Jei turite automobilį, daugelis problemų tampa jums tiesiog nebeaktualios. Pavyzdžiui, vaikų „transportavimas“ į kitame gale esančią ugdymo įstaigą ar net darbas kitame mieste. Tiesiog sėdi už vairo, įsijungi savo mėgstamą muziką ir…pirmyn! Tiesa, kiekvienas malonumas turi savo kainą, automobilis – ne išimtis. Kalbame ne vien apie išlaidas draudimui, remontui ar padangų keitimą: papildomu galvos skausmu gali tapti ir…raktai automobiliams. Šiuos, kaip ir namų raktus, reikėtų saugoti kaip savo akį. Priešingu atveju rizikuojama susidurti su nemaloniomis situacijomis, pavyzdžiui, kai automobilio durys tampa…Tiesa, net ir sudėtingiausiu principu pagamintų raktelių dublikatą galima užsakyti pas raktų gamybos „asus“, tereikia žinoti, kur kreiptis.
Automobilių rakteliai: kaip jie šiandien atrodo?
Niekas nestovi vietoje: automobiliai ir jų priedai – ne išimtis. Jei esate vyresnio amžiaus, neabejotinai pamenate ar net jaučiate nostalgiją elementariam, mechaniniam raktui. Gali būti, jog, priėję prie naujesnio automobilio modelio ir pamatę, jog šio durelėse nėra įprastos spynelės, būtumėte, švelniai tariant, šokiruotas. Automobilių atrakinimo sistemos šiandien stebina savo išmanumu.
Tenka sutikti, jog įprasti automobilio raktai, turintys geležtę, yra patikimiausi, o jų gamyba, prireikus pagaminti dublikatą, kainuoja pigiau. Tačiau taip pat, prisiminus, koks svarbus šiuolaikiniam žmogui yra patogumas, reikia paminėti, jog nešiotis tokį variantą anaiptol patogu nėra…Tad ir šiuolaikiniai automobilių modeliai yra gaminami su kur kas modernesnėmis atrakinimo sistemomis – beraktėmis, valdomomis radijo bangomis ir imobilaizeriu: automobilis užrakinamas arba užvedamas prilietus ar paspaudus mygtuką, esantį ant raktelio. Tarpinis rakto variantas tarp įprasto bei beraktės sistemos – automobilinis raktelis su atlenkiama geležte.
Nėra amžino automobilio raktelio…
Deja, nesvarbu, ar savo kišenėje nešiotumėtės įprastą automobilio raktelį ar automobilio atrakinimo sistemą kontroliuotumėte nuotoliniu būdu, ši, iš pažiūros maža smulkmena, gali tapti galvos skausmu. Nuolat naudojamo raktelio mygtukai ir korpusas dėvisi, „sukvailioja“ ir nuotolinė atrakinimo sistema, tad raktų gamybos paslauga aktuali tapti gali kiekvienam iš mūsų. Labiausiai suklusti turi tie, kurie, dėl vienų ar kitų priežasčių, teturi vieną automobilio raktelį. Šiam sugedus ar jį pametus, išlaidos neabejotinai bus kur kas didesnės, o gamybos procesas – ilgesnis, nei tuo atveju, kai dublikatas gaminamas pagal turimą raktą. Vadinasi, šiuo atveju atsarga ne tik nedaro gėdos, bet ir gali padėti gerokai sutaupyti.
Tikriausiai nereikia net sakyti, jog, kuo automobilio raktelis „protingesnis“, tuo ir išlaidos šį gaminant bus didesnės. Galutinė automobilio raktelio gamybos paslauga priklausys nuo visos eilės veiksnių: automobilio modelio, automobilio raktelio tipo (lustinis, atlenkiamas, nuotolinis), aktualios paslaugos (korpuso keitimas, automobilio raktelio programavimo ir pan.) ir t.t.
Svarbu suprasti, jog šiandien automobilio raktelio gamyba anaiptol nėra tik mechaninis procesas, kurio metu yra pagaminamas raktas. Tiesą sakant, anot specialistų, fizinis darbas – bene lengviausia užduotis. „Smagioji“ dalis prasideda tada, kai prireikia susieti raktelį su konkrečiu automobiliu bei atkurti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, bagažinės atrakinimą, centrinį užraktą ir panašiai. Toks darbas – kietas „riešutėlis“, kuris įveikiamas ne kiekvienam raktų gamybos meistrui.
Skeptikai, teigiantys, jog anksčiau „viskas buvo geriau“, neabejotinai suskubtų pasireikšti ir šioje situacijoje. Taip, paprastą automobilio raktelį pagaminti kur kas greičiau bei paprasčiau ne šiuolaikinį, išmanų, tai – taip pat pigesnė paslauga, tačiau reikia atkreipti dėmesį į vieną faktą. Statistika byloja, jog nuo to laiko, kai buvo pradėti gaminti raktai su imobilaizeriu, automobilių vagysčių skaičius sumažėjo net iki 40 proc. O, norint sumažinti su automobilių raktelių gamyba susijusias išlaidas, reikia iš anksto pasirūpinti atsarginiu.
.