Perspėjimo sistemos patikrinimas – spalio 19 dieną

    0

    cid_image001_png01d22305Ar žinote kokios ekstremalios situacijos gali įvykti Jūsų savivaldybėje? Ar esate susipažinę su veiksmais ir rekomendacijomis, kaip apsisaugoti nuo nelaimių? Ar susimąstote, kas būtų, jeigu ekstremali situacija susidarytų Jūsų mikrorajone, gyvenvietėje, kaime?… Ir taip klausimų ratą galima tęsti ir tęsti….Tačiau apie tai mažai galvojame: kai kam atrodo, kad nelaimės juos aplenks, visais pasirūpins tam tikros tarnybos ar institucijos, bet kas, tiktai ne mes patys….

    Labai svarbu, kad visuomenė būtų pasirengusi visoms galimoms situacijoms: gresiant ar įvykus ekstremaliesiems įvykiams, ekstremaliosioms situacijoms žinotų, kaip elgtis tam tikrose situacijose. Siekiant apsaugoti žmogaus gyvybę, aplinką bei turtą svarbiausia yra laiku perspėti žmones apie gresiančias ekstremaliąsias situacijas. Kas ir kaip mus perspės? Šiam tikslui –  perspėti apie gresiantį avarijų, gaivalinių nelaimių bei kitų ekstremaliųjų situacijų pavojų Lietuvoje –  sukurta gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Sistemą sudaro: perspėjimo sirenomis sistema –  tai kada naudojamos nuotolinio centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos.

    Šių metų spalio 19 dieną visoje Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus jungiamos sirenos. Įjungus sirenas, bus perduodamas įspėjamasis garsinis signalas „Dėmesio visiems“. Tai įspėjamasis, pulsuojančio 3 min. trukmės kaukimo, garsinis signalas (9 sekundės kaukimo – 6 sekundės pauzė). Ne vėliau kaip po 3 min. nuo įspėjamojo garsinio signalo perdavimo pradžios per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją bei kitus transliuotojus (Vilniaus apskrityje – radijo stotis „Radiocentras“) bus perduodamas pranešimas. Atminkite,  kad sirenų gausmas nesuteikia jokios informacijos. Išgirdę kaukiančią sireną, gyventojai privalo įjungti radiją ar televizorių ir išklausyti informaciją, rekomendacijas ir jas vykdyti.

    Taip pat naudojama gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojantis viešųjų judriojo telefono ryšių paslaugų teikėjų infrastruktūra, sistema (GPIS). Tai sistema, kuri ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais gali teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems Lietuvos teritorijoje, perspėjimo ir informavimo paslaugas mobiliaisiais telefonais pagal korinio transliavimo (angl. Cell Broadcast) technologiją GSM tinkluose.  Ši naujoji nemokama paslauga užtikrina gyventojų perspėjimą nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena –  mieste ar kaime, yra kelionėje ar namuose, darbo ar poilsio vietoje.

    Norint gauti korinio transliavimo pranešimus, telefonuose turi būti aktyvuota šių pranešimų priėmimo funkcija. Internetinėje svetainėje www.gpis.vpgt.lt pateikiama detali  aktyvinimo instrukcija. Išbandykite.

    Taip pat pranešimus galima gauti mobiliuoju internetu bei Wi-Fi. Šiam veiksmui užtikrinti  naudojamos Taikomosios programos Android ir iOS operacinėse sistemose.

    Sistema pritaikyta neturintiems korinio transliavimo funkcijos arba negaunantiems pranešimų 3G ir 4G tinkluose.  Minėtos programos patalpintos internetinėse „Google Play“ ir „Apple App Store“ elektroninėse parduotuvėse. Siekiant įsitikinti, kad šalies gyventojai yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją trumpiesiems perspėjimo pranešimams gauti, kiekvieną mėnesio pirmą darbo dieną 10 val. atliekamas trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas, t. y. pranešimai perduodami tiesiogiai į mobiliuosius telefonus. Pranešimas kartojamas 10 kartų, kas 1 minutę.

    Svarbu žinoti: jeigu Jūs įsitikinę, kad telefono nustatymai atlikti teisingai, tačiau korinio transliavimo pranešimų vis tiek negaunate, ,,perkraukite“ telefoną, t. y. atlikę nustatymus išjunkite ir vėl įjunkite telefoną.

    Gyventojai, būkite atsakingi už savo, savo šeimos, draugų ir visos visuomenės saugumą.

    Nusistatykite mobilius telefonus pranešimams apie nelaimes gauti.

    Atminkite, informuotas – apsaugotas

    Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
    Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė
    Danutė Pučkytė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia