Artėjanti Miesto šventė organizatoriams kėlė aibę rūpesčių. Vienas jų – rėmėjų paieška. Apie juos spaudos konferencijoje papasakojo savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė ir Kultūros centro renginių organizatorė Gražvyda Tušienė.
Susitikime akcentuota, kad šventės rengėjai sulaukia ne tik materialinės paramos. Į organizatorius kreipiasi žmonės, siūlydamiesi surengti papildomus renginius. Siūlydami savo pagalbą ateina jauni savanoriai. Pavyzdžiui, kelios merginos padėjo Ukmergės gėlininkų draugijai pinti paminklo „Lituania restituta“ papuošimus, kuriems žaliavą tiekė Ukmergės miškų urėdijos medelynas. L. Gerulskienė pasidžiaugė tokiu jaunų žmonių pilietišku požiūriu. Taip jau keletą metų šventė tampa jau ne vien tik Kultūros centro organizuojama švente.
G. Tušienė paminėjo, kad pagrindinis šventės rėmėjas tiek finansine, tiek organizacine pagalba – rajono savivaldybė. Daug padeda savivaldybės įmonės – UAB „Ukmergės butų ūkis“, miesto seniūnija, kaimiškosios seniūnijos. Įmonės rūpinasi reklamos platinimu, atlieka buitinius-ūkinius darbus, tvarko miestą.
Šventę finansiškai, prizais, dovanomis remia: UAB „Stansefabrikken“, Ukmergės ūkininkų kredito unija, UAB „Aljuva“, UAB „Avitelos prekyba“, UAB „Primeiro1“, parduotuvės: „Vežimukas“, „Triratukas“, „Kupolės gėlės“. UAB „Stradivarijai“ suteikia reikalingą transportą, UAB „Ukmergės ginklai“ rengia fejerverkus. Informaciniai šventės rėmėjai – laikraščiai: „Ukmergės žinios“, „Gimtoji žemė“, „Ukmergė“, naujienų portalai – „15 min.lt“, „vilkmerge.lt“.
Šventės partneriu šiais metais tapo UAB „Vilkmergės alus“. Įmonės direktorius Ramūnas Blazarėnas sakė, kad šiais metais ir miestas, ir UAB „Vilkmergės alus“ švenčia tą patį jubiliejų. Miestas – Magdeburgo teisių grąžinimo. Teisių grąžinimas paskatino aludarystės plėtojimą mieste – pradėjo kurtis aludarių gildijos, buvo uždrausta gaminti naminį alų.
Įmonė šventės dalyviams pateiks atnaujintą produkciją, kurios kokybei skiriamas ypatingas dėmesys. Aludariai stengiasi atgaivinti XVIII amžiaus aludarystės tradicijas, naudodami to meto alaus virimo technologijas – alus brandinamas unikaliuose – horizantaliuose rūsiuose. Alaus mėgėjai jau pastebėjo, kad įmonė alų pilstyti pradėjo į 400 gramų butelius. Tai senovinio tūrio mato – pusės kvortos dydžio buteliai. Vasarą alus bus pradėtas pilstyti ir į kvortos talpos butelius.
Miesto šventei UAB „Vilkmergės alus“ pagamino didelius ir gražius plakatus, šventę parėmė finansiškai. Direktorius minėjo, kad tai ilgametės draugystės tarp miesto ir įmonės tąsa. Įmonė remia ir kitus Ukmergės rajone vykstančius renginius. Pasak R. Blazarėno: „esam iš šio krašto, todėl džiaugiamės bendradarbiavimu“.
UAB „Vilkmergės alus“ Ukmergei ir ukmergiškiams nori padovanoti dovaną – garsų XVIII amžiaus muzikinį kūrinį – Mykolo Oginskio polonezą. Jį atliks perkusininkas Tomas Dobrovolskis, ukmergiškiams jau grojęs tarptautiniame būgnų ir perkusijos festivalyje. Muzikantas kūrinį interpretuos unikaliai – savotiškas instrumentas, kuriuo bus grojama pagamintas iš kvortos ir pusės kvortos butelių. Šis kūrinys skambės vakariniame koncerte, vyrų vokalo grupės „Quorum“ pertraukos metu.
R. Blazarėnas pasakojo, kad šis kūrinys buvo pasirinktas neatsitiktinai. Polonezo autorius M. Oginskis 1794 metų sukilime vadovavo Vilkmergės sukilėliams.
Arvydas Pėšina