Priimtoje rezoliucijoje taip pat teigiama, kad vieši aukštų valstybės pareigūnų pareiškimai, kuriuose savivaldybė kaltinama pažeidusi įstatymus, o gyventojai gąsdinami milijoninėmis baudomis, yra netoleruotini, kadangi civilinis Ukmergės savivaldybės ir privačios bendrovės ginčas yra sprendžiamas teisme ir tokiu būdu yra siekiama daryti įtaką teismų sprendimams.
Rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis, vilkmerge.lt sakė, jog Seimas priešingai nei Vyriausybė palaiko savivaldą. „Tai pirmas palaikymas iš įstatymų leidžiamosios valdžios” – sakė R. Jurgilaitis.
O vykdomoji valdžia elgiasi priešingai. Štai Energetikos ministerija nurodė Valstybinei energetikos inspekcijai (VEI) ne rečiau kaip kartą per mėnesį atlikti neplaninius Ukmergės šilumos ūkio katilinių patikrinimus tol, kol bus atšaukta ekstremali situacija rajone. Savivaldybė tokį nurodymą vertina kaip neteisėtą politinį spaudimą atšaukti ekstremalią situaciją, trukdantį tiekti šilumą bei neatsakingai švaistantį mokesčių mokėtojų pinigus. Be to rugpjūčio mėnesį VEI jau atliko patikrinimą ir jokių pažeidimų nebuvo radusi.
„Nuo to laiko katilinėse nebuvo jokių avarijų ar nelaimingų atsitikimų, šiluma tiekiama be sutrikimų. Tai, kad kreipimaisi į Ministeriją buvo pasikartojantys, nereiškia, kad jie buvo pagrįsti, o rašte jokių konkrečių argumentų nebuvo pateikta, todėl natūraliai kyla klausimas, ar jų apskritai yra“, – teigia R. Jurgilaitis.
Energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis patvirtino, kad toks nurodymas buvo, nes ministerija gavo Buitinių vartotojų sąjungos bei Vartotojų gynimo lygos prašymus, kad esant ekstremaliai situacijai būtų nuolat tikrinami rajono šilumos ūkio objektai (katilinės), ar nepažeidžiami jų techninės saugos ir eksploatacijos reikalavimai.
„Savivaldybei nėra uždrausta politikuoti” – taip ministro patarėjas pakomentavo savivaldybės teiginius, dėl per būsimų nuolatinių patikrinimų bus švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Kaip jau ankščiau pranešėme spalio pabaigoje Energetikos inspekcija surado pažeidimus, Ukmergėje tiekiant šilumą ir karštą vandenį. Tuomet buvo nustatyta, kad šilumos tiekėjas neužtikrina minimalios termofikacinio vandens temperatūros. Šilumos punktų įvaduose paduodamo termofikacinio vandens temperatūra svyruoja nuo 47 iki 64, o karšto vandens nuo 39 iki 51 laipsnio. Dėl to vartotojai ne visada gauna higienos normoms atitinkančios temperatūros karštą vandenį.
Pagal Elektrinių ir elektros tinklų eksploatavimo taisykles, minimali vandens temperatūra tiekiamajame tinklo vamzdyne turi būti ne žemesnė 70 laipsnių.