Naujas sausio mėnesio Želvos vid.m-klos laikraštis

    0
    mok

    mok

    Želvos vidurinės mokyklos bendruomenės laikraštėlis „Jaunimėlis”    2009 – 2010 m. m. SAUSIS  Nr. 4

     

     

     

     

     

     

    www

    Ar nepastebit, kaip greitai bėga dienos? Rodos, dar vakar su nekantrumu laukėme didžiųjų žiemos švenčių, o šiandien jau baigiam sausio dieneles sniege bežaisdami praleisti…
    Tikiuosi, Jūsų Šv. Kalėdos buvo jaukios ir ramybės kupinos… Naujieji Metai linksmi ir šeimos bei draugų juoko pripildyti…
    O štai Laisvės gynėjų dieną (sausio 13 – ąją) paminėjome uždegę žvakutes ant mokyklos palangių. Turbūt daugeliui šį straipsnį skaitančių moksleivių ši diena labai daug ko nesako. Tiesą pasakius, ir man, tačiau aš šia diena esu šiek tiek pasidomėjusi. Ši diena Lietuvos laisvei reiškia be galo daug. Tie keturiolika žmonių žuvo ne perniek! Jei ne jie, dabar mes negalėtume ne tik rinktis, ką studijuoti, bet ir  spręsti, kaip kiekvienas turime gyventi.
    Taigi labai greitai bėga laikas. Linkiu Jums laimingų 2010 – ųjų metų ir nepamirškime, kad jau įpusėjo antrasis mokslo metų trimestras. Nepamirškime, kad turime pasitempti ir atsakingai pasižiūrėti į darbus, kurių dar nesame iki galo atlikę… Linkiu sėkmės, ir iki kitų susitikimų…

    „Jaunimėlio” vardu – dešimtokė Karolina Kvietkauskaitė

    MŪSŲ MOKYKLOJE
    Prabėgusias šventes prisimenant…
    img_2805
    Gruodžio 22  dieną mūsų mokykloje vyko 1 – 8 klasių šventinis karnavalas. Visos klasės turėjo paruošusios šventines programėles. Labai įdomūs ir spalvingi buvo pradinukų vaidinimai. Penktokai mums paruošė vaidinimą ,,Sieksnis keliauja į mokyklą”. Šeštokai dainavo jų mėgstamiausių dainininkų dainas. Septintokai irgi surengė linksmą koncertą. Aštuntokams šiemet teko atsakinga užduotis – būti šio renginio vedėjais.
    Po pasirodymų salėje skubėjome į klasių auklėtojų kabinetus, kur vyko klasių šventiniai Žiburėliai.

    Informaciją parengė Gerda Lukšaitė

    Pristatytas mokyklos projektas
    Sausio 20 dieną Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko 2009 m. rajono mokyklose vykdytų pilietinio ugdymo projektų konferencija, kurioje dalyvavo atstovai mokyklų, kuriose buvo įgyvendinti šie projektai.
    Mūsų mokyklos projektas vadinosi ,,Gaivindami istorinę atmintį mokomės būti piliečiais”. Pranešimą apie šį projektą konferencijoje skaitė viena iš projekto vadovių mokytoja Rasa Povylienė. Minėtas želviškių projektas buvo skirtas mokyklos 100 – mečio paminėjimui.
    Konferencijos rengėjas rajono Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis  specialistas Arūnas Augustinas padėkojo mokykloms, dalyvavusioms pilietinio ugdymo projektų konkurse, ir apgailestavo, jog šiais metais lėšų šiems projektams nenumatyta, bet  išsakė viltį, jog prasmingas pilietinis jaunosios kartos ugdymas mokyklose vis tiek vyks.

    ,,Jaunimėlio” informacija

    Sveikiname rajono lietuvių kalbos olimpiados laimėtojas –

    septintokes Eveliną Drobužaitę ir Kamilę Stražinskaitę (II vieta)bei aštuntokę Vitaliją Butkutę (III vieta).Linkime sėkmės ir kituose konkursuose bei olimpiadose.

    Beje, pastaruoju metu vyksta ir kitų dalykų olimpiados. Jų laimėtojus paskelbsime artimiausiuose ,,Jaunimėlio” numeriuose.


    Gerosios patirties sklaidos seminarai
    img_2828

    Ne taip seniai turbūt ne vienas pastebėjo mūsų mokykloje apsilankiusius būrelius svečių – rajono mokyklų mokytojų.  Sausio mėnesį pas mus vyko net du gerosios darbo patirties sklaidos seminarai: sausio 14 d. Zitos Kriaučiūnienės bei Rasos Povyienės ir Mokytojų švietimo centro iniciatyva mokyklos muziejuje buvo surengtas seminaras ,,Mokyklos muziejaus veikla ugdymo procese”, į kurį atvyko rajono mokyklų muziejų vadovai, o sausio 19 d. atvirą pamoką rajono kolegoms vedė ir savo darbo patirtimi dalinosi mūsų fizikos mokytoja Irena Micienė. Ir iš vieno, ir iš kito renginio dalyviai išvyko pasisėmę įspūdžių ir puikiai nusiteikę.
    Smagu mokykloje sulaukti svečių, malonu, jog mūsų veikla ir patirtis domina ir rajono mokytojus.

    ,,Jaunimėlio” informacija

    MĖNESIO INTERVIU

    Šįkart jis – su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zofija Ramoškiene, kurią kalbino Odeta Šeženytė.

    1. Kas nauja per 1- ąjį pusmetį įvyko mūsų mokykloje?

    Gyvenimas teka įprasta vaga. Daug džiaugsmo suteikė mokyklos 100-ojo jubiliejaus minėjimas:labai smagu sutikti seniai bematytus buvusius kolegas, mokinius. Kartu tai – didelė atsakomybė. Džiugu, kad visi sutartinai jam  ruošėmės. Didelių ir reikšmingų įvykių mokykloje lyg ir nevyko, bet išgražėjo mokyklos išorė, sutvarkytas priestato stogas. Tai irgi labai džiugūs įvykiai.

    2. Kokių kilo problemų, sunkumų dirbant mokykloje?

    Didžiausia problema yra ta, kad nerandame bendros kalbos su 30-čia 5-10 klasių mokinių,t.y. tiek moksleivių yra nepažangūs. Liūdna, kad nemokame saugoti bendro mokyklos turto: lūžta kėdės, spardomos mokyklos sienos… Nesijaučia mokiniai šeimininkais mokykloje.

    3. Kuo šiandien norėtumėt pasidžiaugti?

    Pasidžiaugti norėčiau tuo, kad kol kas visi sveiki, kad ,,kiaulių gripas“ neįsisuko tarp mūs. Kad mokytojų kolektyvas darnus, kad  didžioji dauguma mokinių nuoširdžiai dirba, kad mokyklą  baigę abiturientai toliau sėkmingai mokosi, kad  nauja mokytoja Irena   Kerzienė  pas mus gerai jaučiasi, ir dar daugeliui kitų smulkių džiaugsmų, ir kurių susideda  mūsų  gyvenimas.

    4. Kokios jūsų ateities svajonės, planai?

    Didelių ateities svajonių jau neaudžiu, nes jau artėju prie tokio amžiaus, kada  reikės palikti mokyklą. Džiaugiuos vaikais, tuo, kad dar turiu mamą, kad turėjau galimybę pakeliauti po Airiją ir Austriją ir pamatyti šiek tiek kitokio  pasaulio. Džiaugiuos perskaitytom knygom, bendravimu su draugais. Pati  didžiausia svajonė – kad vaikai ir mano pačios, ir visi mokyklos mokiniai  būtų laimingi, rastų savo kelią ir kurtų savo ateitį.

    Ačiū už atsakymus.Linkime sėkmės visuose darbuose.

    LIAUŠIŲ KAIMO NAUJIENOS

    ,,Jaunimėlio” geografija plečiasi – nutarėme neapsiriboti vien mūsų mokyklos ir miestelio naujienomis, bet pasidomėti, kas nauja aplinkinėse vietovėse, iš kurių į mūsų mokyklą suvažiuoja mokiniai, kuo gyvena tų kraštų žmonės.
    Dar rudenį išgirdome, jog Liaušių biblioteka, kurioje aktyviai lankosi liaušiškiai mokiniai, persikėlė į naujas (tiksliau, buvusios mokyklos) patalpas, tad nutarėme pasidomėti, kaip sekasi tvarkytis bibliotekininkei Monikai Kurnickienei, ar sulaukia ji tiek pat lankytojų.

    Su Liaušių bibliotekininke kalbėjosi septintokas Tomas Dapkus.
    1.    Kodėl Liaušių biblioteka perkelta į naujas patalpas?
    Nes naujose patalpose  šilčiau, plastikiniai langai pietų pusėje.
    2.    Ar jums čia geriau? Kodėl?
    Geriau, nes šilta ir ateina dažniau vaikai.
    3.    Ar jau įsikūrėte, ar dar tvarkotės? Ar daug darbo liko?
    Jau sėkmingai įsikūrėme.
    4.   Gal šioje bibliotekoje bus kokių nors naujovių, ko nebuvo ankstesnėje?
    Liepia mums eiti nemokamų atostogų, dėl ko kenčia skaitytojai.
    5.   Sakykite, kokie Liaušių vaikai yra aktyviausi jūsų bibliotekos skaitytojai?
    Visi vaikai yra aktyvūs.
    6.   Kokie jūsų, kaip bibliotekininkės, ateities planai?
    Susitikimas su kraštiečiu poetu šiltu metų laiku bibliotekoje.

    Ačiū už atsakymus. Linkiu sėkmės darbuojantis naujose patalpose.

    IŠ ARČIAU – MOKYTOJAS…
    kny
    Rubrikos svečias – technologijų mokytojas Algirdas Liška.

    Jam – tradiciniai ,,Jaunimėlio” klausimai.
    1.    Keliais žodžiais apibūdinkite save.
    Vyras, lietuvis.
    2.    Kaip jaučiatės mūsų mokykloje?
    Puikiai.
    3.    Jūsų pomėgiai?
    Skaityti knygas.
    4.    Kodėl dirbate mokytoju?
    Taip jau gyvenimas privertė.
    5.    Papasakokite apie savo šeimą.
    Turiu vieną padykusią mergiotę. Berniokas rimtas, žmona porimtė ( matematikos mokytoja).
    6.    Jūsų ateities planai?
    Pabaigti kolegiją.

    Dėkojame mokytojui už šmaikščius atsakymus ir linkime sėkmės.  Kalbino Dovilė Butkutė

    TAI AKTUALU…
    Siūlome paskaityti mūsų draugų – biologijos mokytojos Dalios Auglienės vadovaujamo Sveikos gyvensenos būtelio dalyvių – pamąstymų.
    Laiškas rūkančiam draugui
    Kaip geriausia Tavo draugė, norėčiau Tau patarti, pagelbėti. Neseniai sužinojau, kad Tu pradėjai rūkyti. Kasdieną užuodžiu nemalonų kvapą, sklindantį nuo Tavęs. Žinoma, aš nežinau priežasčių, dėl ko Tu pradėjai ,,traukti dūmą”, bet abejoju, ar tai yra geras sprendimas. Rūkydama Tu naikini savo ląsteles, gali susigrti vėžiu (ko niekada nelinkėčiau), pagels Tavo dantys, ir Tavo nuostabi šypsena nebus tokia, kokia buvo. Kadangi Tu mėgsti sportą, ypač bėgimą, ir nori būti bėgikė, rūkydama niekada nepasieksi norimo rezultato, paties geriausio. Galėčiau dar vardinti daug priežasčių, dėl ko  turėtum nerūkyti, bet tikriausiai Tau atsibos skaityti mano moralus. Taigi baigdama norėčiau Tau palinkėti įgyti daug daug valios ir atsisakyti šio įpročio!

    Tavo draugė (aštuntokė)

    Mielas drauge,

    Tikiuosi, kad tu greitai mesi rūkyti, baigsi žaloti savo sveikatą. Juk tai taip nesveika, bjauru, negražu. Tavo pirštai po ilgesnio rūkymo taps gelsvi, plaukai smirdės, kosėsi, išleisi namažai pinigų tam, kad sužalotum save. Tu juk nenori netekti gerų draugų, tėvų pasitikėjimo, mokytojų palankumo, prasidėti su žmonėmis, iš kurių gero nelauk. Nuo rūkalų gali nejučiomis tapti narkomanu, alkoholiku. Tau tuomet gali pradėti rūpėti, tik kaip parūkyti, pagerti, švęsti… Vieto tų rūkalams išleistų pinigų galėtum nupirkti mamai ar savo augintiniui kokį daiktelį, galų gale galėtum palepinti save saldumynais. Kai mesi rūkyti, turėsi daugiau laiko sau. Juk su draugais. nebūtinai turi rūkyti ar gerti – gali tiesiog kalbėtis, juokauti ar šiaip linksmai leisti laiką. Kiek daug tu išmoktum, sutaupytum laiko ir sveikatos bei pinigų, jei nerūkytum…

    Tavo draugė (septintokė)

    Drauge,

    Man labai neramu, kad tu pradėjaui rūkyti. Juk tai taip smarkiai kenkia tavo sveikatai…
    Tu tik pagalvok, kokią nuomonę apie tave susidarys aplinkiniai matydami tave rūkančią, dėl per didelio seilių kiekio burnoje besispjaudančią ir jausdami nuo tavęs sklindantį rūkalų kvapą. Na, pagalvok, kiek daug žalos padarai sau ir taip pat kitiems nerūkantiems žmonėms, esantiems greta tavęs.
    Turėsi apleisti sportą, nes dėl rūkalų kaltės tu labai greitai pavargsi, negalėsi atlaikyti didelių fizinių krūvių.
    Kol dar nevėlu, perspėju tave ir tkiuosi – tu  nuspręsi atsisakyti šio šlykštaus žalingo įpročio.
    Tavo draugė (septintokė)

    zv  
    Ką rinksiesi tu?
    gimt
    Trečiokų mokytoja Jolanta Butkienė ,,Jaunimėliui” pasiūlė savo ugdytinių sukurtų eilėraščių. Džiaugiamės pirmaisiais mažųjų kūrybiniais bandymais ir siūlome juos paskaityti visiems…
    Toma  Novikaitė
    Snaigės

    Krinta snaigės baltos, baltos,
    Bet jos šaltos, šaltos.
    Krinta jos labai lėtai
    Ir gyvena dar ilgai.

    Luknė Šeferytė
    Sniegas

    Kai vėjas  pusto purų sniegą,
    Vaikai saldžiai miega,
    O dieną  baltas šerkšnas
    Apgaubia šaltą žiemą.

    Rudens vėjai

    Kaip pusto lapus rudenio vėjai,
    Ruošiasi žiemai gyvūnai manieji,
    Neša sliekus paukšteliai maži,
    Ruošia urvus peliukai pilki.

    Lietus

    Kai lyja rudens lietus,
    Šaltas vėjas pusto lapus,
    Per lietų verkia mūsų dangus
    Ir supa, linguoja ratu medžius.

    Dominyka Aganauskaitė
    Kalėdos

    Jau Kalėdos atskubėjo
    Ir žvaigždutės sumirgėjo,
    Tuoj pakviesim į svečius
    Viso kiemo vaikučius!

    Ir senelis bėga, skuba
    Pas visus gerus vaikus.
    Jo krepšy matyt žaislų
    Ir mažų, ir didelių.


    klu
    g
    Jūsų dėmesiui – į ,,Jaunimėlio” puslapius sugrįžęs ,,Klausimėlis”. O kad jis sugrįžtų, pasistengė dešimtokė Karolina. Ačiū jai už drąsą, o ir jūs būkite drąsesni ir išradingesni kalbėdami į mūsų diktofoną!
    Šį kartą mokinių „Jaunimėlis“ klausinėjo apie kalbos terminą. Taigi ar Jūs žinote, kas yra homonimai?
    Šį kartą mokiniai atsakinėjo nelabai išradingai, tačiau buvo ir visiškai teisingas atsakymas:
    –    Homonimai…. Žmogus… Žmonės, nenorintys būti žmonėmis…
    –    Ką aš žinau? (Nesupratau, čia klausimas ar kaip?)
    –    Ne…
    –    Pala, pamiršau… Ar vienodai tariami skirtingos reikšmės žodžiai, ar skirtingai tariami vienodos reikšmės žodžiai… Bet ne… Vienodai tariami skirtingos reikšmės žodžiai.
    –    Ne…
    –    Nežinau… Kažkas su kalba susiję… Konkrečiau nežinau, bet kažkas susiję su kalba.
    –    Nežinau, gal kokie nors žmonės…
    –    Ne…
    Na va, kokie įdomūs ir konkretūs atsakymai. O štai homonimai yra skirtingos reikšmės, bet taip pat skambantys žodžiai.
    Linkiu daugiau drąsos bei teisingų atsakymų, ir iki kitų susitikimų.
    Klausinėjo ir užrašė dešimtokė Karolina Kvietkauskaitė

    STEBIME, GROŽIMĖS, FOTOGRAFUOJAME

    Smagu, kad mūsų mokykloje vis atsiranda fotografuojančių mokinių, kurie juos supančioje aplinkoje geba pastebėti gražius, nepaprastus dalykus. ,,Jaunimėliui” savo darytų nuotraukų pasiūlė šeštokas Dovydas Karalius.
    Kadangi gamta spalvingiausia, įvairiausia vasarą, tad ir nuotraukos būtent iš jos. Dovydui patiko stebėti ir įamžinti savo močiutės namų aplinką, kurioje – daug gražių  dalykų.
    atvaizd036

    Ačiū Dovydui už nuotraukas. Linkime ir toliau ,,draugauti” su fotoobjektyvu ir ,,Jaunimėliu”.


    Šį ,,Jaunimėlio“ numerį parengė Tomas Dapkus, Karolina Kvietkauskaitė, Rasa Povylienė, Ernesta Sauliūnaitė, Dovilė Butkutė, Dovilė Liškaitė, Gerda Lukšaitė, Odeta Šeženytė.
    Maketavo, tekstus redagavo mokytoja Rasa Povylienė.

    Želvos vidurinė mokykla 2010 – 01 – 22

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia