Į pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo projekto “Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities” veiklą įsiliejo ir Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai.
Programos veiklos vykdomos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse”), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Mokiniai įvairiose veiklose dalyvaus nuo rugsėjo iki gegužės.
Programa siekiama supažindinti vaikus su regiono etnokultūrinėmis vertybėmis, tautodailininkais, žmonėmis, puoselėjančiais krašto papročius, tradicijas, amatus, žmonėmis, prisidedančiais prie tapatumo išsaugojimo, stiprinimo ir plėtimo ateityje. Ekspedicijų metu, vykdant tiriamąją veiklą, bus užmegzti ryšiai su vietos bendruomene, jaunimu, bendradarbiaujama su neformaliojo švietimo įstaigomis – kultūros centrais, atpažįstami šalia gyvenantys kitos etninės kilmės žmonės, gerbiamos jų tradicijos ir išskirtinumas, ugdoma tolerancija.
Planuoti ir vykdyti projektą Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniams padeda vadovės Aušrinė Stočkutė ir Žydra Grigienė. Gimnazijos skaitykloje įsirengėme pokalbių kampelį, – čia susirinkę planuojame, aptariame veiklas, generuojame idėjas projektui, rašome internetinį dienoraštį, straipsnius spaudai ir mokyklos svetainei.
Projekto praktines veiklas pradėjome viešnage Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre spalio21 dieną. Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro konsultantė Giedrė Pakalniškienė gimnazistus supažindino su turizmo ir verslo galimybėmis Ukmergės mieste bei rajone, papasakojo apie lankytinus objektus ir tautinį bei kultūrinį paveldą.
Mokiniai sužinojo apie tai, kokie populiariausi ir vaizdingiausi maršrutai pėsčiomis ir aktyvaus poilsio galimybės dviračiais, baidarėmis, kitomis transporto priemonėmis yra sudaryti turistams, koks kulinarinis paveldas yra puoselėjamas senose kaimo turizmo sodybose, gimnazistus sudomino pasakojimas apie Ukmergės rajono „Dvarų žiedą“, senamiesčio architektūros paminklus, liaudies menininkus, kryždirbystę.
Gal ir daug žinome apie savo miestą, artimiausią savo aplinką, bet tikrai ne viską. Kai kas iš mūsų dar nebuvo senajame gaisrinės bokšte ir tik girdėjo, kad yra senosios Veprių Kalvarijos. Apsilankius Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre, projekto dalyviams kilo naujų idėjų planuojant tolimesnes veiklas. Paskui gimnazistai dar apžiūrėjo Irenos Misevičienės parodą „Gamtos stebuklai”.
Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos „TAPK“ projekto dalyviai
Projekto dalyviai ir vadovė Aušrinė Stočkutė aptaria būsimas veiklas