, kad tai – denatūruotas spiritas, naudojamas pramonėje. Ekspertai jo sudėtyje aptinka amoniako, acetono ir kitų žmogaus sveikatai pavojingų priemaišų. Tai stiprus nuodas, nuo  kurio sutrinka regėjimas arba galima net apakti. Alkoholis ypač veikia žmogaus nervinę sistemą bei psichiką.

    Primename, kad atsakomybė už nelegalaus alkoholio laikymą, pagaminimą, gabenimą,  pardavimą ar kitokį realizavimą numatyta Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 201 straipsnyje (neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto ar  techninio etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas,  gabenimas ar realizavimas), LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau –  LR ATPK) 177 straipsnyje (naminės degtinės, brogos arba kitų namų gamybos stiprių  alkoholinių gėrimų gaminimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas), LR ATPK  177 1 straipsnyje (namų gamybos alkoholinių gėrimų pardavimas ar kitos realizavimas), LR  ATPK 177 2 straipsnyje (nedenatūruoto etilo alkoholio, denatūruoto etilo alkoholio, techninio etilo alkoholio ir jų skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas, pardavimas ar  kitoks realizavimas neturint leidimo), ir LR ATPK 163 2 straipsnyje (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką).

     

     

    Naminės degtinės laikymas gabenimas, gaminimas ar realizavimas užtraukia baudą iki 1500 litų, jei  nusižengiama antrą kartą – bauda siekia nuo 1500 iki 3000 litų. Už spirito ir jo mišinių laikymą, gabenimą ar realizavimą baudos numatytos nuo 500 iki 2000 litų. Už pakartotinį nusižengimą  baudos dydis yra nuo 2000 iki 4000 litų.

    G.Kalesnykas atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu vis populiaresnis tampa legalaus alkoholio (alaus, sidro) perpardavinėjimas. Už tai taip pat gresia administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Už akcizais apmokestinamų prekių (alkoholio ar tabako gaminių) gabenimą,  naudojimą ar realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, gali būti baudžiama bauda net iki 40 tūkst. litų.

    Apie prekiautojus nelegaliu alkoholiu, akcizais apmokestinamomis prekėmis dažnai  žino kaimynai, todėl prašome nelikti abejingais ir savo žiniomis pasidalinti su policijos  pareigūnais. Informaciją galima perduoti telefonais 02, 112 iš mobiliojo telefono, 60432  arba anonimiškai paskambinus pasitikėjimo telefonais 60410 arba 8-612-75809.  Taip pat galite rašyti elektroniniu paštu ukmergesrpk.op@policija.lt.

     

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. PK informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia