Šiandien, atvykus atostogų į kaimo turizmo sodybą, nepamirštamą pramogą vaikai gali atrasti ir…prie šulinio (o ypač tie, kuriems „nenuskilo“ turėti provincijoje gyvenančių senelių). Aišku, tik su tėvų priežiūra. Kai mūsų puodeliai bei vonios vandeniu yra užpildomos pasukus vandens čiaupą, šuliniai daugeliui atrodo kaip seniai pamiršta praeities relikvija. Tačiau įmonės, kurių viena iš siūlomų prekių yra šulinio žiedai, išbraukti pastarosios iš asortimento anaiptol nesiruošia. Aišku, kaip galima spręsti iš pavadinimo, šis produktas yra aktualiausias įrengiant šulinius (o šie, kaip tikriausiai supratote iš straipsnio temos, anaiptol neišnykę), tačiau taip pat naudojamas įrengiant drenažus, buities nuotekų ar lietaus kanalizaciją gyvenamosios ar pramoninės paskirties objektuose.
Šis tas apie šulinius ir jų įrengimą
Kyla klausimas, kada, gyvenant šiuolaikinėmis sąlygomis, gali būti aktualūs šuliniai? Su tokia situacija, pavyzdžiui, dažnai susiduria žmonės, turintys sodybas netoli miško ar kitose atokiose vietose. Kartais, nors sąlygos prie vandentiekio prisijungti ir būtų, žmonėms šulinys reikalingas kaip, vaizdžiai tariant, detalė į bendrą paveikslą. Sutikite, jog kaimo sodyboje, kurioje stengiamasi išsaugoti autentiškumą, šulinys – kur geresnis pasirinkimas nei iš čiaupo bėgantis vanduo.
Vienas pagrindinių šulinių konkurentų – giluminis vanduo, dažnai pasižymintis švaresniu vandeniu nei šulinio (vanduo slūgso giliau, tad mažesnė galimybė patekti teršalams iš aplinkos). Tačiau šio varianto neretai atsisakoma dėl finansinių sumetimų: šulinio kaina, lyginant su giluminio gręžinio, gali būti net kelis kartus didesnė. Šią ypač „išpučia“ situacija, kai, kasant gręžinį, paaiškėja, jog vandens toje vietoje nėra ir darbus reikia pradėti iš naujo…
Tuo tarpu šulinys – kur kas pigesnis projektas, pasiduodantis ir nusprendusiems šiuo užsiimti savarankiškai. Aišku, reikia nusiteikti, jog padirbėti teks, o prieš tai derėtų atlikti ir „namų darbus“, susijusius su šiltnamio įrengimu.
Renkantis vietą šuliniui, rekomenduojama naudotis specialisto, randančio vandens vietą, paslaugomis. Taip išvengsite bereikalingai įdėto darbo bei sugaišto laiko. Ieškant vietos, derėtų atkreipti dėmesį ir į faktą, kur įrengta jūsų bei kaimyninių namų kanalizacija: atstumas tarp jos ir šulinio turėtų būti bent 20 metrų.
Kasimas yra neabejotinai pats „smagiausias“ darbas. Blogiausia, kai pasitaiko molinga žemė: pastaroji priverčia išlieti dar daugiau prakaito. Idealu, jei turite ištikimų bičiulių, ištiesiančių pagalbos ranką ir šioje situacijoje! Atkasus 5-6 metrus, jau galima pradėti leisti šulinio žiedus, apsaugosiančius nuo galimo žemių įgriuvimo.
Renkamės šulinio žiedus
Šulinio žiedų kokybė yra tiesiogiai susijusi su patikimu šulinio tarnavimu. Šie ne tik sutvirtina iškastos šulinio duobės kraštus, bet ir sulaiko paviršinį vandenį. Kokybiški šulinio žiedai privalo atitikti žemiau pateiktus reikalavimus.
- Būti sandarūs, nepraleisti vandens.
- Turi būti pagaminti iš medžiagų, draugiškų aplinkai. Logiška: juk geriamas vanduo tiesiogiai su šiais kontaktuoja.
- Turi būti stabilūs, priešingu atveju šių padėtis gali pasikeisti dėl slegiančio grunto ar kitų veiksnių.
- Svarbu ne tik šulinio žiedų kokybė, bet ir šių montavimas. Žiedus reikia sumontuoti be tarpų, priešingu atveju geriamas vanduo gali būti užterštas lietaus, paviršiniu grunto, polaidžiu vandeniu bei kitas teršalais.
Šulinio žiedų bei kitų aukščiausios kokybės betono gaminių ieškokite kaunogelzbetonis.lt. Čia siūlomas platus asortimentas skirtingo aukščio, skersmens, svorio šulinio žiedų bei kitų reikalingų priedų: šulinio dugnai, šulinio dangčiai, rezervuarų dangos plokštės, rezervuarų atraminės sienutės. Čia rasite viską, ko reikia kokybiškam šio pobūdžio darbų atlikimui tiek gyvenamuosiuose, tiek pramoniniuose objektuose.