Kalbos apie finansinę duobę, neišspręstas rajono problemas, laukiančius darbus ir atsakymai į gyventojų klausimus. Toks buvo gyventojų susitikimas su rajono vadovais. Meras Vydas Paknys, vicemeras Rolandas Janickas, savivaldybės Administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir jo pavaduotojas Giedrius Pocius papasakojo apie padėtį savo kuruojamose srityse, atsakė į gausiai susirinkusių gyventojų klausimus.
Meras V. Paknys paminėjęs, kad greitai bus šeši mėnesiai nuo naujos koalicijos darbo pradžios, priminė apie finansinę rajono padėtį. Spalio pirmą dieną rajono skola siekė 43,2 milijonus litų. Per metus 10,5 milijono litų išaugęs įsiskolinimas lėmė, kad rajonas pagal skolas šalyje atsidūrė šeštoje vietoje. Didžiausią skolų augimą nulėmė paimtos ir negrąžintos paskolos.
Metų pabaigoje savivaldybės laukia svarbus ir atsakingas darbas – biudžeto priėmimas. Toks pat, kaip ir šiemet, kitų metų biudžetas lems, kad 2014 metai bus dar sudėtingesni. Todėl bus būtina taupyti visose savivaldybės gyvenimo srityse. Optimistišką Seimo nario Arūno Dudėno pareiškimą, kad Seime pateiktos 2014 metų biudžeto prognozės Ukmergei neblogos, apramino meras, paaiškinęs, kad savivaldybių asociacijoje gerų naujienų rajonui jis neišgirdo.
Rajono vadovai susitikime vardino pradėtus vykdyti ir jau įgyvendintus projektus, apibūdino rajono padėtį, papasakojo apie planuojamus darbus. Gyventojai domėjosi tvarkomais keliais ir gatvėmis, naujai kuriamomis darbo vietomis. Į klausimą apie darbo vietas buvo atsakyta, kad daug žmonių į rajoną atvažiuoja dirbti iš didžiųjų miestų, mažėja žmonių, dirbančių pagal verslo liudijimus. Gyventojai buvo nuraminti, kad ambulatorijos kaimuose neišnyks, jos tik bus optimizuojamos. Buvo kalbėta ir apie turizmą. R. Janicko teigimu, turime pasiekti, kad turizmo paslaugos būtų kompleksiškos. Nes tai pajamas nešanti verslo šaka.
Kaip visada, pastaraisiais metais nebuvo aplenktas ir šilumos ūkio klausimas. UAB „Miesto energija“ ir toliau siuntinėjami pranešimai dėl taip vadinamo „skaitliukų mokesčio“ lėmė, kad savivaldybė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl neteisėtos UAB „Miesto energija“ veiklos. O kol vyks tyrimas, rajono vadovai gyventojams priminė, kad šio mokesčio jie mokėti neprivalo. Jeigu dėl to kiltų teisinių problemų, buvo pasiūlyta kreiptis pagalbos į savivaldybę.
Su šilumos ūkio klausimu glaudžiai siejasi ir daugiabučių renovacija. Meras V. Paknys pasakojo, kad bendravo su Ignalinos meru Broniu Rope, kuris minėjo, kad Ignalinoje renovuota jau daugiau kaip pusė namų. Kai kuriuose renovuotuose namuose žmonės gyvena jau antrą sezoną. Ir tik 2 iš 10 namų gyventojai abejoja renovacijos nauda. Pasak ignaliniečių, „mes gyvenom palapinėse, o dabar namuose“.
Susitikime paminėta, kad iki šių metų rugsėjo 30 dienos gauta pajamų iš vietinės rinkliavos 2 milijonai 193 tūkstančiai litų. Tačiau jau dabar aišku, kad rinkliavos mokestį moka ne visi. Todėl aktyvinamas pasirengimas išieškoti skolas. Ir kitais metais bus imtasi aktyvių veiksmų prieš piktybiškai nemokančius vietinės rinkliavos gyventojus. Jei jie geruoju nelikviduos skolų, jos bus išieškomos teisminiu keliu. Kalbant apie atliekas buvo paminėta, kad gerėja atliekų rūšiavimas.
Žemės nuomos mokesčio iki rugsėjo pabaigos surinkta 337 tūkstančiai litų. Pagrindinių šio mokesčio pajamų laukiama gruodžio mėnesį. Planuojama, kad žemės nuomos mokesčio pajamų planas bus įvykdytas.
Baigdamas susitikimą, meras V. Paknys dar kartą papasakojo apie padėtį rajone: „Pradėję darbą radome nepavydėtiną palikimą – Ūkio banke pradingusius daugiau kaip šešis milijonus, praskolintą biudžetą, pagal paimtų paskolų kiekį šeštą vietą Lietuvoje, didžiules skolas už atliekų tvarkymą buvusiems operatoriams, ekstremalių situacijų komisijos trejus metus tvirtintą vieną iš didžiausių šilumos kainų Lietuvoje, užstatytą Ukmergės ligoninės katilinę, neveikiančią stambiagabaričių atliekų aikštelę, įstrigusius Deltuvos ir Taujėnų mokyklų katilinių projektus, uždarytą miesto pirtį, neveikiantį kempingą ir 15 linksmųjų kalnelių“. Todėl koalicijai per šešis darbo mėnesius teko suvaldyti situaciją, dirbti neatidėliotinus darbus, kurti būtinas įvairių sričių strategijas.
Daug ar mažai nuveikta darbų meras paliko spręsti gyventojams. Ir pakvietė kartu ruošti 2014-2020 metų strategiją, kurioje turi atsirasti bendri siekiai ir planai bei „siekti bendro mūsų tikslo – jaukaus ir patogaus gyvenimo Ukmergės rajone“.
Arvydas Pėšina
{youtube}eQ4SqLb8HCY{/youtube}