Triukšmadariai ir rūkaliai gali būti baudžiami

    0
    triok
    Triukšmaujantys, besivaidijantys kaimynai, garsiai leidžiama muzika, po langais besilinksminantis jaunimas, trikdantis nakties ramybę, prirūkytos laiptinės – tai nepatogumai, su kuriais gana dažnai tenka susidurti, o kartais juos kone kasdien kęsti daugiabučių namų gyventojams.

    Kai jau kantrybė išsenka, žmonės pagalbos ieško skambindami policijai. Policijos budėtojams tokie skambučiai yra įprasti, jų sulaukiama kiekvieną parą.

    Ką daryti, jei jūsų namo laiptinėje rūkoma ar vakaro ir nakties metu triukšmaujama? Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Vladas Butkus pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba kreiptis į savo apylinkės inspektorių.

    Primename, kokia atsakomybė gresia už viešosios rimties trikdymą bei rūkymą laiptinėse.

    Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 183 straipsnyje „Viešosios rimties trikdymas“ numatyta: „ Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei
    kitokiais garsiniais aparatais ar kiti panašūs veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki trijų šimtų litų“. Pakartotinai baudžiant už išvardintus pažeidimus bauda siekia nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų. Jeigu pažeidimai, padaryti nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų, – užtraukiamas įspėjimas arba bauda tėvams arba globėjams (rūpintojams) iki trijų šimtų litų.

    Ukmergės rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi „Triukšmo prevencijos Ukmergės rajono viešose vietose taisykles“. Jose numatyta, kad gyvenamųjų namų kvartaluose triukšmingas transporto priemones ir mechanizmus draudžiama naudoti darbo dienomis nuo 21 iki 8 val., šeštadieniais ryte iki 10 val. ir nuo 18 val., sekmadieniais ir švenčių dienomis.

    ATPK 1851 straipsnyje numatyta atsakomybė už rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti. Rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų. (Deja, kol kas mūsų rajono taryba dar nėra priėmusi sprendimo ir numačiusi vietų, kuriose draudžiama rūkyti).

    Rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus draudžiama tai daryti, – taip pat užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų. LR Tabako kontrolės įstatyme yra nurodytos vietos, kuriose draudžiama rūkyti: tai yra visos švietimo įstaigos, sveikatos priežiūros įstaigos ir jų teritorijos, interneto kavinės, taip pat patalpos, kuriose vyksta sporto varžybos ir kiti renginiai. Rūkyti draudžiama ir darbo vietose, esančiose uždarose patalpose (įmonėse, įstaigose ir organizacijose gali būti įrengtos specialios patalpos (vietos), kuriose leidžiama rūkyti); bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru; visų rūšių viešajame transporte, išskyrus tolimojo susisiekimo traukinius, kuriuose turi būti numatyti atskiri vagonai nerūkantiesiems ir rūkantiesiems, taip pat orlaivius, kuriuose numatytos atskiros vietos nerūkantiesiems ir rūkantiesiems. Taigi, laiptinės dėl kurių dažniausiai skundžiasi gyventojai, yra bendro naudojimo patalpos, todėl rūkantys jose gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn.

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergė r. PK informacija
    www.sxc.hu nuotr.
    {dybanners}33{/dybanners}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia