Gegužės 12 d. telefoninių sukčių melagystėmis patikėjo Ukmergės miesto gyventoja V.P. (g. 1944 m.).
Apie 10 val. 30 min. į mobilaus ryšio telefoną moteris gavo žinutę su tekstu „mama pakliuvau į bėdą paskambink 867282674“. Tokia žinutė V.P. išgąsdino ir ji tuoj pat puolė skambinti.
Atsiliepęs vyriškis prisistatė esąs policijos budėtojas. Jis sakė, kad sūnus šiuo metu yra sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Neva V.P. sūnus parduotuvėje nuo laiptų nustūmė invalidą, kuris susižalojo galvą. Skambinusysis aiškino neva nuketėjusysis yra šalia ir davė jam pasikalbėti. Tuomet į telefono ragelį prabilo jau kitas vyras, kuris aiškino, kad griūnant buvo sudaužytas jo telefonas, todėl jam reikalingi „Labas“ papildymai 99 Lt ir 20 Lt sumoms. V.P, nupirko papildymus ir vėl paskambino tuo pačiu telefono numeriu bei padiktavo papildymų numerius. Apsimetėlis policijos budėtojas liepė moteriai būti „ant ryšio“, tad ukmergiškė nesitraukė nuo telefono. Netrukus ji sulaukė skambučio. Jai buvo pranešta neva nukentėjusiajam pasidarė bloga, jis prarado sąmonę ir buvo išvežtas į ligoninę. Su išgąsdinta moterimi šįsyk ėmė bendrauti „nukentėjusiojo žmona“.
Ukmergiškei buvo liepta nupirkti „Labas“ papildymų už 1000 Lt. V.P. pakluso reikalavimui, tačiau papildymus nupirko už 680 Lt, paskui paskambino ir padiktavo numerius. Jai buvo liepta būti namuose ir laukti, kol atvyks sūnus su policijos pareigūnu. Taip pat pagrasinta niekam nepasakoti, nes budėtojas sakė padedantis sūnui, todėl nenori, kad kas sužinotų. Maždaug po poros valandų pas V.P. atėjo anūkė, kuri paaiškino močiutei, jog ji buvo apgauta. Tuomet V.P. kreipėsi į policiją.
Dėl sukčiavimo Ukmergės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Šiais metais Ukmergės rajone tai jau trečias atvejis, kai nuo telefoninių sukčių nukenčia patiklūs gyventojai. Sukčiai reikalauja pirkti telefonų sąskaitų papildymus arba reikalauja pinigų, karių paimti atvyksta vyrai, apsimetę nukentėjusiųjų giminaičiais.
Policija prašo gyventojus įsidėmėti: policijos pareigūnai telefonu niekuomet nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Apie tokius sukčiavimo atvejus būtina nuolat kalbėtis su savo vaikais ir senyvo amžiaus artimais žmonėmis.
Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. PK informacija
vilkmerge.lt nuotr.