Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Specialistai  rekomenduoja kasdien išgerti bent vieną puodelį žolelių arbatos

Specialistai  rekomenduoja kasdien išgerti bent vieną puodelį žolelių arbatos

0

Žolelių arbatos naudingos sveikatai, tačiau labiausiai žmonės šimtmečius gyrė žaliosios arbatos naudą sveikatai. Tyrimai rodo, kad žaliosios arbatos vartojimas gali teigiamai paveikti odos sveikatą, padėti numesti svorio ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Ši arbata yra  labai populiari ir tai yra antras pagal suvartojimą gėrimas pasaulyje po vandens.

Nauda sveikatai

Žalioji arbata turi daug naudos sveikatai, iš kurių daugelis siejama su tuo, kad ji daugiausia neapdorota ir turtinga šių augalų junginių. Pagrindiniai žaliosios arbatos biologiškai aktyvūs junginiai yra flavonoidai, kurių stipriausi yra katechinai ir epigallocatechin galatas (EGCG).

Tyrimai rodo, kad žalioji arbata gali turėti teigiamą poveikį svorio netekimui, 2 tipo diabetui, Alzheimerio ligai ir kt.

Svorio metimas

Kelių tyrimų apžvalga parodė, kad žaliojoje arbatoje ir kofeine esantys katechinai gali turėti įtakos energijos apykaitai didinti, o tai gali sukelti svorio mažėjimą.

Tolesnė kelių skirtingų arbatos polifenolių sukeltų svorio metimo mechanizmų metaanalizės šaltinis parodė, kad katechinai ir kofeinas sinergiškai sukelia svorio mažinimo poveikį, o ne vien tik kofeino rezultatas.

Tačiau mažai tikėtina, kad žaliosios arbatos poveikis svorio metimui turės klinikinės reikšmės. Daugumoje tyrimų, kurie parodė nedidelius medžiagų apykaitos pokyčius, buvo naudojami žaliosios arbatos ekstraktai su itin didele katechinų koncentracija.

Vėžio prevencija

Šalyse, kuriose žaliosios arbatos suvartojama daug, kai kurie vėžio rodikliai yra mažesni. Tačiau tyrimai su žmonėmis neparodė nuoseklių įrodymų, kad žaliosios arbatos gėrimas sumažina bendrą vėžio riziką.

Tačiau vietinis žaliosios arbatos polifenolių ekstraktų naudojimas gali turėti įtakos odos apsaugai nuo UVB spindulių.

Uždegiminiai odai

Žalioji arbata turi priešuždegiminių savybių. Žmonių klinikinių tyrimų apžvalga ir eksperimentai su ląstelėmis ir gyvūnais parodė, kad žalioji arbata ir pagrindinis jos komponentas epigalokatechin-3-galatas (EGCG) turi akivaizdų priešuždegiminį poveikį.

Tai patvirtino 2019 m. atlikta arbatos ekstrakto naudojimo kosmetikoje analizė. Tyrėjai nustatė, kad tirpalai, įskaitant arbatos ekstraktus, skatina priešuždegiminį atsaką, kai jie buvo naudojami lokaliai. Jie taip pat nustatė, kad pažeistose vietose pagerėjo odos mikrocirkuliacija.

Širdies sveikata

2006 m. atliktas tyrimas parodė, kad žaliosios arbatos vartojimas yra susijęs su sumažėjusiu mirtingumu dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia