Ankstyvą birželio rytą mes – Ukmergės kultūros centro moterų choro “Žemyna” dainininkės drauge su vadove Neringa Valinskiene vykome į kultūrinę – pažintinę kelionę pajūrio link. Į Klaipėdą važiavome senuoju keliu, vingiuojančiu palei Nemuną.
Kelionės metu aplankėme Raudonės pilį ir jos bokštą, su linksmais nuotykiais kopėme į Seredžiaus piliakalnį… Choristė Daiva įdomiai pasakojo apie Smalininkų senąjį uostą ir pirmąjį prie Nemuno įrengtą vandens matavimo stotį, istorinius žmonių ir miestų susisiekimo kelius ir tiltus.
Nuvykome į Vilkyškius, dar vadinamus mažąja Lietuvos kultūros sostine. Šis miestelis rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XVI a. – Žygimanto Senojo, Mažvydo laikų… Čia, po evangelikų liuteronų bažnyčios skliautais jautriai sudainavome dainą“ Palaimink, angele”…
Panemunės pažintinę kelionę baigėme įkopusios į Rambyno kalną. Šis kalnas – tarsi lietuvybės puoselėjimo simbolis, garsėjantis legendomis ir padavimais. Nuo jo atsivėrė didingas Nemuno grožis…
Mūsų pažintinė kelionė nusidriekė tolyn į Klaipėdą. Čia, su įvairių regionų etnografiniais ir folkloriniais ansambliais, liaudies instrumentų orkestrais, šokių kolektyvais ir chorais dalyvavome Lietuvos Vakarų krašto Dainų šventėje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Per 6 tūkstančių dalyvių jūra, judėdama link Vasaros estrados, vieningai traukė lietuvių liaudies dainas, skanduotėmis pristatė atstovaujamus Lietuvos miestus. Mes, ukmergiškės, dainavome gerai žinomą M. Noviko dainą apie Ukmergę “Šilų gėlė”.
Rimtį keitė trankios polkos, kanklėmis ir skudučiais atliekamos lietuvių liaudies melodijos, jaunųjų choristų ir senjorų atliekamos smagios dainos. Šventę nuspalvino ugnies šou ir senovinių automobilių paradas.
Visas renginys alsavo patriotiškumo dvasia.
Ši Klaipėdoje vykusi šventė – tai pagarba ir dėmesys Lietuvos istorijai ir jos kultūrai. Ji prabėgo lyg skambi Lietuvos Šimtmečio dainų šventės “Vardan tos…’ repeticija.
Ukmergės kultūros centro
moterų choro “Žemyna” informacija