Praeitą savaitę prasidėjęs renginių, skirtų Pasaulinei miškų dienai, maratonas kulminaciją pasiekė kovo 23 dieną. Tądien inkilų kėlimo šventės vyko visose šalies miškų urėdijose.
Ukmergės urėdijos girininkijų miškuose irgi klegėjo talkininkų balsai. Visi džiaugėsi gražiais saulėtais orais, galimybe pabūti gamtoje.
Į Želvos girininkijos Laumėnų mišką atvyko Želvos gimnazijos ketvirtokai, kartu su mokytoja Jolanta Butkiene. Vaikai turėjo gimnazijoje pagamintų inkilų varnėnams ir vieną inkilą pelėdoms. Tačiau visi sužiuro, kai miškininkai iš savo automobilio ėmė krauti neįprastos formos inkilus. Želvos girininkijos girininko pavaduotojas Kęstutis Jarmalavičius paaiškino, kad tai inkilai šikšnosparniams.
Lietuvoje gyvena 14 rūšių šikšnosparniai ir jie visi saugomi. K. Jarmalavičius vaikams pasakojo, kad kartą eidamas Laumėnų miške ranka palietė sauso ąžuolo atšokusią žievę. Žievės gabalas nukrito ant žemės. Iš po žievės nuplasnojo du šikšnosparniai, o vienas nukrito kartu su žievės gabalu. Kęstučiui pavyko jį nufotografuoti. Nuotraukas parodžius specialistams, jie atpažino ypač retą Lietuvoje šikšnosparnių rūšį – europinį plačiaausį.
Pagal vokiečių gamtininkų rekomendacijas Kęstutis pagamino specialius inkilus šiems retiems šikšnosparniams. Miškininkas juokavo, kad jis neveik ir nenustebo, šią retą rūšį radęs Laumėnų miške. Šiame miške yra daug retųjų augalų ir gyvūnų rūšių, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą.
Pivonijos sveikatingumo take Pašilės girininkijoje miškininkai pasitiko savo gerus draugus iš Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ miško bičiuliukų tunto „Kankorėžis“ (vadovė – auklėtoja Vyganta Blažienė). Vaikai atvažiavo pasipuošę – visi pasidabinę kikilio kostiumais. Iškėlę inkilus mažieji dainavo, žaidė žaidimus.
Tarp daugelio urėdijos globojamų Jaunųjų miško bičiulių sambūrio būrelių, “ miško bičiuliukų tunto „Kankorėžis“ – vienas aktyviausių. Miško bičiuliukai visada noriai dalyvauja urėdijos renginiuose, kviečiasi miškininkus į savo šventes.
Ukmergės miškų urėdijos informacija
ukmu.lt