Trijų ukmergiškių gaminiai pripažinti tautinio paveldo produktais

    0
    zinkevic Nerijaus ir Mindaugo Kriaučiūnų plikyta duona, Petronių bendruomenės ūkininkių saldūs, varškės, kepti, rūkyti sūriai, varškė, sviestas, Rimanto Zinkevičiaus koplytstulpiai, mediniai kryžiai, stogastulpiai, pripažinti tautinio paveldo produktais.

    A.Kuliešio nuotr./R.Zinkevičius skaptuoja koplytstulpį.

    Vilkmerge.lt ir zum.lt

     

    Rimantas Zinkevičius yra ir tarp pirmųjų Lietuvoje, atestuotų amatų meistrų. Ukmergiškių produktai priskirti A kategorijai. Šiai kategorijai priskiriami produktai ar paslaugos, kurie tiksliai atitinka tradicinius pavyzdžius, yra sukurti naudojant tradicines technologijas, kai rankų darbas gamybos procese sudaro daugiau kaip 50 procentų.

    Nuo praėjusių metų, Vyriausybės įgaliojimų, Tautinio paveldo produktų įstatymo įgyvendinimo eigą, kontroliuoja Žemės ūkio ministerija. 2008 m. sukurta tautinio paveldo produktų sertifikavimo sistema. Tautinis paveldas apima daug ir įvairių sričių – tai ir tradiciniai maisto gaminiai, amatininkų dirbiniai, senųjų veislių augalai ir gyvūnai bei jų produktai, muzikos instrumentai ir net paslaugos, kaip, pavyzdžiui, giedojimas, tradicinių renginių, kalendorinių švenčių organizavimas. Ką pripažinti tautinio paveldo produktu sprendžia ekspertų komisija sudaryta iš valstybinių institucijų, asociacijų, muziejų, etnokultūros specialistų, menotyrininkų ir atskirų sričių žinovų.

    Šių metų sausio–balandžio mėnesiais jau pateikta virš 40 prašymų dėl 150 tradicinių gaminių pripažinimo tautinio paveldo produktais. Ekspertų teikimu šiais metais tautinio paveldo produktais pripažinta daugiau kaip 100 gaminių. Atestuoti ir pirmieji amatų meistrai, kurie sukaupę didžiulę patirtį nori savo amato mokyti kitus.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia