Pradinis Švietimas Širvintų „Tėkmės“ mokyklos kieme – simbolinis ledo namas

Širvintų „Tėkmės“ mokyklos kieme – simbolinis ledo namas

0

Lietuvą sukausčius pirmiesiems didesniems šalčiams šią žiemą, Kabaldos kaime įsikūrusios Širvintų „Tėkmės“ mokyklos bendruomenė žvarbius orus išnaudojo kūrybiškai veiklai ir savo kieme pastatė ledo namą. Tai vienintelis toks namas Širvintose, o galbūt ir visoje Lietuvoje.

Kaip pasakojo mokyklą konsultuojanti švietimo programos „Renkuosi mokyti!“ mokymų vadovė Indrė Stakėnienė, tokio namo idėją pakurstė dar prieš dvejus metus išgirsta istorija apie nesėkmingą bandymą statyti ledo namą. Ryžtą tai įgyvendinti čia, Širvintose, sustiprino ir kaip tik tą 2016-ųjų metų žiemą vykęs žygis slidėmis per Baltijos jūrą, kuriame dalyvavo ir vienas bendruomenės narių Vytenis Dapkevičius.

Nuo idėjos iki rezultato – nueitas ilgas kelias. Dvejus metus Šeimų bendrystės ugdymo centro bendruomenės nariai rinko įvairias „Tetra pak“ pakuotes. Lauko temperatūrai pagaliau nukritus žemiau nulio, mokiniai užtruko visą savaitę, kol jas visas pripildė vandeniu, kuris paspaudus šaltukui virto ledinėmis būsimo namo plytomis. Pasiruošus reikiamas medžiagas ir sulaukus tinkamo oro, idėja virto kūnu. Nors namelis ir nedidelis, jį visą dieną statė ir patys mokiniai su savo jaunesniais broliukais ir sesutėm, ir jų tėveliai bei mokyklos pedagogai. Akivaizdu, vaikams šis namelis – puiki nauja vieta lauko žaidimams, tačiau vyresniems Ugdymo centro bendruomenės nariams jis turi ir svarbesnę prasmę.

„Galbūt iš šalies šis namelis atrodo tiesiog linksmas projektas, – sako Indrė Stakėnienė. Tačiau mums jis reiškia žymiai daugiau. Reikėjo nemenko susitelkimo ir vieni kitų palaikymo nepametant šios idėjos visus tuos dvejus metus. Kartu pagaminome daugiau nei 200 plytų. Nors mokydamiesi ne kartą su mokiniais jau buvome kalbėję apie vandens virtimą ledu, būtumėte matę vaikų akis, kai išvyniojome pirmąją plytą. Pačių supiltas vanduo per naktį pavirto nuostabiu kūriniu. Ją pačiupinėti ir apžiūrėti norėjo visi be išimties. Darželinukai, stebėdami visą šį procesą, taip pat neliko abejingi. Kelias plytas net teko paaukoti šiems mažiesiems tyrinėtojams: tokios tobulos formos daiktas, šaltas, jei palieti be pirštinės, slidus ir dūžta, kai meti į žemę. Būtent tai ir vadiname patyriminiu mokymusi“, – džiugiai apie ledo namo statybą pasakojo pašnekovė.

Tačiau pasak jos, tokie bendruomeniški mokinių projektai, kuriuose stengiamasi įtraukti mokinių tėvus, Ugdymo centro veikloje labai svarbūs ir reikšmingi. „Tai turbūt geriausios pilietiškumo pamokos gyvenime. Kartais net nesusimąstome, kokie dideli dalykai ir prasideda nuo to, jog dešimtys suaugusių ir dvigubai tiek vaikų vienai dienai susirenka draugėn. Šį kartą ledo namo statybai, kitą kartą – sprendžiant savo bendruomenei rūpimus klausimus, o vėliau – ir kuriant savo valstybę. Būti aktyviu savo bendruomenės nariu ir neabejingu savo gyvenimo bei šalies šeimininku išmokti reikia nemažai laiko. Simboliška, kad apie tai kalbame mūsų valstybės šimtmečio išvakarėse.“

„Bendruomeniškumas – ne tik mokyklos, bet ir viso Šeimų bendrystės ugdymo centro vienas pamatinių veiklos principų ir vertybių. Mūsų gyvavimui labai svarbu visų bendruomenės narių įsitraukimas. Kasdieniniame vaikų ugdyme ir mokykloje, ir darželyje, taip pat ir kitoje Centro veikloje įvairiais būdais dalyvauja ir vaikų tėveliai. Viską, ką mes sukūrėme ir kuriame, mes kuriame visi kartu. O tokie ilgalaikiai, mums simboliniai projektai itin svarbūs. Juos įgyvendindami mes ne tik puoselėjame glaudų ryšį tarp vaikų ir tėvelių, bet ir parodome vaikams, kad bendrystėje, visi kartu galim pasiekti labai daug, galim net ir drąsiausias svajones paversti realybe“, – sakė Šeimų bendrystės udymo centro vadovė Agota Vysockienė.

Širvintų „Tėkmės“ mokyklos bendruomenės informacija

Kerniaus Pauliukonio nuotraukos

PR

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia