Atšilus orams keliuose, mieste, užmiestyje ir kitose turizmui pritaikytose vietose žymiai padaugėja dviratininkų. Vieniems dviratis – transporto priemonė, skirta greitai ir patogiai nuvažiuoti į tam tikrą vietą, kitiems – dviratis tik pramogos, sporto priemonė. Tačiau ir vieni, ir kiti susiduria su dviračio saugumo problemomis. Dviračio bet kur nepaliksi.
Kaip žinoma, dviračiai yra mėgstamas vagių taikinys, nes dviračius lengva parduoti, dažniausiai jie būna nežymėti ir jei neturi ypatingų žymų sunku juos atrasti. Nesvarbu, ar tai naujausio modelio dviratis, ar jau visai senas dviratis – vagys ne itin išrankūs.
Dauguma, jei važiuoja ne vieni, prašo draugo pasaugoti dviratį. Skaitytojas Jonas yra matęs, kai dviračio pasaugoti prašomi ir svetimi žmonės, tačiau nemano, kad tai labai patikimas būdas.
Populiariausia apsauga naudoti įvairius užraktus. Dviračiai rakinami įvairiomis spynomis, užraktais, galima blokuoti vieną ratą, abu ratus, visą dviratį ir kt. Visus tuos būdus daug kas žino ir išbandęs. Vieniems pasiteisina, kitiems ne, priklausomai nuo užrakto kokybės ir vagies profesionalumo. Plačiau apie tai dabar nekalbėsime.
Tačiau ar žinote, kad ir dviratis gali turėti signalizaciją? Žinoma, tiesioginės naudos iš jos gal ir mažai, tačiau garsiai cypdama ji bent jau gali atkreipti kitų dėmesį. Vagiui jau ne taip jauku bus vogti.
Aliarmo signalas cypia tikrai garsiai – gali siekti net 120 dB ir be raktelio jo cypimo neatjungsit. Daugelis tokių „signalizacijų” gražiai įsimontuoja į dviratį ir daugelis net nesupras, kas ten per prietaisas. Aliarmo signalas įsijungia nuo vibracijos, tai yra vagiui tik pajudinus dviratį suveiks signalizacija.
Skaitytojas pataria branginti savo turtą ir imtis kuo daugiau priemonių jam apsaugoti:
1. Užregistruoti dviratį policijoje, kad dviratis būtų pažymėtas;
2. Pasidarykite keletą savo dviračio nuotraukų su užfiksuotomis ypatingomis žymėmis. Suradus pavogtą dviratį, jį lengviau bus galima identifikuoti.
3. Dviračius rakinti specialiomis metalo kilpomis, nes grandines lengva nupjauti. Nesižavėti pigiomis apsaugomis priemonėmis.
4. Dviratį prirakinti prie ko nors tvirto ir nepajudinamo: stulpo, turėklų ar kito daikto, kurio nebūtų galima pajudinti.
5. Kuo daugiau žmonių toje vietoje kur paliekate dviratį, tuo vagiui jį lengviau pavogti, nes paprasčiausiai jis niekam nekris į akis.
6. Įsirengti jau minėtą signalizaciją, kuri atkreiptų visų dėmesį.
Pavojingiausios vietos: prekybos centrai, turgus, visur, kur yra dideli žmonių susibūrimai.