Už poros metų Ukmergės greitosios medicinos pagalbos automobilių vairuotojai galės ne tik pasyviai stebėti kaip jų atvežtos slaugytojos suteikia medicininę pagalbą, bet ir patys mokės ją teikti. Šią savaitę Ukmergėje startavo paramediko mokymo programa. Būsimus paramedikus su mokslo metų pradžia pasveikino rajono vicemeras Regimantas Baravykas.
Jei nori išlikti darbo rinkoje, mokytis niekada nevėlu. Yra paskaičiuota, kad tai reikia daryti nuo 5 iki 65 metų. Mokysitės, kad padėtumėte žmogui papuolusiam į bėdą. Tai kilniausia idėja, sveikinimo kalboje sakė R. Baravykas.
Greitosios pagalbos vairuotojų persikvalifikavimą į paramedikus organizavo Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro, profesinės sąjungos „Solidarumas” skyrius. Šiemet mokslus, kurie truks 2 metus, pradėjo 6 iš keturiolikos greitosios pagalbos vairuotojų. Su jais kartu mokosi kolegos iš Anykščių, Molėtų bei Širvintų.
Būsimuosius paramedikus rengia Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Sveikatos priežiūros skyrius. Pirmojoje paskaitoje apsilankė ir šio skyriaus vedėjas Tomas Darbutas.
Centro steigėjas yra Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Studentai, baigę mokslus, gaus profesinio mokymo diplomą pripažįstamą ŠMM. Kadangi ši profesija susijusi su sveikata, tad buvo gautas ir Sveikatos apsaugos ministro sutikimas rengti minėtus specialistus, vilkmerge.lt pasakojo T. Darbutas.
Centro darbuotojai teorijos žinių būsimuosius paramedikus mokys Ukmergėje. Praktinis mokymas vyks centro mokymo bazėje Kaune. Joje yra įdiegta visa aparatūra, esanti moderniausiose šalies greitosios pagalbos automobiliuose. Baigę mokslus, būsimieji paramedikai turės išlaikyti 6
egzaminus – pirmosios medicinos pagalbos, reanimacijos ir intensyvios terapijos, skubios medicinos, sveikos gyvensenos, anatomijos fiziologijos ir patologijos bei vairavimo teorijos ir praktikos, aiškino T. Darbutas.
Norime, kad greitosios pagalbos vairuotojas ne tik sėdėtų už „barankos”, bet ir padėtų savo komandai. Tai jau septintoji šios profesijos mokymo centro laida. Iki šiol paramedikais norėdavo tapti tik didžiųjų miestų gyventojai. Džiugu, kad ši banga atsirito ir iki mažesniųjų miestelių. Kad sugebame parengti gerus specialistus, manau įrodo ir Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Centro studentų komandos iki šiol yra pirmame penketuke, pasakojo T. Darbutas.
Taip mes bandome kovoti su nedarbu. Sveikatos apsaugos sistemoje vykdomos įvairios reformos. Dalis žmonių lieka be darbo. Sveikatos sistemos gairėse numatyta, kad ilgainiui greitosios pagalbos vairuotojus turėtų pakeisti paramedikai. Jei ministerijos planai bus įgyvendinti, mes tam būsime pasiruošę. Iniciatyva tobulėti atsirado iš pačių vairuotojų. Mes tik padėjome ją įgyvendinti, kalbėjo Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro, profesinės sąjungos „Solidarumas” skyriaus vadovė Jolanta Keburienė.
vilkmerge.lt