Sportas namuose – kokį treniruoklį rinktis?

    0
    elipsinis treniruoklis

    elipsinis treniruoklis

    Norint turėti gražų ir tvirtą kūną nebūtina užsirašyti į sporto salę. Kartais po dienos darbų  keliaujame į sporto klubą patys to nenorėdami, iš pareigos galvodami – „juk sumokėjau už abonementą, negaliu švaistyti nė vienos dienos”. Neretai po tokių prievartinių treniruočių grįžę namo norime save apdovanoti, tad suvalgome ką nors kaloringo ir tuomet vėl atsiduriame ten, nuo kur pradėjome.

    Kad sportas taptų maloniu įpročiu, turime treniruotis protingai ir tik tada, kuomet jaučiame, kad turime pakankamai jėgų ir motyvacijos. Kartais stiprus noras sportuoti gali apimti vėlyvą vakarą, kai visi sporto klubai jau užsidarę – ką daryti tuomet? Tokiems gyvenimo atvejams pravartu namuose turėti treniruoklį – juo galite laisvai treniruotis rytais prieš darbą arba vakare –  užmesdami akį į televizorių ar įsijungę savo mėgstamą muziką.

    Jeigu svarstote apie treniruoklį namuose, pasidomėkite jų rūšimis bei kurias kūno dalis kiekvienas treniruoklis lavina. Skiriami keli populiariausi treniruoklių tipai: bėgtakis, dviratis, elipsinis treniruoklis.

    Bėgimo takelis gali būti mechaninis ir elektrinis. Mechaniniai bėgtakiai yra šiek tiek pigesni, tačiau įsibėgėjimui išeikvosite daugiau jėgų, o elektriniai takeliai pasižymi daug įvairių funkcijų – galite keisti greitį, pakalnės kampą ir panašiai. Treniruojantis ant bėgimo takelio didžiausias krūvis tenka Jūsų kojų raumenims, nugarai ir krūtinei. Šio treniruoklio pagalba galima itin efektyviai deginti kūno riebalus.

    Treniruoklis dviratis lavina ne tik kojų, bet ir pilvo raumenis, taip pat ugdo ištvermę ir stiprina širdį. Šiame treniruoklyje įtaisytas ekranas rodo Jūsų mynimo greitį, pulsą ir sudeginamų kalorijų kiekį. Jeigu norite, kad treniruotės dviračiu būtų tikrai naudingos, turite susidaryti nuoseklią treniruotės programą ir sportuoti reguliariai. Taip pat turite taisyklingai susireguliuoti dviratį pagal savo ūgį.

    Elipsinis treniruoklis yra laikomas bėgtakio, dviračio ir steperio hibridu, todėl yra pats universaliausias iš visų treniruoklių. Kiekvienas elipsinis treniruoklis turi specialias rankenas, dėl kurių taip pat treniruojami ir rankų, krūtinės bei nugaros raumenys. Sportuojant šiuo treniruokliu ne tik formuojami raumenys, bet ir stiprinama širdis, kraujagyslių ir kvėpavimo sistema. Šie treniruokliai populiarūs ne tik dėl savo universalumo – sportuojant elipsiniu treniruokliu sąnariams kenkiama mažiau negu minant dviratį ar bėgant ant takelio.

    Akivaizdu, kad turėti namuose treniruoklį atneša visapusiškos naudos – taip ne tik sutaupote vietoje kasmetinio sporto klubo abonemento, bet ir gaunate galimybę sportuoti bet kada, nepriklausomai nuo oro, nuotaikos ar užimtumo. Svarbu pasirinkti treniruoklį, kuris geriausiai tiktų.

    PR

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia