„Kas naudojasi greitosios pinigais?, „Norime teikti tik kokybiškas ir kvalifikuotas paslaugas”, „Ar Jūs norėtumėte, kad aš dirbčiau taip, kaip man už tai moka?”, „Ukmergiškiai, Jūs mums rūpite”, „Ar greitosios vairuotojas vertas tik minimalios algos?”, „Greitoji pagalba – Ukmergės poliklinikos finansinė donorė”, ” – tokiais šūkiais Ukmergės greitosios pagalbos medicinos darbuotojai pasitiko Ukmergės raj. savivaldybės tarybos narius skubančius į tarybos posėdį.
Tiesa, ne visi tarybos nariai teikėsi pasirodyti aikštėje prie savivaldybės. O ir tie kas pasirodė, tiesiog lūkuriavo nuošalyje. Pakalbėti su piketuotojais teikėsi tik tarybos nariai Gintaras Plevokas, Nijolė Giedraitienė, Valdas Petronis bei prieš pat tarybos posėdį pasirodęs meras Rolandas Janickas, kuris pirmiausia pasiūlė visiems ne šalti lauke, o eiti vidun.
Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai nepatenkinti esama situacija
Š.m. rugsėjo 16 dieną vyko susitikimas su Ukmergės savivaldybės atstovais bei Vilniaus GMP vadovu kurio metu buvo aptartos greitosios pagalbos perdavimo sąlygos. Darbuotojai savo apsisprendimą pereiti į Vilniaus greitosios pagalbos sudėtį dar kartą patvirtino parašais ir juos merui dar kartą pateikė š.m. lapkričio 16 d., tačiau vietoj motyvuoto ir aiškaus atsakymo mes sulaukėme Ukmergės savivaldybės administracijos atstovų darbo grupės, sudarytos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimams spręsti. Atstovai informavo, kad darbuotojų prašymas nėra tenkinamas. Išklausę šią informaciją ir pateikę savo nuomonę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai išėjo iš susirinkimo. Rajoninėje spaudoje pasirodė pranešimas, kad šis klausimas nebus teikiamas svarstyti rajono tarybai. Vilniaus GMP mokamas didesnis atlyginimas yra tik vienas iš svarių kriterijų dėl ko darbuotojai nori priklausyti Vilniaus greitosios pagalbos stočiai. Jau ganėtinai senai mes keliame problemas susijusias su mūsų kvalifikacijos kėlimu, paramedikų įdarbinimu, greitosios automobilių būkle, medicinos priemonių trūkumu (vienkartiniai neštuvų užtiesalai, vaistai pagal ministro įsakymą) , kelių įstaigų vadovavimu greitosios padaliniui (pajėgas valdo Vilniaus GMP, o tiesioginis vadovas Ukmergės PSPC). Nesuprantamas savivaldybės darbo grupės pasirinkimas, kai Vilniaus GMP atstovai patikino, kad perėjus į Vilniaus GMP sudėtį bus nupirkti nauji automobiliai, išlaikomas dabar esantis budinčių postų skaičius, neatleidžiami darbuotojai ir didinamas jų atlyginimas. Pasirenkama pasilikti Ukmergės PSPC sudėtyje kur bus mažinamas darbuotojų skaičius. Planuojami atleisti 4 darbuotojai. Dažnai dirbsime 2 postų pajėgumu, kas tiesiogiai įtakos paslaugų kokybę ir mūsų darbo krūvį, kuris ir taip jau yra didelis,” – kalbėjo piketą organizavusi Ukmergės PSPC profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė, Ukmergės GMP slaugytoja Jolanta Keburienė.
Pasigedo konstruktyvaus dialogo
„Buvo organizuoti net keli susitikimai su darbuotojais, vyko daug diskusijų, deja, jos buvo ne konstruktyvios. Nuo rugsėjo mėnesio sprendėme du pagrindinius klausimus, iš kurių vienas buvo Ukmergės GMP priklausymas ar nepriklausymas Vilniaus GMP. Rugsėjo pabaigoje ir gruodžio pradžioje vyko susitikimai su Ukmergės GMP darbuotojais. Gruodžio 9 dieną vyko darbo grupės susitikimas su Ukmergės GMP darbuotojais, kurie, deja, pirmiausia išgirdę juos netenkinantį siūlymą, kad neketinama perduoti Ukmergės GMP Vilniui, iš susitikimo išėjo. Ir nors pasiliko keli darbuotojai, konstruktyvios diskusijos jau nevyko. Vyko ir Ukmergės PSPC stebėtojų tarybos posėdis, kuriame taip pat svarstėme šį klausimą. Posėdžio metu darbo grupė nutarė neperduoti stoties Vilniui, darbuotojams per sekančius tris metus kasmet padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip 5 proc., vairuotojus, turinčius paramediko kvalifikaciją, įdarbinti paramedikais, 2016 ir 2017 metais įsigyti po naują greitosios pagalbos automobilį bei GMP skyrių aprūpinti dviems naujais elektrokardiografais, 2016 metų biudžete numatyti lėšų kaimo bendruomenių sveikatos punktų išlaikymui ir darbo šeštadieniais organizavimui. ” – kalbėjo K. Stepanova.
Kaip vilkmerge.lt pasakojo tarybos narė Nijolė Giedraitienė, būtent ji rekomendavo darbuotojams surengti piketą, kad būtų įsiklausyta į jų nuomonę. Pasak N. Giedraitienės, jei šiandien nebūtų buvę piketo, niekas su jais ir nebūtų kalbėję. „Rugsėjo mėnesį gautas prašymas, tris mėnesius atsakymo negauta, net aš, kaip tarybos narė, nieko nežinau kas vyksta per tuos tris mėnesius. Ukmergės GMP tikrai yra auksinis kiaušinis Ukmergės PSPC. Visų reikalavimų patenkinti žinoma neįmanoma, bet bent dalinai spręsti problemas galima. Nereikėtų baimintis ir prisijungimo prie Vilniaus GMP, ukmergiškiai nenukentėtų, bet darbuotojams darbo sąlygos būtų geresnės”, – kalbėjo tarybos narė.
vilkmerge.lt
{youtube}__h7nKAYrOQ{/youtube}