Stingdantis šaltis nesutrukdė akcijai

    0

    sakospagr

    Ukmergėje,gruodžio 18 d., nuo 13 iki 18 val. buvo nemokamai dalijamos eglių šakos, kurios nupjautos ir atvežtos iš Pašilės ir  Deltuvos girininkijų. Šiemet LR Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija kartu su visomis šalies miškų urėdijomis rengė akciją  „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu dovanojo eglių šakas gyventojams ne tik Ukmergėje, bet ir visoje Lietuvoje.

     

     

    Labai gausaus žmonių antplūdžio Ukmergėje nebuvo. Daugelis prieidami net klausė: „Ar dar yra? Gal jau viską  išdalinote?” Ir tikrai, einant iš tolo, atrodė, kad jau viskas išdalinta ir nieko nebėra. Prie automašinos nesiburiavo gausus būrys. Tačiau urėdijos darbuotojai visiems norintiems tik traukė ir traukė vieną už kitą  gražesnes šakas. Nors lauke spigino nemažas šaltukas, tačiau praeivių tai nesustabdė ir vieni tiesiog eidami pro šalį, kiti specialiai atvykę dėl eglių šakų, sustodavo ir prašydavo parinkti jiems kuo gražesnę šakelę. Kai kurie piliečiai domėjosi, gal yra ne tik šakų, bet ir eglių, kai kurie pageidavo sidabrinės eglės šakų. Tačiau visiems, pageidaujantiems kažko daugiau, buvo pasiūlyta kreiptis į Ukmergės miškų urėdijos medelyną ir girininkiją, kur ir galės pasirinkti įvairaus tipo bei aukščio eglių, kurių kainos prasideda nuo 8 Lt.

    Nors daugelyje prekybos centrų galima įsigyti dirbtinę eglutę, o šiais sunkiais laikais, tai atrodytų ir praktiškiau, nes ją galima naudoti ne vienerius metus, tačiau daugelis atėjusių eglės šakų visgi labiau pripažino gyvą eglutę ar bent jau jos šaką. „Tai  tradicija. Be to gyva eglutė daug gražiau ir džiugina ne tik akį. Namuose tvyro malonus eglės kvapas, o tos plastmasės ir dirbtinumo ir taip jau pilna aplink”, – pasakojo pakalbinta praeivė Onutė.  „Kadangi vaikų šeimoje nėra, simboliškai papuošiame dirbtinę mažą eglutę ar įsigyjame gyvos eglės šaką, tačiau, jei tik būtų vaikų, tikrai pirktume gyvą, didelę eglę. Jos visgi daugiausia džiaugsmo teikia vaikams”, – pasakojo Modesta. „O man būtinai turi būti eglė, nesvarbu ar dirbtinė, ar gyva, bet turi būti eglė. Gal taip nuo vaikystės įpratau. Todėl dalijamos šakos nedomina.” – diskutavo ponas Juozas.

    Kasmet Lietuvoje Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms iškertami didžiuliai kiekiai eglučių. Dalis jų, gal ne tokios  simetriškai skarotos, taip ir lieka nepapuoštos. Skaudžiausia, kai pasibaigus šventėms, jos nugula miestų  šaligatvius, patvorius. Nemaža ir kitokių atvejų, kai dažnas tautietis su kirviu traukia miškan, nes eglutės tiesiog neįperka. O miškininkų pareiga saugoti mišką nuo tokių „lankytojų“. Taigi šia akcija raginama prisijungti prie  gamtos išsaugojimo. Miškininkai tikisi, kad ši akcija bus naudinga visiems ir taps tradicine.
    vilkmerge.lt ir gmu.lt informacija
    sakos
    sakos3
    sakos4
    sakos5
    sakos6
    sakos7
    sakos8
    sakos11
    sakos10
    sakos12
    sakos14
    sakos15
    sakos16
    sakos19
    sakos22
    sakos21
    sakos23
    sakos24

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia