Nuo deginamos žolės užsidegė sodyba

    0

    pilioniu_gaisras_006

    Pranešimą apie degantį namą ugniagesiai gavo šiandien apie 12.30 val. Jiems skambinęs vyras pranešė, kad šalia Pilionių kaimo (Želvos seniūnija) esančioje sodyboje dega namo stogas. Į gaisravietę pirmasis atvyko Želvos komandos ugniagesių ekipažas. Sovietinės gamybos Zil markės automobilis sėkmingai įveikė lauko keliukus.

    Po jo, su švedišku automobiliu Iveco važiavę Šešuolių komandos ugniagesiai, užklimpo pažliugusiame lauko keliuke. Užklimpęs automobilis užtvėrė vienintelį privažiavimą link degančios sodybos. Tad buvo nuspręsta tiesti magistralinę liniją, kuria iš kitų autocisternų buvo pumpuojamas vanduo link gaisravietės.

    Taip pat buvo iškviesta ketvirta autocisterna, nes artimiausias vandens telkinys buvo už poros kilometrų. Gaisro metu visiškai sudegė namo stogas, vietomis išdegė perdengimas, vandeniu sulietas namo vidus. Įtariama, kad gaisras kilo nuo deginamos žolės. Pareigūnai nustatinėja, kam priklauso sudegusi sodyba.

    vilkmerge.lt

    Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, kokie pavojai kyla deginant sausą žolę:

    Šiltėjant pavasario orams, rajone prasidėjo pernykštės žolės gaisrai. Pernai ugniagesiai  162 kartus vyko gesinti degančios žolės plotų, o gaisrų skaičius atvirose teritorijose sudarė  43 proc. visų gaisrų. Deja, už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Juk degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, čia perintys paukščiai. Be to, nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o liūdniausia, kad degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės.

    Dažnai žolės gaisrus sukelia vaikai bei paaugliai, todėl tėvams ir pedagogams derėtų priminti apie tokių gaisrų padaromą žalą. Be to, už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių paauglių nusikaltimus bus baudžiami jų tėvai. Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 25 iki 1000 Lt bauda, o pareigūnai nuo 100 iki 2000 Lt. Be to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį litų. Taip pat yra numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, jos naudotojams ir valdytojams už nesiėmimą priešgaisrinės apsaugos priemonių pastebėjus savo žemėje žolės gaisrą – bauda nuo 100 iki 600 litų.

    Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis į didesnius plotus.
    •    Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.
    •    Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
    •    Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
    •    Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius.
    •    01 – „Lietuvos telekomo“ tinklo laidinio ryšio telefonu;
    •    101 – „Omnitel“ tinklo judriojo ryšio telefonu;
    •    011 – „Tele 2“ arba „Bitės GSM“ tinklo judriojo ryšio telefonu.

    Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

    {youtube}4FzvsnnefWo{/youtube}

    Jei nematote video, spauskite ČIA.

    pilioniu_gaisras_001

    pilioniu_gaisras_002

    pilioniu_gaisras_003

    pilioniu_gaisras_004

    pilioniu_gaisras_005

    pilioniu_gaisras_006

    pilioniu_gaisras_007

    pilioniu_gaisras_008

    pilioniu_gaisras_009

    {dybanners}33{/dybanners}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia