Lietuvos policija nuolat fiksuoja sukčiavimo atvejus, kai sukčiai iš žmonių įvairiais būdais išvilioja nemažas pinigų sumas. Nors internetiniai sukčiai jau kurį laiką yra nusitaikę į skelbimų svetaines, tačiau jų išradingumui nėra ribų – plinta nauji sukčiavimo metodai.
2015 m. spalio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariate buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Įtariama, kad įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys, pasinaudodami socialiai jautresniais asmenimis, apgavo prekių internetu ieškančius gyventojus. Sukčiai taikė naują sukčiavimo schemą – pasinaudodami išankstinio mokėjimo sąskaitomis, į automobilių skelbimų portalą talpino skelbimus apie neva parduodamus traktorius ir automobilius. Kuomet atsirasdavo pirkėjas, jie pasinaudodavo socialinės globos namuose gyvenančiais asmenimis, į kurių sąskaitas ir patekdavo pirkėjų pinigai. Sukčiai informuodavo globos namų gyventojus, kad į jų asmens sąskaitą bus pervestos piniginės lėšos, o jiems tereikės jas paimti ir pervesti per lažybų įmonę į užregistruotą numerį, kurio neįmanoma atsekti.
Vykdant ikiteisminius tyrimus nustatyta, kad sukčiai pasinaudojo dviem Zarasų socialinės globos namų gyventojais, į kurių sąskaitas ir patekdavo pirkėjų pinigai. Du asmenys patyrė 500 ir 400 eurų nuostolius.
Policijos pareigūnai perspėja, kad aferistų skelbimai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Be to, nesusitikę su pardavėju ir neapžiūrėję daikto, nesutikite mokėti avanso – venkite pirkti virtualiai, matydami vien nuotraukas internete.
Prašome gyventojus būti budriais ir nepakliūti į sukčių pinkles. Jeigu jūs jau sumokėjote už prekę, tačiau jos negavote ir negalite susisiekti su pardavėju, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.
policija.lt