Be ukmergiškių, mitinge savo protestą taip pat išreiškė Vilniaus gyventojai. Mitinguotojai rankose laikė plakatus, kuriuose buvo tokie užrašai kaip „Stop monopolijoms!“, „Pralaimės Ukmergė – pralaimės Lietuva!“, „Ukmergės savivaldą gina žmonės“, taip pat buvo ir ukmergiškius palaikančių plakatų „Ukmerge, nepasiduok!“. Mitingo metu gyventojai simboliškai trypė nešvarius pinigus ir šilumos ūkį reglamentuojančių įstatymų paketą. „Stebint Ukmergės ir visos Lietuvos šilumos ūkio situaciją, belieka apgailestauti, jog šilumos ūkis ir nešvarūs pinigai tapo vienas nuo kito neatskiriami dalykai“, – piktinasi J. Kazėnas.
Ukmergės miesto bendruomenės atstovai įteikė viešą kreipimąsi Prezidentės atstovams dėl padėties Ukmergėje. Kreipimesi ukmergiškiai prašė Prezidentės užtikrinti Ukmergės gyventojų interesus ir padėti spręsti susiklosčiusią padėtį Ukmergės šilumos ūkyje.
„Pastarosiomis dienomis girdimi aukščiausių šalies vadovų, ministrų pareiškimai verčia mus suabejoti ar tikrai gyvename teisinėje valstybėje. Nesigėdijant laužomi LR Konstitucijos principai, o tai kelia grėsmę visai demokratinės valstybės sąrangai. Jau net nekalbame apie tai, kas akivaizdu – aukščiausiems šalies vadovams monopolistų interesai svarbesni nei juos išrinkusių gyventojų“, – teigia miesto bendruomenės pirmininkas.
Prezidentės atstovams įteiktame kreipimesi gyventojai apgailestauja, kad valdžios institucijos ėmėsi ginti privačią bendrovę, kuri šios savaitės pradžioje išdrįso imtis brutalios jėgos prieš Ukmergės katilines saugančius beginklius žmones. Be to, gyventojai jaučiasi nustumti į antrą planą – galimas žalos atlyginimas UAB „Miesto energija“ tampa prioritetiniu politinės darbotvarkės klausimu, o ašarinėmis dujomis purškiami ir stumdomi Ukmergės gyventojai užmirštami. „Pastaruoju metu girdime, kiek nekaltiems ukmergiškiams reikės mokėti už neva neteisėtą sutarties su nedoru privatininku nutraukimą, tuo tarpu nutylima, kiek tiems patiems ukmergiškiams jau teko dėl UAB „Miesto energija“ manipuliacijų sąnaudomis permokėti už šilumą ir karštą vandenį. Mes preliminariai suskaičiavome – iš gyventojų neteisėtai pasisavinta mažiausiai 2 mln. litų“, – teigia J. Kazėnas.
Gyventojai Prezidentei taip pat pateikė skaičiavimus pagrindžiančius, kad Ukmergės savivaldybei perėmus šilumos ūkį, kainos buvo sumažintos daugiau kaip 17 proc. „Lyginant kainas, reikėtų žiūrėti į pastoviųjų šildymo kainos sąnaudų dalį, į kurią nėra įskaičiuotos išlaidos kurui. 2010 m. privatininko pastovioji šildymo kainos sąnaudų dalis siekė 5,91 ct/kWh, o savivaldybės – 4,89 ct/kWh. Lyginti kainas, kur įskaičiuotos kuro sąnaudos – nekorektiška“, – teigia J. Kazėnas.
Jie informavo, kad seka įvykius susijusius su Ukmergės šiluma. Jie taip pat pabrėžė, kad informaciją gauna ne tik iš respublikinės, tačiau ir rajono žiniasklaidos. Prezidentūros atstovai išklausę ukmergiškių bėdas iš pirmų lūpų, ypač domėjosi kiek gyventojų rajone vis dar neturi karšto vandens. Prezidentūros duomenimis iki šiol (penktadienio ryte) be karšto vandens vis dar buvo apie 1000 ukmergiškių. Bendruomenės pirmininkas J.
Kazėnas patikino jog savivaldybės administracijos direktorius jį informavo, kad vandenį jau turi, arba penktadienio vakarą turės didžioji dauguma gyventojų.
Prie piketuojančių ukmergiškių prisijungė Tautos ateities forumo bei Lietuvos socialistų partijos nariai. Prie prezidentūros neatvyko abu rajono atstovai Seime – Julius Veselka ir Loreta Graužinienė. Pasibaigus piketui, Gedimino prospekte ukmergiškiai sutiko J. Veselką.
Viena moteris parlamentarui išrėžė, kad ji galutinai nusivylusi politiku. J. Veselka jai atkirto, jog jis šiandien seime sprendė Ukmergės šilumos klausimą, tad pikete dalyvauti negalėjo.
Penktadienio popietę vilkmerge.lt taip pat nepavyko sužinoti kiek ukmergiškių dar neturi karšto vandens. Vėliau savivaldybės išplatintame pranešime rajono meras Algirdas Kopūstas pranešė, kad visi ukmergiškiai
šilumą ir karštą vandenį artimiausiomis dienomis turės.
Dėl nesuprantamų priežasčių savivaldybės vadovai nenori atskleisti informacijos kokiam skaičiui gyventojų dar netiekiamas karštas vanduo. Tad siūlome šią informaciją paviešinti patiems. Komentarų skiltyje parašykite
gatvę, namo numerį, butų skaičių ir apytikslį namo gyventojų skaičių.
Ką apie šilumos problemas mano šiandien rudens šventėje pakalbinti ukmergiškiai, žiūrėkite video reportaže.
Jei nematote video, spauskite ČIA.