Rugsėjį baigsis ekstremali padėtis

    0

    IMG 9214 copy

    Prasidėjus rugpjūčio mėnesiui rajono taryba priėmė sprendimus, kuriais nustatė šilumos ir karšto vandens kainas, kurios įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos. Kainas taryba galėjo nustatyti tik po to, kai jos buvo suderintos Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje. Rugsėjo mėnesį turi baigtis ir ekstremali padėtis. Apie padėtį šilumos ūkyje papasakojo meras Vydas Paknys, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Raimondas Ragauskas.

    Pasak rajono mero Vydo Paknio, šilumos ir karšto vandens kainų nustatymas ir UAB „Ukmergės šiluma“ akcininkų sprendimas, kai įmonės valdybos pirmininku patvirtintas savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, yra didelis žingsnis link pereinamojo laikotarpio pabaigos. Pereinamojo laikotarpio nuo sutarties su šilumos ūkio nuomininku nutraukimo ir teismo nutarties, kuria sakoma, kad sutartis nutraukta teisėtai iki laiko, kai mes patys tvirtinsime šilumos kainas, vykdysime investicijas, atliksime kitus darbus. Tai yra, šilumos ūkyje būsime patys sau šeimininkais. Šie sprendimai leis matyti šilumos ūkio perspektyvą ir ekstremalios situacijos šilumos ūkyje pabaigą. Tada baigs galioti ir ekstremali padėtis.

    Patiems nustatyti šilumos kainas, numatyti investicijas ir baigti ekstremalią padėtį buvo galima gal ir anksčiau, bet tai padaryta tik atėjus naujiems rajono vadovams.

    Ukmergėje pirmą kartą įvedamas karšto vandens skaitiklio aptarnavimo mokestis. UAB „Ukmergės šiluma“ šį mokestį taikys tiems vartotojams, kuriems ji pati įrengė karšto vandens apskaitos prietaisus ir kuriuos ji aptarnaus. Susitikime meras ir šilumos ūkio vadovas dar kartą informavo, kad UAB „Miesto energija“ siunčiami pranešimai gyventojams yra neteisėti ir gyventojai neprivalo šio mokesčio mokėti. Jei visgi kyla kokių nors problemų, gyventojai gali kreiptis į Savivaldybės administracijos juristus, kurie suteiks reikiamą informaciją.

    UAB „Ukmergės šiluma“ pradėjus įrenginėti skaitiklius, UAB „Miesto energija“ pranešimus gali ir toliau siųsti, tačiau gyventojams į šiuos pranešimus patariama nekreipti dėmesio, nes jie neteisėti. Dėl viešojo intereso gynimo rajono vadovai svarsto galimybę kreiptis į prokuratūrą.

    Tačiau visuose butuose karšto vandens skaitikliai greitai pakeisti nebus. Skaitikliai butuose bus įrengiami palaipsniui, pagal sudarytą grafiką. Šis procesas užtruks iki 2016 metų. Dabar skaitikliai įrengiami pagal poreikį, pavyzdžiui, remontuojant butą. UAB „Ukmergės šiluma“ įrengė jau kelis šimtus skaitiklių.

    Daugiau skaitiklių bus įrengiama žiemos metu, kai baigsis pasiruošimas šildymo sezonui ir žmonės grįš iš atostogų. Skaitikliai bus įrengiami visame name iš karto.

    Įrengus skaitiklį už jį per mėnesį reikės mokėti 1,84 lito be PVM. Kalbant apie mokestį už skaitiklį, buvo pažymėta, kad mokėti jį reikės tik nuo tada, kai skaitiklis bus įrengtas. Tai yra, jeigu skaitiklį šilumos tiekėjai įrengs tik 2015 metų viduryje, tai už jį ir mokėti reiks tik nuo 2015 metų vidurio.

    Rajono vadovų nuomone, šilumos kainą gali sumažinti investicijos. Tikimasi, kad bus laikomasi rajono tarybos patvirtinto šilumos ūkio optimizavimo plano. Remiantis juo bus renovuojamos trasos, Šviesos gatvės katilinėje įrengiamas biokuro katilas. Vadovai įsitikinę, kad tik investicijos gali sumažinti šilumos kainą, nes didelių vidinių resursų nesimato.

    Nors dėl buvusio šilumos ūkio nuomininko pareikštų 14,6 milijono pretenzijų teisminiai procesai vyksta ir dar ilgai vyks, palaipsniui padėtis šilumos ūkyje normalizuosis. Pasak R. Ragausko, pasitikėjimas centralizuotu šildymu išlieka. Pavyzdžiui, vienam šilumos vartotojui nuo centralizuoto šildymo atsijungus, kitas prisijungė. Tai individualią katilinę turėjęs 80 butų gyvenamas namas Veterinarijos gatvėje.

    UAB „Ukmergės šilumos“ direktorius pasakojo, kad gyventojų mokumas yra neblogas – už šildymą susimoka 96-97 procentai gyventojų. Su skolininkais dirbama, tik jei visos taikytos priemonės neveikia – tada jie paduodami į teismą. Bet, pirmiausiai atjungiamas karštas vanduo. Kadangi tai yra patogumas, skolininkas pirmiausia jo turi ir atsisakyti. Tai veikia, tačiau jeigu žmogus ir toliau nemoka – lieka teismas. Pernai metais į teismą buvo perduota apie 250 skolininkų.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia