Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas įpareigojo pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigas per gripo epidemiją paslaugas teikti ir poilsio bei švenčių dienomis, darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose. Tai numatyta ministro pasirašytame įsakyme dėl pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo gripo epidemijos laikotarpiu. Įsakyme taip pat numatytas privalomas vaikų iki 10 metų vizitavimas namuose tais atvejais, kai temperatūra aukštesnė nei 38.5 laipsnio.
„Mes neturime teisės palikti pacientų savaitgalio dienomis be medikų pagalbos, ar versti tėvus su karščiuojančiu vaiku vykti į polikliniką. Tikiuosi, kad įstaigų vadovai ir medikai taip organizuos darbą, kad žmonės skubios pagalbos sulauks laiku. Mes, savo ruožtu, ieškome galimybių atlyginti medikams už papildomą darbą”, – sako ministras Algis Čaplikas.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymas pasirašytas, siekiant užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą bei sumažinti gripo komplikacijų riziką.
Įsakyme taip pat įrašyta nuostata pagal pacientų poreikius prailginti įstaigų darbo laiką, organizuoti ligonių konsultavimą telefonu. Pirminių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai taip pat įpareigoti darbą organizuoti taip, kad būtų vykdomi Darbo kodekso reikalavimai dėl darbuotojų darbo ir poilsio.
Kaip jau rašėme anksčiau, Valstybinė ligonių kasa papildomai įgijo 20 tūkst. dozių vakcinos nuo sezoninio gripo. Vakcina pristatoma į poliklinikas ir ligonines, į globos ir slaugos namus. Ukmergėje Pirminės sveikatos priežiūros centras gavo 200 vakcinos dozių. Pasak vyr. gydytojos J.Galiauskienės, šiuo metu vakcinos visiems užtenka, kaip nebūtų keista žmonės skiepijasi net mažiau nei pernai.
Daugelyje Ukmergės rajono mokyklų dėl epidemijos iki šiol nevyksta pamokos. Pirmadienį, suskaičiavusios susirinkusius mokinius, mokyklos nusprendė pratęsti karantiną. Nuo trečiadienio į pamokas nebeėjo ir Ukmergės Technologijų ir verslo mokyklos mokiniai. Šioje mokykloje į pamokas mokiniai rinksis tik pirmadienį.
vilkmerge.lt
Aptartas pasirengimas galimam gripo epidemijos protrūkiui
Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente ministerijų Ekstremalių situacijų valdymo centrų atstovai aptarė šalies kasdienės veiklos užtikrinimo bei pasirengimo galimam didesniam gripo epidemijos protrūkiui klausimus. Šio pasitarimo tikslas – įvertinti kiekvienos ministerijos pasirengimo gripo pandemijai planus, kuriuose numatytos priemonės gyvybiškai svarbių sričių funkcijų tęstinumui užtikrinti gripo epidemijos metu bei išsiaiškinti kiekvienos ministerijos veiksmus. Šį susitikimą Ekstremalių situacijos komisijos pavedimu inicijavo departamentas.
,,Labai svarbu, kad kiekviena ministerija įvertintų esamą situaciją gripo epidemijos metu. Reikia užtikrinti, kad kilus gripo epidemijos protrūkiui sklandžiai funkcionuotų viešasis sektorius, nesutriktų transporto, energetikos, viešojo saugumo, sveikatos apsaugos, finansų ir kitų sričių darbas”, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Artūras Račkauskas.
Pasak jo, tuo pačiu tai yra ir galimybė pasirengti įgyvendinti naująjį Civilinės saugos įstatymą, kai ekstremalių situacijų valdymas bus dviejų lygių – valstybės ir savivaldybės. ,,Visoms valdymo institucijoms reikia pasiekti rezultatą, kuris būtų naudingas visuomenei”,– akcentavo direktoriaus pavaduotojas.
Susitikimo metu pažymėta, kad ministerijos turi įvertinti galimas grėsmes savo kuruojamoje srityje. Taip pat, kokių priemonių imtasi, kad būtų užtikrintas pasirengimo gripo pandemijai planų vykdymas. Ši informacija apie šalies infrastruktūros padėtį bus pateikta antradienį įvyksiančiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.
Pasak ministerijų atstovų, šiuo metu situacija valdoma ir nėra grėsminga. Kol kas jie nemano, jog būtina sugriežtinti kontrolę jų reguliuojamose srityse. Tačiau ministerijų atstovai pažymėjo, kad reikia ruoštis galimam gripo pandemijos protrūkiui ir išsiaiškinti, kokių galima laukti padarinių ministerijų kuruojamose srityse.
,,Jeigu iškiltų didelis pavojus žmonėms, jie turi žinoti, ko gali tikėtis iš valstybės. Labai svarbu, kaip funkcionuoja šalies civilinės saugos ir gelbėjimo sistema ir labai svarbu išsiaiškinti realią situaciją dėl sergamumo ir grėsmės gyventojams”,– teigė A. Račkauskas.