Ukmergės rajono policija sulaukė keleto gyventojų skambučių, kuomet buvo pranešta, kad jiems paskambino sukčiai. Vieniems aiškinta neva anūkas pateko į avariją, kitus bandyta įbauginti pranešant apie sūnaus padarytą avariją.
Gegužės 3 d. telefoniniais sukčiais patikėjusi ukmergiškė prardo 2400 eurų. 73-jų metų moteris skambučio sulaukė apie 16 valandą. Skambino vyras, kuris prisistatė prokuratūros darbuotoju. Pirmiausia jis pasiteiravo, ar moteris turi banke sąskaitą, paklausė kurioje parduotuvėje eina pirkti produktų. Kai sužinojo, kad lankosi paraduotuvėje „Papartis“, apsimetėlis prokuratūros darbuotojas ėmė aiškinti neva močiutė pirkdama atsiskaitė 100 eurų kupiūra, o parduotuvės vedėja parašė pareiškimą, kad ši kupiūra yra padirbta. Skambinusysis aiškino, kad netrukus pas ukmergiškę atvyks policijos pareigūnas, kuris patikrins, ar kiti jos pinigai nėra padirbti. Netrukus į moters duris pasibeldė šviesus, stambaus sudėjimo, maždaug 40 metų vyras, vilkėjęs džinsines kelnes ir švarkelį. Peržiūrėjęs pinigus au atsineštu aparatėliu, pasakė, kad turi nueiti iki automobilio ir nuo visų pinigų nuimti pirštų antspaudus, bei pažadėjo sugrįžti po penkių minučių. Moteris, nesulaukusi grįžtančio vyro, pati išėjo į lauką. Neradusi lauke nei vyro, nei automobilio, suprato esanti apgauta.
Policija perspėja, kad pastaruoju metu sukčiai ypač suaktyvėjo. Gyventojams, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, geriausia pasistenkti nutraukti pokalbį. Reikia patiems susisiekti su artimaisiais, paklausti, ar jiems viskas gerai, arba papasakoti apie skambutį kaimynui, kitam šalia esančiam žmogui, kuris padėtų situaciją įvertinti adekvačiai. Visuomet sulaukus tokio skambučio patartina skambinti policijai bendruoju pagalbos numeriu 112. Vyresnio amžiaus žmonių artimieji taip pat turėtų reguliariai įspėti savo giminaičius apie galimus sukčių skambučius.
Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. policijos komisariato informacija
vilkmerge.lt archyvo nuotr.