Telefoniniai sukčiautojai išvilioja žmonių santaupas bei tuština banko sąskaitas, kurdami įvairiausias istorijas, jau eilę metų. Deja, vis dar atsiranda patiklių žmonių.
Sausio 16 d. apsimetėliu patikėjo viena Ukmergės miesto gyventoja. Apie 15.30 val. 64-erių metų S. S. sulaukė skambučio į laidinį telefoną. Paskambinęs asmuo prisistatė policijos tyrėju. Vyriškis su moterimi telefonu bendravo apie pusantros valandos. Jis sukūrė įtikinančią istoriją neva banko darbuotoja naudojosi S.S. bankininkystės duomenimis, aiškino, kad reikalinga užblokuoti S.S. banko sąskaitą, o tam reikalingi prisijungimo kodai. S.S. padiktavo visus savo prisijungimo duomenis, pasakė slaptažodį. Baigus pokalbį, ukmergiškė susivokė, jog greičiausiai tai sukčius – pareigūnai tokių duomenų telefonu nereikalauja. Ji netrukus patikrino savo banko sąskaitą ir paaiškėjo karti tiesa – sąskaita, kurioje buvo per 1000 litų, jau ištuštinta, telikę 18 litų. Moteris iškaro kreipėsi į policiją, dėl sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Praėjusiais metais dėl telefoninių sukčiavimų Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų. 8 iš jų yra nustatyti įtariamieji, bylų tyrimas perduotas kitoms policijos įstaigoms. „Nuolat kartojame: gyventojai turėtų įsidėmėti vieną paprastą taisyklę – savo asmens duomenų, banko sąskaitos numerio, elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų niekam sakyti telefonu nevalia. Juk negalite įsitikinti „kas kitame laido gale“. Dar sykį akcentuojame: tai yra konfidencialūs duomenys, todėl nei pareigūnas, nei banko darbuotojas neturi teisės telefonu jų prašyti, ir tikrai to niekada nedaro“, – aiškina Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis.
Policijos pareigūnai prašo gyventojus nebūti patikliais, ypatingai tais atvejais, kai kalba telefonu su nepažįstamais asmenimis. Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, nors skambinantysis jums gali atrodyti geranoriškas ir patikimas. Apie tokius sukčiavimo būdus būtinai pasikalbėkite su giminaičiais, pažįstamais, kaimynais, vaikais. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją pagalbos telefonu 112.
Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. Policijos komisariato informacija