Penktadienį vykusio posėdžio metu piliečių tribūnoje pasisakyti užsiregistravo buvęs tarybos narys Mindaugas Mykolas Tamošiūnas, kuris vėl norėjo priminti apie daugiabučių namų renovacijos problemas bei šilumos kainas.
Dėl renovacijos:
Daugiabutis Miškų g. 50 renovuotas, ir jei Valstybinė komisija ir buvo, tai gyventojų atstovo parašo akte net nereikėjo. Ar šitaip galima? Juk tai krūva pinigų, kuriuos turės sumokėti kiekvienas gyventojas, panašiai po 500 lt kv. m, o kiek problemų – naujo aprašo nėra, nėra ir visos kitos dokumentacijos apie kurią kalbėjau, nes niekas jos neparodė nei man, nei namo gyventojams. Buvome pas Ukmergės butų ūkio direktorių Giedrių Pocių, jis tada neturėjo. Pažadėjo pakviesti, bet taip ir liko.
Gavome tik atsakymą, kad Energetikos inspekcija neprieštarauja, kad būtų įrengta atskira apskaita karštam vandeniui paruošti.
Šiluminės energijos suvartojimas
Jau bus metai kai dėl namo Miškų g.50 iškėliau problemą, ir niekas nepažengė į priekį. Butas nr. 3 per šių metų sausio mėnesį suvartojo šilumos 24,25 kWh/kv.m, kai vidurkis – 11,77. O yra ir tokių butų, kurie suvartoja tik po 5,08. Tai koks čia išdalinimas? Ar gali tvarkingai sureguliuota šildymo sistema daryti tokias paklaidas? Ką darysite, kai ateis laikas gyventojams mokėti už renovaciją?
Aš asmeniškai gyventojams patariu kreiptis į teisines institucijas, juk už sutartinių įsipareigojimų yra baudžiamoji atsakomybė.
Ekonominis efektas skaičiuotas net nuo 248 kWh/kv.m, kai buvo suvartota tik 115.
Problemos tos pačios Uosių g. 5. Tik ten suvartojimas mažesnis. Butas nr. 11 suvartojo 18,41, kai 12,08 yra vidurkis. Gyventojams neišaiškinta apie termostatines galvutes, apie daliklių naudojimą, apie daliklių skaičiavimą. Ar sunku buvo paruošti instrukciją? Pinigus paimti tai visi greiti, bet už juos atidirbti irgi reikia.
Daukanto g. 67 gyventojai klausia apie putų polistirolo kainą, balkonų įrengimą, langų kainą ir t.t. Prisidengiama komercinėmis paslaptimis. Kur prisiliečiama prie viešojo intereso jokių komercinių paslapčių nėra ir būti negali, tai žodžiai Ukmergės prokuroro, ne mano.
Paskaičiavau, kad Daukanto g. 67 už 4 mėnesius praeitą šildymo sezoną (spalis, lapkritis, gruodis, sausis) sumokėta 720, o šiais metais – 528 Lt. Skirtumas 192 litai. Vienam mėnesiui 48 litai. Per šildymo sezoną. 7 mėnesiai – apie 300 lt. Už renovaciją reikės mokėti kas nmėnesį – 35-40 lt, ištisus metus ir taip 20-25 metus. Žmonėms, kurie neturi pinigų, reikės imti paskolas.
Prašau sukviesti atskira komiteto posėdį iškilusioms problemoms aptarti, nes jų labai daug, bet jas galima išspręsti vietoje. Tai Ukmergės butų ūkio kaip administratoriaus ir šilumos ūkio prižiūrėtojo problemos. Sausio mėnesį, kai lauke buvo -20 laipsnių šalčio, mūsų name temperatūra buvo 10-17 laipsnių žemesnė nei turi būti. Tik pradėjus piktinis, prasidėjo kažkoks judėjimas, tačiau prieš tai vistiek reikėjo paskambinti į Energetikos inspekciją.
Šilumos kaina
Skambinau į Ignaliną, Uteną, Molėtus, kurie jau seniai naudoja biokurą. Dedamoji šilumos kainoje kurui – 1,3-1,45 euro ct už kWh. Mūsų nekintama pastovioji 2013 metais buvo patvirtinta 1,318 euro cento. Pridedu kurą, elektrą ir vandenį, technologinį paruošimą 0,049 euro cento ir antros katilinės dalį, kuri yra miesto centre panašiai kiek galėjo būti suvartota, kai ji per metus pagamina ir parduoda apie 12-13000 MWh šiluminės energijos.Gaunu nepilnus 6 euro centus. Šiandien mes mokame 6,32. Net ir atsiėmę šilumos ūkį mokėjome mažiau, kai dujų kaina buvo 1260 litų už 1000 kubinių metrų dujų. Turime valdyboje bendruomenės atstovą šilumos ūkio klausimais, bet viskas prisidengiama paslaptimis. Bendruomenė turi žinoti visas problemas, kurios yra šilumos ūkyje, visus skaičiavimus ir skaičiavimo lenteles. Prašome gerbiamą merą užtikrinti, kad mums, kaip bendruomenei visa tai būtų pateikta.
Mindaugas Mykolas Tamošiūnas