Trečioji festivalio diena – folk muzika ir linkėjimai susitikti kitąmet

    0

     DSC1255

    Tarptautinis perkusijos festivalis „Percussion Ukmergė 2014“ Kultūros centre prasidėjo sveikinimais moterims kovo 8-osios proga ir gėlėmis. Tarptautinės moters dienos proga festivalio pradžia – teminis vakaras „Moterys – moterims“.

    Vakaro pradžioje, po festivalio pristatymo, vedantysis Darius Užkuraitis į sceną pakvietė rajono merą Vydą Paknį. Merui pasveikinus festivalio dalyvius, žiūrovus ir moteris, į sceną buvo pakviestas festivalio meno vadovas Edgars Saksons. Pastarasis lietuviškai pasveikino moteris, pasidžiaugė geru Kultūros centro kolektyvo darbu ir jo moterims įteikė gėlių.

     DSC0982

    Pirma koncertavo Prancūzijos atstovė Silvie Reynaert. Jos koncertas pasižymėjo ne tik marimbos ir vibrafono skambesiu, bet ir elektroninės muzikos intarpais, glaudžiai derėjusiais su mušamaisiais.

    D. Užkuraitis pasakodamas apie trijų žavių Latvijos atstovių – grupės „Art-I-Shok“ sakė, kad jų pavadinimą  galima versti kaip „Meno šokas“ arba kaip daržovė „artišokas“. Pateisindamos savo pavadintiną merginos sukėlė tikrą audrą scenoje. Čia skambėjo viskas – fortepijonas, violončelė, būgnai, marimba, keptuvės.

    Papildyta 2014 03 09:  2 diena.

    Antrą festivalio dieną nuo pat ryto jaunieji atlikėjai – svečiai iš Latvijos, dalyvavo meistriškumo kursuose. Juose groti įvairiais mušamaisiais instrumentais mokė festivalio dalyviai, mušamųjų instrumentų virtuozai – Sylvie Reynaert, Emmanuel Sejourne, Pavel Giunter ir Edgars Saksons.

    1 copy

    Vakarinis koncertas prasidėjo festivalio globėjo, Ukmergės rajono garbės piliečio, diplomato Vygaudo Ušacko sveikinimu festivalio dalyviams ir žiūrovams. Po sveikinimų scenoje pasirodė svečiai iš Prancūzijos – pirmąją festivalio dieną matyta Sylvie Reynaert ir Emmanuel Sejourne. Svečiai ne tik grojo marimba, vibrafonų ir fortepijonu, bet pasaulinės žvaigždės visiškoje tamsoje atliko E. Sejourne kūrinį „grodami“ žiebtuvėliais. Buvo pademonstruota, kad melodiją įmanoma išgauti pagal tam tikrą ritmą uždegant ir užgesinant žiebtuvėlius.

     DSC0996

    Antroje koncerto dalyje scena priklausė lietuviams – ansambliui „Giunter percussion“. Po Aleksandro Šenderovo kūrinio, kurį atliko Pavelas Giunteris, į sceną buvo pakviestas kūrinio autorius. Solistas ir kompozitorius draugiškai paspaudė vienas kitam rankas. Ansamblis Ukmergėje atliko, pasak paties ansamblio vadovo, „pasaulinę premjerą“ – Vladimiro Tarasovo kompoziciją „Mechanizmo interjeras“, skirtą būtent šitam kolektyvui. Baigus koncertinę programą žiūrovai iš lietuvių „išprašė“ dar muzikos. Pasirodymą ansamblis baigė tuo pačiu kūriniu, kuriuo „Giunter percussion“ festivalį pristatė televizijoje.

    Papildyta 2014 03 12:

    Trečioji ir paskutinė perkusijos festivalio diena buvo skirta folk muzikai. Ją atliko du iš pirmo žvilgsnio skirtingą muziką grojantys ansambliai – švedų „Groupa“ ir latvių „Auli“.

     DSC1243

    Pirmieji scenoje pasirodė švedai. Grojantys šiuolaikišką švedų liaudies muziką „Groupa“ nevengia eksperimentuoti, improvizuoti ir į savo atliekamus kūrinius įpinti džiazo elementų. Dviejų Grammy apdovanojimų savininkai atliko keletą skirtingų kūrinių – vieni privertė įsijausti į muziką, kiti – pradėti šėlti Kultūros centro salėje. Koncerto metu „Groupa“ perkusininkas panoro žiūrovus supažindinti su dambreliu. Tačiau pasirodė, kad ukmergiškiams šis instrumentas jau gerai žinomas.

     DSC1181

    Šėliojimą pratęsė latviai. Grodami dūdmaišiais, dambreliu ir būgnais „Auli“ muzikantai ne kartą sulaukė iš salės audringų plojimų, papildžiusių linksmą muziką. Aistringai grojantiems muzikantams pritarė vienas didžiausių būgnų Baltijos šalyse, padarytas iš vientiso medžio kamieno.

     DSC1189

    Koncertas baigėsi siurprizu. Tą pačią koncerto dieną į Ukmergę atvykę latviai susigrojo su švedais ir baigiamuoju festivalio akordu tapo bendrai atliktas „Groupa“ ir „Auli“ kūrinys.

     DSC1195

    Visus koncertus vedęs muzikologas Darius Užkuraitis vaizdžiai pristatė kiekvieną festivalyje grojusį kolektyvą. Klausytojai išgirdo istorijas ir pasakojimus apie festivalyje naudotus muzikinius instrumentus, kūrinius ir jų autorius.

     DSC1211

    Uždarydamas festivalį rajono meras Vydas Paknys įteikė padėkas rėmėjams. O festivalio meno vadovas Edgars Saksons, lietuviškai padėkojęs visiems prisidėjusiems prie festivalio organizavimo, pabrėžė, kad „mušamųjų instrumentų festivalis Ukmergėje turi vykti amžinai“, todėl „iki susitikimo du tūkstančiai penkioliktais metais festivalyje Ukmergėje“.  
     

    Arvydas Pėšina

    {youtube}78oBbyP_uQc{/youtube}

    {youtube}o8nR6IyWTtI{/youtube}

    {youtube}eTSIRPRgvik{/youtube}

    {youtube}Y30BSnIXGpk{/youtube}

    {youtube}TLytRq1GQgw{/youtube}

    {youtube}_djTJTK_vY8{/youtube}

    {youtube}GqxOOyy87W4{/youtube}

     DSC1213

     DSC1217

     DSC1232

     DSC1234

     DSC1237

     DSC1011

     DSC1022

     DSC1026

     DSC1030

     DSC1038

     DSC1044

     DSC1045

     DSC1049

     DSC1057

     DSC1068

     DSC1074

     DSC1077

     DSC0981

     DSC0994 copy

     DSC1011

     DSC0984

     DSC0990

     DSC0997

     DSC0999

     DSC1007

     DSC1015

     DSC0993

     DSC1018

     DSC1021

     DSC1028

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia