Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Moterų sveikatos mitai ir faktai: Ką svarbu žinoti apie savo kūną ir...

Moterų sveikatos mitai ir faktai: Ką svarbu žinoti apie savo kūną ir jo priežiūrą

0

Intymios higienos priežiūra yra be galo svarbi kiekvienos moters sveikatai. Tačiau, deja, ne visos moterys žino savo kūno ypatybes bei kaip tinkamai jį prižiūrėti. Be to, sklando begalė mitų, kurie klaidina moteris. Tad išsiaiškinkime, kaip iš tiesų turėtų atrodyti kiekvienos moters intymios higienos priežiūra.

Mitai apie moterų sveikatą

Štai keletas populiarių mitų apie moterų sveikatą ir intymios higienos priežiūrą:

Higieniniai įklotai gali būti naudojami kasdien

Šios priemonės skirtos išlaikyti komfortišką pojūtį visą dieną ir apsaugoti drabužius nuo išskyrų. Tačiau tikrai nereikia jų naudoti kiekvieną dieną. Juos geriausia naudoti tam tikromis dienomis, pavyzdžiui, kai menstruacijų išskyros labai negausios arba laukia ilga kelionė. Bet ir tokiais atvejais verčiau vengti higienos priemonių su kvapikliais: jos gali sutrikdyti odos ir gleivinės pH balansą. O be to, kasdien naudojami higieniniai įklotai sukuria idealią terpę bakterijų dauginimuisi, tad “kasdieniai įklotai” tikrai neturi būti naudojami kasdien.

Menstruacijų metu reikia atsisakyti vonių ir saunų

Tiesą sakant, apsilankymas vonioje ir saunoje menstruacijų metu yra saugus, jei jaučiatės gerai. Tik svarbu atsiminti, kad po to kraujavimas gali sustiprėti, o ciklo trukmė sutrumpėti.

Geriausia higienos priemonę menstruacijų metu yra paketai

Paketai, ko gero, dažniausiai naudojama higienos priemonė menstruacijų metu. Tačiau saugiausia yra menstruacinė taurelė. Antroje vietoje – paketai be kvapiklių, o jau paskutinėje – tamponai.

Jūs negalite treniruotis menstruacijų metu

Menstruacijos nėra priežastis visiškai atsisakyti fizinio aktyvumo. Iš tiesų fizinis aktyvumas netgi gali padėti sumažinti skausmą ir palengvinti simptomus. Tačiau žinoma, visuomet reikia atkreipti dėmesį į savo savijautą ir pasirinkti tinkamą krūvį.

Jei nejaučiate jokių simptomų ir diskomforto – nereikia lankytis pas ginekologą

Iš tiesų dauguma moterų reprodukcinės sistemos ligų gali progresuoti per ilgą laiką, dažnai pasiekiant negrįžtamą stadiją ir rimtai apsunkinant gydymą. Todėl kiekvienai mergaitei nuo pirmųjų mėnesinių pradžios ir visą likusį gyvenimą rekomenduojama profilaktiškai – nuo ​​vieno iki dviejų kartų per metus – apsilankyti pas ginekologą, kur gydytojas, atlikęs apžiūrą ir naudojant papildomus diagnostikos metodus, gebės identifikuoti iškylančią problemą ir prireikus ją išspręsti be rimtų pasekmių.

Skausmas menstruacijų metu – normalu

Ginekologas būtinai paklaus pacientės apie menstruacijų gausumą ir skausmą – šie požymiai labai svarbūs diagnozuojant įvairias ginekologines ligas. Gausus kraujavimas gali būti fizinės perkrovos, reprodukcinės sistemos ligų ir hormonų lygio svyravimų pasekmė. O menstruacijų skausmas tikrai pablogina gyvenimo kokybę. Taigi išvada tik viena: skausmingos ar gausios menstruacijos visada yra priežastis kreiptis į gydytoją.

Ką turite žinoti apie savo kūną ir jo priežiūrą?

Kiekviena moteris turi savo unikalų kvapą

Kiekviena moteris turi unikalų makšties kvapą, kuris gali keistis priklausomai nuo mėnesinių ciklo ir mitybos. Ir tai visiškai normalu. Nereikia bandyti to užmaskuoti specialiais parfumeriniais produktais, kadangi taip galite sukelti sudirgimą. Tačiau verta žinoti savo įprastą makšties kvapą ir pastebėti, kada jis keičiasi, ypač jei atsiranda papildomų simptomų, pavyzdžiui, niežulys ar paraudimas. Tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją.

Nenaudokite higienos priemonių su kvapikliais

Parfumuoti įklotai ir tamponai turi šiurkščių ingredientų, todėl jų nerekomenduojama naudoti jautrioje intymioje zonoje. Tamponai, įklotai ar paketai su kvapikliais gali sutrikdyti pH balansą makštyje ir sukelti dirginimą ar alerginę reakciją, todėl geriausia rinktis bekvapes higienos priemones. Na ir be abejo, geriausias pasirinkimas yra natūralios higienos priemonės.

Kokybiški ir patogūs apatiniai labai svarbu

Tikriausiai turite labai nepatogius ar labai aptemptus apatinius, kurių tiesiog negalite išmesti. Bet naudingas patarimas būtų atsikratyti visų jums netinkančių kelnaičių. Verčiau įsigykite medvilninius apatinius. Rinkites tokias kelnaites, kurios leidžia jūsų odai kvėpuoti. Kadangi orui nepralaidūs apatiniai padidina infekcijų riziką.

Netinkamos higienos priemonės sukelia sudirgimą

Labai svarbu naudoti tik intymiai higienai skirtas priemones, kadangi įprastos odos priežiūros priemonės gali sudirginti jautrią intymių zonų odą ir gleivinę. Pirkite produktus be kvapiklių ir tokius, kurių sudėtyje yra švelnių ingredientų.

Kuo skiriasi muilas ir intymios higienos prausiklis?

Daugelis moterų tradiciškai naudoja įprastą muilą kasdienei savo intymios zonos priežiūrai. Tačiau ginekologai to daryti nerekomenduoja, nes muilas ardo natūralią makšties mikroflorą, o tai savo ruožtu skatina bakterijų augimą. Jei įprastas muilas idealiai tinka odos valymui, tai intymioms vietoms reikalinga speciali, švelnesnė priemonė, palaikanti reikiamą pH lygį. Toks produktas turi būti hipoalergiškas ir be kvapiųjų medžiagų.

Kokius produktus geriausia naudoti intymiai higienai?

Intymios higienos priemonės yra įvairių formų – geliai, putos, kremai, pieneliai, servetėlės ir kt.). Pasirinkimas priklauso nuo situacijos ir individualių pageidavimų. Pagrindinės šių produktų sudedamosios dalys yra pieno rūgštis, glicerinas ir įvairūs natūralūs ekstraktai. Pavyzdžiui, intymios higienos servetėlės ​​labai patogios prieš apsilankymą pas gydytoją, po treniruotės ar keliaujant. O kasdieniniam naudojimui geriau rinktis prausiklį. Rinkitės produktą, kuriame nėra alkoholio, parabenų, sulfatų, sintetinių konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų. Be to, moterims, linkusioms į makšties sudirgimą ar sausos odos problemas, yra raminančių intymios priežiūros kremų, kuriuos galima tepti po prausimosi arba bet kuriuo dienos metu.

Kaip naudoti intymios higienos prausiklį?

Nedidelį kiekį prausiklio išspauskite į delnus, sukurkite putas ir švelniai užtepkite ant išorinių lytinių organų (makšties plauti nereikia, kadangi ji išsivalo savaime). O po to tiesiog nuplaukite švariu vandeniu bei nusausinkite švariu, sausu rankšluosčiu. Reguliarus intymios higienos prausiklio naudojimas padės išvengti nemalonaus kvapo, infekcijų, sausumo ir odos sudirgimo.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia