Nepriklausomas šilumos gamintojas jau šiandien savivaldybei siūlo pirkti penkiais centais pigesnę šilumą ir ją po to perparduoti gyventojams. Tačiau savivaldybės įmonė UAB „Ukmergės šiluma“ kategoriškai atsisako pirkti pigesnę energiją iš pjuvenomis kūrenamos katilinės. Be to, savivaldybės vadovai už beveik 7 mln. litų nusprendė pasistatyti savo biokurą deginančią katilinę. Šiems rajono vadovų veiksmams pritaria ir dauguma politikų dirbančių rajono Taryboje.
Pigesnę šilumą rajone nori tiekti UAB „Pramonės energija“ iš jai priklausančios „Vienybės“ gamyklos katilinės. Ši bendrovė priklauso tai pačiai įmonių grupei kaip ir buvęs šilumos ūkio nuomininkas UAB „Miesto energija“.
„Gal meras yra gavęs ukmergiškių sutikimą permokėti už šilumą tol, kol jis suvedinės sąskaitas su jam neįtikusiais verslininkais? O gal jis jau nebesuvokia kieno interesus privalo atstovauti rajono meras?“ – retoriškai klausia A. Stravinskas.
UAB „Pramonės energija“ priklausanti biokuro katilinė veikia jau 17 metų. Per šį laiką katilinė jau atsipirko ir gali maksimaliai išnaudoti pigaus biokuro privalumus. Maža to, savivaldybė ne tik neperka pigesnės šilumos, bet dar ir pati užsimojo pastatyti naują biokuro katilinę. Ji šilumos ūkio vartotojams kainuos milijonus, aiškina bendrovės vadovas Gediminas Uloza.
„Ir net jei jie tą katilinę pastatys per, tarkime, porą metų, tai gyventojams šiluma pigti nesuskubs. Juk į šilumos kainą dar ilgai bus įtrauktas milijoninių investicijų atsipirkimas“ – sako G. Uloza.
Socialdemokratas Kazys Grybauskas nėra kategoriškas prieš tai, jog pigesnė šiluma būtu perkama iš „Vienybės“ katilinės. Šilumos ūkio įstatymas
„Mums nesuprantama ir niekas nepaaiškina, kodėl juo nesivadovaujama vykdant investicijas? Naujos katilinės numatomos statyti ne pagal specialųjį planą, bet pagal kažkieno rekomendacijas ir norus“, – kalbėjo K. Grybauskas. Politikas įsitikinęs, jog čia daroma didžiulė klaida už kurios pasekmes turės mokėti ne tik šilumos vartotojai, bet ir kiti rajono gyventojai.
Naujos katilinės atsiradimas Pramonės mikrorajone šilumos kainos nesumažins, investicijos neatsipirks, o išleistus iš bankų skolintus milijonus teks grąžinti rajono gyventojams. Juk jau esamoje Pivonijos mikrorajono katilinėje biokuro katilą įrengti kainuotų apie 3,5 mln. litų. Be to tai yra numatyta ir specialiajame plane. O Pramonės mikrorajone galėtume šilumą pirkti iš nepriklausomo gamintojo. Taip būtų sutvarkytas šilumos tiekimas dviejuose miesto rajonuose, mano K. Grybauskas.
vilkmerge.lt
Dovilės Rastauskaitės pagr.nuotr.