Su lūkesčiais atėjo rugsėjis, kartu ir nauji mokslo metai. Mokiniai laukia naujų žinių ir įgūdžių, mokytojai – kaip žinias ir įgūdžius kuo geriau perduoti mokiniams, mokyklų vadovai – pasiekti, kad ūkinės problemos netrukdytų stabiliam mokyklos darbui. Apie lūkesčius ir kaip juos pasiekti, kalbamės su savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dale Steponavičiene.
Vedėjos nuomone, naujiems mokslo metams visi pasiruošę. Į mokyklas einama su nauja energija, žiniomis, iniciatyvomis. Tai matėsi jau forumo metu, kai dvi dienas (rugpjūčio 27-28 d.) pedagogai dalinosi patirtimi ir įžvalgomis, diskutavo, išklausė kitų pedagogų požiūrį.
Forumo surengimo idėja kilo gerokai anksčiau, nes, pasak vedėjos, reikia ne tik žengti kartu su gyvenimu, bet ir būti priekyje. Nes tik taip galima modeliuoti perspektyvą, turėti įžvalgą, kurios pagalba matytume ką reikia daryti. Surengti forumą paskatino ir būrys pedagogų dalyvavusių projekte „Lyderių laikas“, atnešusių iniciatyvą ir naują požiūrį.
Forumo metu išsakytos mintys pasiekia ir politikus, įstatymų kūrėjus. „Taip atsiranda galimybė bandyti susikalbėti visiems. Juk jeigu nebus susikalbėjimo, jeigu teisės aktai bus nuleisti iš viršaus, ką gero mes turėsim?“ – retoriškai klausia vedėja. Tuo pačiu žmonės mokomi galvoti, kad už savo ateitį pirmiausia turi atsakyti jie patys. „Nes jeigu žmogus nori ką nors pakeisti, pirmiausia jam reikia atsakyti sau pačiam – ką aš padariau, kad pasikeistų tas ir tas“ – sako D. Steponavičienė.
Vedėją nustebino pedagogų aktyvumas organizuojant forumą. Reikėjo mokyklų, kurios norėtų pasidalinti gerąja patirtimi. Tuomet planuota, kad tokių bus tik trys-keturios. Tačiau, organizatorių nuostabai, jų buvo septynios. Į kiekvieną tokią mokyklą pirmą forumo dieną atėjo po 80-100 pedagogų.
Nors pedagogai darbui pasiruošę, mokiniai ištroškę naujų žinių ir įgūdžių, bet D. Steponavičienė naujų mokslo metų pradžią vadina gana liūdna. To priežastis – kasmet į mokyklas ateina mažiau vaikų. Planuojama, kad ir šiais metais rajono mokyklose bus 297 mokiniais mažiau. Tiek mokinių sudaro maždaug 7 klasių komplektus. Tai atsiliepia pedagogų krūviams.
Pedagogui, kaip ir bet kuriam žmogui, reikia gyventi ir šeimą išlaikyti. Mokytojai dirba ne vien tik iš idėjos, norima ir atitinkamo darbo užmokesčio. Todėl stengiamasi suvienodinti mokytojų darbo krūvius, pasiekti, kad visi mokytojai turėtų darbo. Vedėja pažadėjo, kad šiuo klausimu bus dar dirbama.
D. Steponavičienė pasidžiaugė, kad į švietimą dėmesį atkreipė ir aukščiausio lygmens šalies vadovai – ministras pirmininkas pažadėjo, kad mokykloms nebus mažinamas finansavimas dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus. Tą patį pažadėjo ir valdančioji dauguma. Dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus sutaupyti 66 milijonai litų mokyklose turėtų likti ir 2014 metais. Taip lėšos skiriamos vieno vaiko išlaikymui turėtų didėti. Taip pat tai leis pasiekti, kad visose mokyklose mokytojai gautų bent jau atlyginimo koeficiento vidurkį.
Pasikeitus valdžios požiūriui į švietimą ir priėmus Vyriausybės dokumentus rajone teks keisti švietimo tinklą ir įgyvendinti tai, ko jau seniai siekta – kaime turi būti gimnazijų ir su viena gimnazijos klase. Todėl Taujėnų, Želvos ir Veprių vidurinės mokyklos galės siekti gimnazijos statuso. Tada mokykla vaikams būtų arčiau. Kita vertus, „kaip reikėtų pavežti į miestą tiek daug mokinių?“ – klausia vedėja.
Didesnis valdžios dėmesys reikalauja ir didesnių mokytojų pastangų. Švietimo ir mokslo ministerijoje moksleivių parlamento atstovės sakė, kad mokytojai į mokyklas turi ateiti labiau pasiruošę. Gabiems, imliems jauniems žmonėms reikia mokytojų, kurie turi ne mažiau žinių negu vaikai. Nes jeigu mokytojas bus mažesnis eruditas už vaikus – pastarieji jo nepriims į klasę, atsiras konfrontacija tarp mokytojo ir mokinių.
Perduodama mokyklų bendruomenėms sveikinimus Mokslo metų pradžios proga D. Steponavičienė linkėjo:
„Nepamiršti, kad mokykla visų pirma skirta vaikams. Į ją atėjęs vaikas turi gauti visą tai, ko jam reikės gyvenime ateityje.
Mokytojams – mokyti ne tik dalyko, mokyti mokinius ne tik visus kartu, bet ir kiekvieną atskirai.
Mokiniams – būti žingeidiems, ir galvoti, kad jie kurs Lietuvą toliau.
Tėveliams – būti daugiau atsakingiems ir labiau bendrauti su mokykla.
Politikams – nepamiršti, kad švietimas yra prioritetinė sritis.“
vilkmerge.lt
Mokslo ir žinių šventė Dainavos pagr. mokykloje:
Dainavos pagr. mokyklos nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Vidiškių pagr. mokykloje:
Vidiškių pagr. mokyklos nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Dukstynos pagr. mokykloje:
Šventė Dukstynos pagr. mokykloje prasidėjo nuotaikingu šokiu (šoko mokyklos šokėjos, vadovaujamos šokių mokytojos Julijos Blažinskienės). Nuskambėjusius Tautinei giesmei šventės dalyvius sveikino mokyklos direktorė Daiva Liumparienė.
Sėkmės mokytojams, moksleiviams ir jų tėveliams linkėjo Ukmergės sporto ir švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Lukoševičienė, Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys Valentinas Genys, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, leitenantas pulkininkas Rimvydas Lukošius, Kauno kunigų seminarijos prefektas, kunigas, buvęs mūsų mokyklos mokinys Kęstutis Genys. Šventinius posmus skaitė ir renginį vedė septintokai Paula ir Medardas. Kadangi šie metai – Tarmių metai, tai muzikos mokytoja Rita Čižiūnienė kartu su savo mokiniais dainavo aukštaitiškai. Visus pradžiugino pirmokėlių sveikinimas, dešimtokų žodis. Gražiu šventės akcentu tapo „skrydis paskui svajonę“: kiekvienas mokinys į šventę atsinešė po mažą popierinį lėktuvėlį, kurį su draugais ir paleido, tarsi linkėdamas sau ir draugams sėkmės. Taip prisiminėme Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį, nes minime 80-ąsias skrydžio per Atlantą metines. Šventę apvainikavo muzikos mokytojos Vilmos Retinės kartu su choristais atlikta daina „Tu pakylėk mane“.
Simbolinius vartus į Mokslo ir žinių šalį paruošė 8 d klasės mokiniai ir jų auklėtoja Aldona Minderienė, o pro juos į naujuosius mokslo metus kiekvieną klasę išlydėjo, paspausdama ranką auklėtojai, direktorė Daiva Liumparienė.
{besps}dukstyna2013{/besps}
Popamokinės veiklos veiklos koordinatorės Violetos Markauskienės nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Šilo pagr. mokykloje:
{besps}silo2013{/besps}
Šilo pagr. mokyklos nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Ukmergės tecnologijų ir verslo mokykloje:
{besps}techas2013{/besps}
{youtube}x-9gvPTGkRQ{/youtube}
vilkmerge.lt nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Senamiesčio pagr. mokykloje:
Senamiesčio pagrindinės mokyklos Laičių pradinio ugdymo skyrius:
{besps}senamiestis{/besps}
Senamiesčio pagr. mokyklos nuotr.
Antano Smetonos gimnazija pradeda 75-ių gyvavimo metų jubiliejaus mokslo metus
Mokslo metai prasidėjo bendruomenės Šv.Mišiomis Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Po Mišių linksma eisena, grojant gimnazistų pučiamųjų orkestrui, patraukėme prie Nepriklausomybės paminklo miesto centre. Gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna priminė, kokia kaina iškovota Lietuvos laisvė. Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute, prie paminklo padėjome gėlių. Džiugia eisena grįžome į gimnaziją. Čia mokslo metų pradžią paskelbė senasis mokyklinis varpelis.
Svečiai – Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir ilgametė gimnazijos direktorė Liucija Dzigienė – palinkėjo mūsų bendruomenei klestėjimo. Gimnazijos direktorius ir mokinių prezidentas Simonas Kalesnykas pasodino jubiliejinį klevą, kuris sulapos ir džiugins jau ateinančių kartų gimnazistus. Kartu pasidžiaugėme gražinama gimnazijos aplinka –buvusios gimnazistės Janinos Stancikaitės dėka išplėstas alpinariumas, sukurtas maketas, kaip turi atrodyti gimnazistų skverelis, kurį sodins , puoselės dabartiniai gimnazistai. Draugiškai sugiedoję gimnazijos himną pradėjome jubiliejinius mokslo metus . Tradicinis varpelis gimnazisto Simono Banevičiaus rankose pakvietė visus į pamokas. Ir nors šiuo metu gimnazija renovuojama, bet gimnazijos bendruomenė, susitelkusi, kūrybinga, yra nusiteikusi šturmuoti mokslo aukštumas.
{besps}smetona2013{/besps}
A.Smetonos gimnazijos informacija ir nuotr.
Mokslo ir žinių šventė J.Basanavičiaus gimnazijoje:
{besps}basanavicius{/besps}
J.Basanavičiaus gimnazijos nuotr.
Mokslo ir žinių šventė Užupio pagr. mokykloje:
{besps}uzupys{/besps}
Nijolės Paškauskienės ir Juliaus Petriko nuotr.
Užfiksavote šventės akimirkas savo mokykloje? Siųskite nuotraukas ar video el.paštu: vilkmerge@vilkmerge.lt