Slauga namuose – egzaminas artimiesiems

    0

    IMG 1157

    „Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: kai buvai jaunas, pats susijuosdavai ir vaikščiojai, kur norėjai, o pasenęs tu ištiesi rankas,- kitas tave perjuos ir ves, kur nenori.”
      / Biblija Naujasis Testamentas, Evangelija pagal Matą/

     Niekas  iš mūsų negali būti tikras, kad nesusirgs ir netaps nelaimingo atsitikimo auka.

    Neįmanoma pinigais įvertinti ar išreikšti žodžiais to, ką daro artimieji, slaugydami šeimos narį. Vienas žmogus negali padėti visiems, trokštantiems pagalbos, tačiau kiekvienas gali padėti kam nors.

    Bendraudami su žmonėmis pastebėjome, jog labai  trūksta žinių ir praktinių įgūdžių artimiesiems, kurie prižiūri ir slaugo šeimos narius. Žmonės išgyvena krizę, patiria finansinių sunkumų, atitolsta nuo savo šeimos bei draugų. Jiems trūksta poilsio, sutrinka miegas, jaučiasi vidinis pervargimas, tarp šeimos narių gali kilti nesutarimų.  

    Norėdami nors šiek tiek palengvinti slaugančiųjų darbą, Ukmergės samariečiai surengė paskaitą „Artimųjų slauga namuose” į kurią pakvietė žmones, kuriems aktualūs tie klausimai, kas susiduria su jais kasdien. Apsidžiaugėm, pamatę tokį didelį būrį susirinkusiųjų. Tai dar kartą mus įtikimo, kokia svarbi ši tema.

    Paskaitos pradžioje buvo trumpai papasakojome apie samariečių bendriją, jos įkūrimo istoriją bei Ukmergės skyrių.  Naujajame Testamente samariečiais buvo vadinami žmonės, slaugantys ligonius.  Samariečių misija – padėti kitiems,  kam reikalinga pagalba, todėl samariečiai ir suorganizavo  šią paskaitą. Atkreipėme dėmesį, jog Ukmergės skyrius teikia pagalbą kompensacine technika ir visi, kam jos reikia gali kreiptis.

    Suorganizuoti paskaitą samariečiams  sutiko padėti  VšĮ ,,Inkocentras” specialistės Jurga Misevičienė ir Jolita Šukienė.

    Kaip bendrauti su ligoniu ir jį slaugyti, kokias priemones pasitelkti į pagalbą, kaip geriau atlikti globėjo pareigas, kokios paramos ir supratimo reikia slaugantiesiems- tai temos, kurios buvo gvildenamos paskaitos metu.

    Lektorės  pabrėžė bendravimo su slaugančiaisiais  svarbą.  Slauga – tai egzaminas artimiesiems, aukštasis pilotažas , nes liga – tai stresas, sudrumsčianti pusiausvyrą. Kai kurie žmonės tampa dirglūs. Ligonį gali erzinti bet kokia smulkmena, jie gali tapti egocentrišti ir manyti, jog aplink jį ir jo ligą turi telktis visas šeimos gyvenimas. Kai  kuriems žmonėms itin sunku susitaikyti su savo liga ir padėtimi ir jie dažnai konkfliktuoja su savo artimaisiais. Elgdamiesi su artimaisiais taip, kaip jie to nusipelno, darome juos tik blogesnius, o elgdamiesi taip, tarsi jie geresni, nei iš tikrųjų, priverčiame juos pasitempti.

    Paskaitos metu buvo duodami patarimai ir demonstruojamos priemonės, padedančios išvengti komplikacijų dėl negalėjimo judėti ,  pragulų profilaktikai  ir jų gydymui.

    Opi problema yra šlapimo nelaikymas. Apie šlapimo nelaikymo priežastis ir tipus buvo pademonstruotas filmukas.  Labai išsamiai ir vaizdžiai lektorės paaiškino, kaip teisingai parinkti sauskelnes, atsižvelgti į jų tipą, sugėrimo laipsnį bei dydį, papasakojo, prie kokių susirgimų kompensuojamos šlapimo nelaikymo priemonės.

    Buvo galima išsamiau susipažinti ir pačiupinėti slaugos priemones, pavartyti įvairiausius lanktinukus. Lektorės maloniai atsakinėjo į iškilusius klausimus.

    Pateiktoje anketoje visi susirinkusieji išsakė norą dažniau burtis, bendrauti vieniems su kitais, išklausyti psichologo patarimų bei įgyti praktinių žinių.

    Prie kavos puodelio susirinkusieji dalinosi patirtimi, bendravo ir nors trumpam galėjo atsipalaiduoti nuo sunkios naštos.  

    Vokiečių klasikas J.W. Getė sakė, jog ,, Pareiga- tai Meilė tam, ką pats sau įsakai. “

    Atsisveikindami palinkėjome slaugytojams, kad jiems niekada nepritruktų sveikatos, stiprybės , jėgų ir meilės.

    Almira Molčanova
    LSB Ukmergės skyriaus
    biuro vadovė

    IMG 1146

    IMG 1160

    IMG 1147

    IMG 1151

    IMG 1156

    IMG 1161

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia